Kondíky na základní desce

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kaell
Příspěvky: 1
Registrován: 25 pro 2004, 01:00

Kondíky na základní desce

#1 Příspěvek od kaell »

Mám nafouklé dva kondíky 6V na základní desce,i když po měření vykazují dobrou kapacitu,evidentně už vařili.Jelikož to bude asi výcevrstvý plošák,nevím jestli je mohu bohasprostě vypájet a vyměnit.Nevíte to někdo ?

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

Zakl.deska

#2 Příspěvek od kybl »

No,řekl bych,že tam už nebude co opravovat.Ale za pokus to stojí.Stejně pokud máš nafouklé elyty,to už o něčem svědčí.Normálně je uřízni seshora a napájej nové.

Uživatelský avatar
sikulama
Příspěvky: 73
Registrován: 13 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od sikulama »

Pokud vim, tak nektere desky tohle rady delaji, protoze jsou na nich pouzity nekvalitni kondiky, ktere vetsinou odejdou tesne po zaruce (vyschnou). Jina vec je ta, kdyz se zblazni zdroj a posle do desky nejakou napetovou spicku - to uz pak ty kondiky nema smysl ani menit... :-( JInak pokud se dostatecne prohreje spoj, jdou vymenit celkem bez problemu.... hlavne se nesmi porusit prokoveni mezi vrstvami DPS... Martin

Uživatelský avatar
alovka
Zakladatel fóra/superadmin
Zakladatel fóra/superadmin
Příspěvky: 286
Registrován: 29 črc 2002, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od alovka »

Deska je stejnì nefunkèní, takže nemáš co ztratit ( mimo procesor :-) ). Stává se to dost èasto, zvláštì u nekvalitních desek. Opatrná výmìna kondenzátorù, pøípadì stabilizátorù kolem procesoru mùže pomoci.

Uživatelský avatar
otaano
Příspěvky: 1
Registrován: 15 srp 2004, 02:00
Bydliště: Vy?kov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otaano »

Tohle je běžný problému desek starých cca 2-3 roky a většinou pomůže vyměnit ty nafouklé, ale někdy jsou kondíky vizuálně v pořádku a jsou vadné také. U tech nafouklých je kapacita namísto 1500MF třeba jenom 15, takže je to dost podstatný úbytek kapacity. Ota

Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od ESTRA »

Měl jsem stejný problém na desce z prosince 2000. Elyty byly čtyři, na 105 °C. Opatrně jsem je vyletoval a nahradil elyty obyčejnými tzn. asi do 85°C ale na 16V. Jsou trochu větší a proto jsou nad deskou a mohl jsem je proletovat podle toho, zda bylo potřeba pod deskou, nebo i nad ní. Zatím to funguje. Přeju hodně zdaru JPS

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#7 Příspěvek od vopi »

Ty Kondiky jdou vymenit celkem dobre, ale nezapomen, ze u tech elitu jde hlavne o nizkou hodnotu ESR (efektivni sériový odpor) !!! Neni kondik na 105° jako kondik na 105° :) . Celkem slusny vyber kondiku ma firma ECOM !! Jde o to jak rychla ta deska je !

Uživatelský avatar
tom86
Příspěvky: 15
Registrován: 21 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od tom86 »

elyty jdou vymenit dobre.jen musis plosnak poradne zahrat at je vytahnes.delal jsem to uz na 5 deskach a kazda jede bezproblemu.ale po case se zacnou nafukovat elyty okolo.takze postupne vymenovat asi 50%elytu na desce

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ked sa 1 nafukne, tak treba vymenit vsetky rovnakeho typu. Casto to znamena vymenit vsetky nad 1000uF.
P.S. 2 roky stary thread :)

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jef111 »

Proč řešíte tento thread když o kousek vedle je aktuální se stejným tématem? :roll:
No možná se jen přehlédli...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“