uprava "osciloskopu"

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

uprava "osciloskopu"

#1 Příspěvek od right13 »

cafte,pomozte mi prosim upravit vstupnu cast tohto cuda nejak,aby to vyzeralo ako osciloskop. http://www.semifluid.com/PIC18F2550_usb ... ircuit.gif

tu je cela adresa http://www.semifluid.com/?p=15 prosim vas,najlepsie by bolo teoria,ale aj konkretne schema,lebo nie som tak zdatny,aby som niecy vymyslel sam

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přidej tam zesilovač s velkým vstupním odporem + dělič. Předpokládám, že kmitočtovej rozsah není velkej a tudíž ani ten zes nebude nic složitýho.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#3 Příspěvek od right13 »

nejaky rychly operak? + cez prepinac pouzit 12 delicov na rozne napetia? slo by to tak?

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#4 Příspěvek od toom »

Nestoji to za to, malo muziky za hodne penez. Nevim, jestli sis text aspon proletel, ale asi bys byl vysledkem nakonec zklamanej - sampling rate ~60kHz. To uz si radej nekde sezen Vellemana HSP 10 - sampling rate 10MHz, zvlada i jednoduche vypocty. Mam a pouzivam ho na orientacni amereni. Nedavno jsem ho videl nekde za 1000,-

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#5 Příspěvek od meno »

Musel by si použiť kvalitný (drahý) OZ napr. Tesla zo série MAC. Zhotoviť k tomu presný delič a výsledok aj tak nebude nič extra. V tom osciloskope v podstate ide o jednoduchý A/D prevodník. Kúp si poridný stolný prístroj z radu Tesla BM dnes kúpiš za pár 1000Sk (Kč) !!!
:D :D :D

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#6 Příspěvek od right13 »

ak mi zozeniete nieco za liter,budem nesmierne stastny,ja uz hladam asi rok nejaku bm 566 za rozumnu cenu(do dvoch litrov) a nic.uz mi chyba ten skop

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

I tady se dá občas něco najít (jenom musíte bydlet někde, kde mají ulice, nebo Vám bloknou účet jak mě, že máte neúplnou adresu)

http://aukro.cz/item187044065_digitalni_osciloskop.html

http://aukro.cz/item185686947_jednokana ... 0_mhz.html
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

BM566 za 2 litry je dost fantazie... přišetři, za 2 litry koupíš leda školního rusa, ale i ten je použitelný.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

Sendyx píše:BM566 za 2 litry je dost fantazie... přišetři, za 2 litry koupíš leda školního rusa, ale i ten je použitelný.
reknu ti to takhle...kdyz vis kde,da se sehnat za dobry slovo nebo za 50 korun,nejen scopy

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od drabek06 »

Na Aukru jsem uz videl nekolikrat teslacky BM osciloskopy a nepresahlo to 3500Kc ted nedavno tam byl nejakej Tesla BM 2x120MHz a pak nejakej kterej mel dokonce LED display a umelo to merit odpor, napeti, proud a tak, sem jeste nevidel a na tech teslackej BM to je uz o rict, ale myslim ze to byl zas 2x20MHz . . .


ZdenekHQ: bydlim na vesnici a ulice tady taky nemame a problemy s registraci na Aukru jsem vubec nemel. Uz rok tam uspesne obchoduju a uplna pohodicka . . .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

drabek06 píše:ZdenekHQ: bydlim na vesnici a ulice tady taky nemame a problemy s registraci na Aukru jsem vubec nemel. Uz rok tam uspesne obchoduju a uplna pohodicka . . .
Už je to vyřešný, jenom člověk nesmí psát do pole Adresa to, co po něm chtějí, ale to, co kontroluje systém. Už jsem jim poslal připomínku.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“