Pračka Privileg Classic 3822B, pořád vypouští vodu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

Pračka Privileg Classic 3822B, pořád vypouští vodu

#1 Příspěvek od dury2 »

Ahoj, řeším problém se starší pračkou Privileg (Elektrolux) Classic 3822B, která po zapnutí pořád jenom vypouští vodu. Toto trvá cca 5 min, než hodí chybu. Občas, tak 1x z deseti pokusů funguje normálně a vypouští po zapnutí jen pár vteřin a pak začne napouštět. Vypouští i když tam není žádná voda, hadici položím úplně na zem - žádná voda tam už není a stejně čerpadlo pořád tlačí. Pokusy s odpojením nebo foukaním do hladinového spínače nevyvolají žádnou změnu.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od hakamusai »

Popis problému připomíná chybnou funkčnost hladinového spínače,nebo někde porušený kabel,studený spoj na DPS, aj. Nejprve bych se zaměřil na to a zkusil nasimulovat nulovou hladinu vody.Nejprve bych zkontroloval napájení desky a napětí na ní.

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od dury2 »

Jelikož ta chyba je sporadická, teď už teda spíše trvalá, čekal jsem na desce nějaký studeňák bo tak něco. Desku jsem vyndal, ale bohužel nic nenašel. To s hladinou mě taky napadlo, hadici ze snímače jsem odpojil a pak do ní i zkušmo foukal - žádná změna. Kde bych sehnal datasheet téhle desky- pračky?
díky

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

hakamusai ťa naviedol na možnú závadu. Máš pravdepodobne zanesený alebo upchaný vzdušník k hladiovému spínaču.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#5 Příspěvek od dury2 »

Diky. Něco takového mě taky napadlo! Kde ho najdu? Jinak hadicku do snímače hladiny jsem profoukl a nebyl cítit žádný odpor. Moc díky

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#6 Příspěvek od lopez »


Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od dury2 »

Díky, je nějaká možnost jak zjistit jestli to je opravdu hladinovým spínačem abych ho nemusel zbytečně kupovat?

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#8 Příspěvek od misocko »

moznost je taka ze ho najdes, odpojis a fukanim don zistis ci cvaka, ak cvaka tak premerias ci aj prepina (multimeter, diodovy test a datasheet k tomu spinacu), nasledne namontujes a budes do bubna napustat vodu a pocuvat ci cvakne aj po napusteni vody

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#9 Příspěvek od dury2 »

datasheet jsem nemohl nikde najít, jinak v něm při profouknutí cvakne. Hodím sem, jaký je to tip. Jinak jsem to měřákem měřil a dva kontakty mi spínají a jeden rozpíná.Díky

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#10 Příspěvek od KUBO »

Ja som písal o vzdušníku k hladiňáku. Tak skontroluj všetky hadičky, alebo rúrky od nádrži k hladinovému spínaču. Pokiaľ je zanesená nejakým bordelom alebo vodným kameňom tak ti to stále detekuje vysokú hladinu vody a práčka sa snaží ju vypustiť. Najhorší prípad je, že je vadný programátor.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#11 Příspěvek od bu2520 »

když ani po odpojení, hadičky není změna tak to vzdušníkem nebude. Má ta pračka jen jeden hladiňák, někdy má ještě elektronický. Nemá ta pračka náhodou vanu s aquastopem občas se vyskytují. A co triak nebo relé čerpadla? A pokud ani to ne může být vadné topné těleso, nebo motor, oni se elektroniky někdy chovají dost záhadně.

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#12 Příspěvek od dury2 »

Druhý hladiňák jsem hledal ale nenašel. Záchyt vody to už dole žádný nemá. Kdyby byl vadný triak nebo relé, tak o tom pračka nebude vědět. Mě po nějaké době vypouštění hodí chybu, takže pračka si musí myslet, že je v ní pořád voda.

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#13 Příspěvek od dury2 »

je tam tady ten snímač hladiny, bohužel jsem nikde nenašel datasheet
132082260
http://www.ebay.de/itm/AEG-Electrolux-P ... 1524154989

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“