STRONG SRT 5126 - neschopnost se naladit a spustit se

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Coronus
Příspěvky: 1
Registrován: 24 čer 2015, 02:00

STRONG SRT 5126 - neschopnost se naladit a spustit se

#1 Příspěvek od Coronus »

Dobrý den,
Do nedávna jsem se svým přijímačem neměl žádný problém, až do teď. Jednoho dne se po spuštění nechtěl naladit, prostě jenom šum a nic víc. Nechal jsme ho takhle několik hodin zda li se nenaladí, no nic se nestalo. Půl roku jsem ho nepoužíval a před pár dny jsem se k tomu odhodlal znovu. Po asi 10 minutách se naladil a fungoval 3 dny a teď zase nic. Rozebral jsem ho, nicméně jsem nezjistil žádné viditelné známky poškození, nicméně jsem si všiml že to občas vyhodil třeba na sekundu text : "Přetížení napájení antény". Mohli by jste mi tedy poradit s tímto problémem ?

Zařízení nicméně nereaguje na žádné podměty, ani ovladač ani tlačítka

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#2 Příspěvek od pepik9 »

Pokud nejde ovládat, asi s tím nic nenaděláš. Zkus ho zapnout bez připojení antény a pokud bude reagovat, vypni napájení antény. ( Nastavení TV/VCR - Napájení antény - Vypnout ). Ale jestli to vyřeší problém s laděním nevím.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#3 Příspěvek od warp »

Zkontroluj zdroj (mìl by být vestavìný), i když kondenzátory nejsou viditelnì nafouklé, mohou být vadné (ESR+kapacita). Staèí když 5V (3V3) nebude zcela v normì a síle a procesor se kousne.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od soucek »

Vyměň elyty na sekundární straně zdroje. Zespodu jsou pod nimi usměrňovací diody SMD, které je ohřívají. Ty pak postupně vyschnou.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#5 Příspěvek od starecd »

Já jsem set-top boxu loni měnil všechny kondy ve zdroji, protože tam byly neznačkové jen na 85°C, měnil jsem je za 105°C Nippon. Ty které víc hřály o jeden řád kapacitně i napěťově nahoru.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“