Svařovací invertor

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

Svařovací invertor

#1 Příspěvek od Kocur »

Nemáte prosím někdo návod,nebo schéma na svařovací invertor?Stačil by na 2mm elektrody.Nebo odkaz na stránky,prošnˇupal jsem kde co a nic jsem nenašel.Mám schéma na svářečku WTU200 kdyby někdo chtěl.Postavil jsem si ji,funguje super,ale má asi 40Kg,dost nepraktické přes rameno.Schéma bych sem poslal,ale nepřišel jsem na to jak.Dík

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Dej ho na upload

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#3 Příspěvek od Kocur »

OK! Je to tam.Je to jen ofocené,ale dá se to v pohodě z toho postavit.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#4 Příspěvek od mety »

To sa tu už riešilo a prišlo sa nato že je to drahšie ako priamo kupene z obchodu.Pozri staršie prispevky :) .

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

invertor

#5 Příspěvek od eljaro »

no stavět něco takového leda fanda-nebo cvok , nedávno jsem jedn viděl za 6000,- nebo tak nějak no holé zoufalství !

Uživatelský avatar
Semir
Příspěvky: 16
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#6 Příspěvek od Semir »

Do uploadu som dal pomerne jednoduché zapojenie zváracieho invertoru, tak sa na to pozri. Popis je v poľštine, ale snáď to nebude až taká prekážka.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#7 Příspěvek od Kocur »

Tomu říkám přístup!!!Díky Semire,asponˇ něco.Tak jsem si to nějak představoval,že by to mohlo vypadat.Vcelku jednoduché"zdánlivě",uvidíme jestli to bude chodit.Tady nejde o peníze,ale něčím se zabavit a to nejlépe něčím užitečným.Kdyby tak přistupovaly všichni,tak by jsme to třeba společnýma silama dotáhly do zdárného konce a né hned házet flintu do žita. 8-)

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#8 Příspěvek od mety »

Počital už niekto koľko to bude stať vštetky sučiastky a najmä T1-T4?

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#9 Příspěvek od Kocur »

Hledal jsem ty tranzistory STW20N40 a našel jsem pouze to,že by měly být na 400V/20A MOSFET ,ale proč tam nedat IGBT třeba BUP213 1200V/30A a v GM elektronic je májí za neuvěřitelných 95Kč,což se nechce věřit ani mě,protože jsem je kupoval loni u NEDIDS KEER a stál 175Kč/Ks a ten zbytek součástek je cenově zanedbatelný.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#10 Příspěvek od denis15 »

Určitě to chodit bude,všechny invertory jsou na jedno brdo. Nedávno jsem jeden spravoval a výkonová část byla obdobná s tímto invertorem. Myslím že větší problém než s tranzistory bude v tom trafu a diodách. Ty diody jsem měl právě odprásknuté a blbě se sháněly a levné teda nebyly (+-350kč). Trafo bylo asi 6x6x6cm a bylo motané drátem v ne lakovaném ale v bužírce o průměru 6mm. To schéma je super a jsem zvědavý jak pořídíš. Přeji hodně zdaru a sděl nám výsledky s prvním svarem tímto strojem.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#11 Příspěvek od Kocur »

Souhlasím s tebou,že velký problém bude trafo já mám dvě feritový trafa s rozměry středního sloupku 20mm krát 16mm myslíš že by to bylo dostačující,nebo pak spojit oba trafáky sériově a snížit počet závitů na polovinu na každý trafo?To by taky mělo chodit né?Musím se mrknout do literatury a najít nějaký vzorec pro výpočet rozměrů pro daný výkon.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#12 Příspěvek od denis15 »

Nevím jak to je s těmi feritovými trafy ale ten střed 20x16 by snad i mohl stačit. Neměl jsem to trafo nikdy rozebrané(z pochopitelných důvodů) ale snad bude stačit jedno. Zkusil bych to a v případě nezdaru zvolit jinou variantu. Spojení by mohlo snad jít taky jenom nevím jak se chovají ty feritová trafa a navíc je to krmené kmitočtem. Zkus to s tím jedním. Jsem moooc zvědavý!

Tominko2

schema

#13 Příspěvek od Tominko2 »

mohli by ste mi poslat tiez ten navod na invertor. diky

varg.tomas@gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“