Teploměr s venkovním senzorem WS-9160-IT (nespáruje se)

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hiphoper123
Příspěvky: 37
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Teploměr s venkovním senzorem WS-9160-IT (nespáruje se)

#1 Příspěvek od hiphoper123 »

Zdravim,
můžete poradit, jestli se dá nějak zjistit, zda venkovní sensor vysílá signál, popřípadě, jestli vnitřní teploměr signál přijímá? Frekvence je 868 MHz

Nějak se mi je nedaří spárovat.

Díky za rady :)

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od nekmil »

Na podobné "zjišťování" používám SDR. Stojí to pár korun, vzhledem k tomu co to dokáže.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#3 Příspěvek od jirkati »

Měl jsem podobný problém s tehdy novou meteostanicí a chyba byla v nesprávném nastavení kanálů na teploměru a na stanici. Moje stanice je pro tři venkovní čidla a já si blbě nastavil kanály v těch vysílačích. Poslední možností bylo přečíst si návod. Pak už nebylo co řešit, už to funguje bez jediné poruchy 8,5 roku. Používám nabíjecí články AA a vydrží na nabití více než rok ve vysílačích i ve stanici. Ještě maličkost - čidla mám venku, vysílače uvnitř domu i za cenu vrtání oken. Jinak byla životnost akumulátorů na jedno nabití do tří měsíců, zvláště v zimě.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

jirkati píše:... Ještě maličkost - čidla mám venku, vysílače uvnitř domu i za cenu vrtání oken. Jinak byla životnost akumulátorů na jedno nabití do tří měsíců, zvláště v zimě.
Vysílače mám venku, dvě AAA alkalické baterky vydrží déle než rok.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“