Myčka Amica ZWM636W, nenapouští vodu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Myčka Amica ZWM636W, nenapouští vodu

#1 Příspěvek od renda4 »

Ze dne na den do dnes bez problému nenapouští vodu , zapnu myčku jako vždycky začne vypouštět a pak dlouho nic , začne rychle blikat ledka s obrázkem skleničky a podle manualu - dlouhé napouštění vody-pravděpod. příčina- ucpaný přívod atd. udělal jsem kontrolu a vše v pořádku poraďte co dál zkontrolovat ?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Napouštěcí ventil cvaká? Není zanesené sítko?

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od renda4 »

Ne necvaká , ten AQUA STOP ventil na konci hadice bude pěkné kurvítko to mě napadlo hned jak jsem tu myčku koupil , už jsem to měl povolené a sítko bylo čisté.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Bude třeba kuchnout myčku a zkusit zanapájet ventil. Ventily odcházejí, nejen tyto aquastop. V tomto případě se bude velmi pravděpodobně měnit komplet hadice s ventilem. Pokud ve ventilu dojde k mezizávitovému zkratu, nezřídka to odnese i příslušný triak. To je třeba prověřit zejména v případě, kdy sice ventil cvaká, ale triak je KO.

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od renda4 »

Jaké tam jde napětí do té hadic (ventilu) 220V stř. ? Už jí mám venku a asi bude špatná už ten nápis Zhejiang tomu napovídá :)

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od renda4 »

poraďte pls jaké to je napětí do toho el. ventilu dík.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Neporadíme, protože nevíme, velmi pravděpodobně přímo síť, vysleduj si to na řídící jednotce, nebo si to napětí odměř, případně prostě místo ventilu zapoj 40W žárovku a zkus pustit myčku, pokud se žárovka rozsvítí, ale myčka nenapouštěla, jdi koupit hadici s ventilem, pokud se nerozsvítí, buď to odnesl i triak v elektronice, nebo je ventil třeba na 24V, což je ale velmi nepravděpodobné. Na ventilu to napsané není ?

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od renda4 »

Není , ale už to mě pomůže dík.

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od renda4 »

Tak napsané to je , trochu neviditelně , dneska jsem myčku napojil na 220-15W a žárovka svítí (rožne se), jdu objednat hadici tato je asi nejlevnější http://nahradni-dily.elektrometal.cz/na ... cky-nadobi zatím dík.

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od renda4 »

Hadici jsem vyměnil a myčka jede , děcka zažily středověk , Zaky díky za pomoc , myslel jsem že by se to mohlo smazat , ale třeba to někomu tady pomůže :wink:

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od texi »

renda4 píše:Hadici jsem vyměnil a myčka jede , děcka zažily středověk , Zaky díky za pomoc , myslel jsem že by se to mohlo smazat , ale třeba to někomu tady pomůže :wink:
....středověk.. ?? tak to já asi v něm žiju .. a aspoň si pěkně prohřeju ručičky teplou vodou :lol:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“