Odpojená elektřina v domku

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mimar
Příspěvky: 45
Registrován: 01 bře 2011, 01:00
Bydliště: České Budějovice

Odpojená elektřina v domku

#1 Příspěvek od Mimar »

Pěkný den,

stala se nám taková nepříjemná záležitost ohledně elektřiny. V lednu jsme pronajali jeden z našich rodinných domků vypečeným nájemníkům (již šestým, grrr), kteří se bohužel neobtěžovali platit zálohy za elektřinu, tudíž se stalo, co se mělo stát: minulé pondělí přijel montér z E.Onu a odstavil nám dodávky elektřiny do baráčku. Bohužel, bez této drahocenné energie se nedá dost dobře existovat, kort když máme rozjednané další nájemníky (snad již lepší).
Naši první reakci představoval telefonát do E.Onu, kde nám bylo řečeno, že máme uhradit dlužnou částku ve výši něco přes 10 000 Kč (za pět měsíců nájmu!!) sami, a pak ji soukromě nárokovat po nájemníkovi. Na logický dotaz, že smlouva na odběr elektřiny byla uzavřena mezi nájemníkem a E.onem, tudíž ať se starají oni, odvětili, že vymáhání patří mezi nejisté úkony a blablabla, no a že pro uvedení věcí do normálního stavu musíme cálovat my.
To se nám samozřejmě nechce, proto jsme rozjeli kolečko se sepsáním čestného prohlášení o stavu věci, o tom, že neznáme aktuální adresu nájemníků atd., a pustili se do boje s kolosem energetickým :-)

Bohužel, v E.Onu se někdo se řešením našeho případu nenamáhá, stále nás jen někam přepojují a dokonale mlží.

Proto se chci zeptat, zda tu někdo nemá zkušenosti s opětovným připojením elektřiny do objektu, která byla odpojena na základě neplacení záloh a faktury nájemníky, již měli s energetickou společností uzavřenou smlouvu na své jméno?

Jinak celá kauze podrobněji: http://www.podvodnici.net/michal-friebe ... udejovice/

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#2 Příspěvek od ZVUK2000 »

A co přejít k jinému dodavateli?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

To mu nepomuze, kdyz ma odpojeny elm.
Zeptej se nejakeho RT, co je soucasne aliancnim partnerem Eonu, seznam najdes na jejich strankach.
Tusim, ze nepostupuji spravne, pokud je tam jiny odberatel. Dluh na OM jineho zakaznika je jejich problem, ne tvuj.
Po tobe budou ale nejspis chtit uvest OM do stavu dle akt.pripojovacich podminek a to vcetne revize.
A jinak u pronajmu se vybira kauce ve vysi 2-3 mesicnich najmu, aby bylo pripadne z ceho dluhy hradit.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

Ta kauza je celkem zajímavá :wink: . Výživné čtení, ale kde je pravda :lol: ?

Uživatelský avatar
Mimar
Příspěvky: 45
Registrován: 01 bře 2011, 01:00
Bydliště: České Budějovice

#5 Příspěvek od Mimar »

Pěkné ráno pánové,

děkuji moc za vaše odpovědi. Každopádně dneska uvidím, jak se vyvětí E.On, snad si mě nebudou opět přepojovat navzájem, aniž bych se něco kloudného dozvěděl.

Souhlasím s tím, že nalinkovaná diskuze představuje fakt hodně výživné čtení, i když více než polovina komentářů spadá do osobní rozepře daných osob, takže pro mě úplně nepodstatné a bez hlubší znalosti jednotlivých okolností až nepochopitelné. Naše kauza začíná až vzkazy datovanými ke konci června, jež se týkají domku v malém jihočeském městečku Ledenice.
Na otázku, kde stojí pravda, mohu v našem případě klidně a s nejčistším svědomím odpovědět, že u nás - všechno je doložené tvrdými fakty. Navíc, kdo někdy něco pronajímal, ví, že se nechá bohužel narazit spíše na problémové nájemníky, než na ty poctivé.
Baráček pronajímáme šest let, vystřídalo se v něm 6 nájemníků, z toho pouze dva fungovali k naprosté spokojenosti dvou stran, tzn. placení nájemného, energií a kladný vztah ke svěřené nemovitosti. Malá opotřebení do výčtu nepočítám, tak to prostě bývá.

Jinak v dnešní době vám nikdo kauci ve výši 3 nájmů nedá, pro plno lidí představuje tato částka nedosažitelnou metu (3x 6500 Kč + 6500 Kč nájem).

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

Mimar píše:
Jinak v dnešní době vám nikdo kauci ve výši 3 nájmů nedá, pro plno lidí představuje tato částka nedosažitelnou metu (3x 6500 Kč + 6500 Kč nájem).
Pak holt to riziko musis nest i se vsemi dusledky ty.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Jsem na tom podobně se svým bytem . Ale od zálohy se nehnu a vrátím až po konečném vyúčtování . Na přepis elektriky jdu spolu s nájemníkem a beru si kopii jeho smlouvy . Nárok na tuto kopii mám zmíněn v nájemní smlouvě . Takhle jsem měl problém s nájemníkem , který se nechal přepsat k BE a nezaplatil . Byl jsem ve stejném stavu jako ty , nový nájemník byl , ale ne proud . Možná proto mi na včelařích paní poradilo to , co tobě . Napsal jsem to čestné prohlášení . Ale to nejednání s BE bylo martýrium . Mám to do práglu 150km a tam je jediné zastoupení .... Telefonáty celý týden . A nejhorší bylo , že jsem neměl tu jeho smlouvu . Stále se mne ptali na údaje z té smlouvy . Dnes mám pokutu 10.000,- za přehlášení dodavatele a jak píši výše , mám kopie přihlášení . Inu co je psáno , je dáno . Trvej na tom , že je neznáš a ať tě připojí . Ano vymáhání je jejich boj .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#8 Příspěvek od kejki »

podal bych k eonu žádost http://www.eon-distribuce.cz/file/cs/el ... iho_OM.pdf a podle §28 odst.1 a musíš smlouvu dostat, k prosazení by měl pomáhat ERÚ.

Uživatelský avatar
Mimar
Příspěvky: 45
Registrován: 01 bře 2011, 01:00
Bydliště: České Budějovice

#9 Příspěvek od Mimar »

Pěkné letní ráno,

tak po nekonečném telefonním a emailovém martýriu, no a také po vyčerpání všech nervových rezerv, se konečně začalo něco dít - E.On se uvolil vyslat k nám dneska technika, aby elektřinu znovu připojil. Takže doufám, že to snad klapne, safra, už se nemohu dočkat toho hezkého pocitu, až se po zmáčknutí vypínače rozsvítí světlo :-)

Naštěstí zůstal dluh stále ležet na těch šmejdech předchozích nájemnících, tak si snad na nich exekutor smlsne....

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“