Příkon televisorů

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenav
Příspěvky: 51
Registrován: 31 pro 2006, 01:00

Příkon televisorů

#1 Příspěvek od kenav »

Jaký je příkon přístrojů LCDnebo např.Plasmy nějak se mě nedaří to zjistit. 8-)

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

příkon přístroje

#2 Příspěvek od adept »

Na každém přístroji je to napsané ,u TV je to na zadním krytu.

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od marostv »

u staršich pristrojov ano ale nove nevidel som hlavne televizory

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od proel64 »

Kazdopadne treba ratat s tym,ze prikon napr.LCD je vyzsi nez prikon klasickeho tv. A samozrejme cim vacsia uhlopriecka tym vecsi je prikon.
To maju na svedomi trubice,ktore presvecuju LCD panel.Su symetricky rozmiestnene zo zadnej casti panelu a zeru jako krava...

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

CRT, LCD, PLAZMA

#5 Příspěvek od kozoka »

Je to většinou napsané na zadním štítku TV, pokud tomu tak není použij Ampermetr. Výrobcům plazmových panelů Hitachi, Fujitsu, NEC, LG, Samsung, Panasonic se podařilo za těch pár let opravdu podstatně snížit spotřebu. Firma Panasonic která v současné době vévodí této technologiji, jak po stránce spolehlivosti, kvality tak dokázala díky zdroji a nadbytečným vybojům v panelu (tj. ušetřili kde mohly) a jsou ve spotřebě bezkonkurenční. Taková plazmová TV 42 palců v SD rozlišení 852 x 480 238W. Samozřejmě jako u klasické CRT TV je příkon závislý na kontrastu a zobrazované plochy. Pokud plazma zobrazuje černou je příkon nízký, při bíle opačně. čim má plazma vyšší rozlišení, spotřeba je vyší. Více pixelů, více výbojů. U vyšší uhlopříčky taky, je to logické.

U LCD technologie toho výrobci moc neudělali a ani nemohou. LCD jsou spořivé. Ano v malých uhlopříčkách (přenosné přístroje, mobilní telefony atd.)
Ve vevětších uhlopříčkách jsou LCD na tom podstatně hůř. Je potřeba vysoké podsvícení a spotřeba vybojek je obrovská. Samsung představil 40Palcovou LCD TV LED podsvícením ale spotřeba je 208W takže podobně jako plazma. Jedinou výhodu vidím že LCD LED dokáže dobře zobrazit černou barvu.
Ve srovnání: 32Palců 100HZ CRT TV a 32Palců LCD má srovnatelný příkon 130W. Nevím proč u 32P LCD píšou na zadních štítkách 150-200W je to nesmysl. Ale u LCD je odebíraný proud konstatní než uklasické TV.
Ale na druhou stranu můžete snížit podsvícení (ne všechy LCD tuto funkci mají v zak. meny) a tím snížite spotřebu na polovinu. večer se to hodí.
LCD Samsung mají funkci dynamické řízení podsvícení. Všechy LCD mají vlivem podsvícení problém zobrazit černou, proto pokud je tmavší scena podsvícení se sníží. Je to velice užitečná funkce.

Tím jsem chtěl vyvrátit některé fámy, že Plazmy josu žrouty a CRT TV mají malou spotřebu. A starší 100hz TV (ale zase kvalitní) měli vysokou spotřebu než nýnější.

Zavěr: Spotřeba LCD a CRT je srovnatelná v hraníčních uhlopříčkách. V těch vyšších uhlopříčkách rapidně stoupá spotřeba LCD TV vlivem naroků na podsvícení a spotřeba je opět srovnatelá z Plazmovou technologijí. V dnešní době a příchodem HD rozlišení josu moderní velké uhlopříčky, ty jsou jednoznačně v režiji LCD a plazem. Klasická CRT TV už takové uhlopříčky nenabídne a to je ten výraz Hraniční uhlopříčka.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od gumickar »

kozoka, měl bych pár připomínek, ber to jako mů názor:
Čím si myslíš, že můžeš změřit odběr PDP, nebo LCD? Ampérmetrem?? To asi těžko, že.Už v prvním ročníku na stření škole se probírá účiník, fázové posuny proudů atp. Změřit spotřebu přístroje není téměř možné bez složitějších měřících zařízení, které bývají jen ve fabrikách pro kalibraci. U PDp je více než panel důležitější zdroj a jeho nastavení. Firma SONY od tohoto opustila, jelikož je to technologicky náročnější a tudy do budoucna cesta nevede. Panasonic má vzkutku velmi pěkné plasmy, ale že by vévodil technoligii........popravdě, není moc čemu. Korporace Cannon a Toshiba si mysllím mají nejvíce výsledků v "budování" nových technologiích. Spotřeby plamy a LCD jsi popsal dobře, dokonce jsem to už zaslechl i na pár školení, takže ti tzv. školitelé už si to také přečetli na internetu:D Na spotřebu není moc potřeba koukat, protože normální člověk si vybere nějákou úhlopříčku a pak kouká po značce. U stejný úhlopříčky je v podstatě při běžném provozu stejná spotřeba ať je to CRT, PDP, nebo LCD.
Značku nepreferuju žádnou, protože se to buď vyrábí v číně, nebo v polsku :D :D
Byli plasmy a nejsou, začli LCD a zprovozňujou HD, Digitální vysílání také začíná a paneli z organických diod se již dostávají do foťáků a dražšších mobilů, je jen otázka času, kdy OLED převálcují LCD. Plasma je příliž výrobně náročná, než aby přežila.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od pajosek2 »

gumickar píše:kozoka, měl bych pár připomínek, ber to jako mů názor:
Čím si myslíš, že můžeš změřit odběr PDP, nebo LCD? Ampérmetrem?? To asi těžko, že.Už v prvním ročníku na stření škole se probírá účiník, fázové posuny proudů atp. Změřit spotřebu přístroje není téměř možné bez složitějších měřících zařízení, které bývají jen ve fabrikách pro kalibraci. U PDp je více než panel důležitější zdroj a jeho nastavení. Firma SONY od tohoto opustila, jelikož je to technologicky náročnější a tudy do budoucna cesta nevede. Panasonic má vzkutku velmi pěkné plasmy, ale že by vévodil technoligii........popravdě, není moc čemu. Korporace Cannon a Toshiba si mysllím mají nejvíce výsledků v "budování" nových technologiích. Spotřeby plamy a LCD jsi popsal dobře, dokonce jsem to už zaslechl i na pár školení, takže ti tzv. školitelé už si to také přečetli na internetu:D Na spotřebu není moc potřeba koukat, protože normální člověk si vybere nějákou úhlopříčku a pak kouká po značce. U stejný úhlopříčky je v podstatě při běžném provozu stejná spotřeba ať je to CRT, PDP, nebo LCD.
Značku nepreferuju žádnou, protože se to buď vyrábí v číně, nebo v polsku :D :D
Byli plasmy a nejsou, začli LCD a zprovozňujou HD, Digitální vysílání také začíná a paneli z organických diod se již dostávají do foťáků a dražšších mobilů, je jen otázka času, kdy OLED převálcují LCD. Plasma je příliž výrobně náročná, než aby přežila.
ahoj, ten účiník a fázový posuv proudu se projevuje jen u přístrojů,které mají indukční nebo kapacitní charakter. U televizorů je tento vliv si myslím zanedbatelný,protože je na vstupu usměrňovač a ten to zpět do sítě nepustí. U LCD a PDP nevím,nemám s nimi zkušenosti. Jak jsou tam vůbec napájeny ty trubice?

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Lcd, pazma

#8 Příspěvek od kozoka »

gumickar píše:kozoka, měl bych pár připomínek, ber to jako mů názor:
Čím si myslíš, že můžeš změřit odběr PDP, nebo LCD? Ampérmetrem?? To asi těžko, že.Už v prvním ročníku na stření škole se probírá účiník, fázové posuny proudů atp. Změřit spotřebu přístroje není téměř možné bez složitějších měřících zařízení, které bývají jen ve fabrikách pro kalibraci. U PDp je více než panel důležitější zdroj a jeho nastavení. Firma SONY od tohoto opustila, jelikož je to technologicky náročnější a tudy do budoucna cesta nevede. Panasonic má vzkutku velmi pěkné plasmy, ale že by vévodil technoligii........popravdě, není moc čemu. Korporace Cannon a Toshiba si mysllím mají nejvíce výsledků v "budování" nových technologiích. Spotřeby plamy a LCD jsi popsal dobře, dokonce jsem to už zaslechl i na pár školení, takže ti tzv. školitelé už si to také přečetli na internetu:D Na spotřebu není moc potřeba koukat, protože normální člověk si vybere nějákou úhlopříčku a pak kouká po značce. U stejný úhlopříčky je v podstatě při běžném provozu stejná spotřeba ať je to CRT, PDP, nebo LCD.
Značku nepreferuju žádnou, protože se to buď vyrábí v číně, nebo v polsku :D :D
Byli plasmy a nejsou, začli LCD a zprovozňujou HD, Digitální vysílání také začíná a paneli z organických diod se již dostávají do foťáků a dražšších mobilů, je jen otázka času, kdy OLED převálcují LCD. Plasma je příliž výrobně náročná, než aby přežila.
Kolega se ptal, jakou spotřebu mají LCD a Plazmy, nepodařilo se mu to prý zjístit. ja vím že naprosto přesné změření spotřeby LCD a Plazmy je nemožné, ale přesto jsem napsal že orientačně to může zkusit Ampermetrem
Firma Sony preferuje pouze LCD technologii. LCD je neustále ve vývoji, firma Sony brzy začne prodávat OLED TV v Japonsku, cena je velká ale za pár let nahradí veškeré LCD.
Nevím to jistě ale Plazmu vyvinuly korporace Hitachi- Fujitsu. Tyto společnosti výrábí plazmy spíše v profesionálním odvětví. Komerenčně vevodí Panasonic a Full HD plazmu mají pouze zatím oni. LG dost pokulhává a vadných Y-SUS a Z-SUS Boardů bylo víc než dost. Ale neustále narůstajícím uhlopříčkám LCD a nástupem OLED, Plazma zanikne. To že se elektronika vyrábí v Polsku nebo v číně mě opravdu mrzí. Ale jakou značku si dnes koupím mi opravdu jedno není, rozhodně bych si v životě nekoupil Vestel, Beko, Protec telra. Philips mě v poslední době taky dost zklamal. Ale LCD Sony nebo Samsung hrajou rozhodně líp než ty ostatní.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od kozoka »

pajosek2 U LCD je zdroj téměř jednoduchý ale v Plazmě je zdroj náročný a složitý, v tom měl Gumickar pravdu. Výbojky v LCD jsou napájený z Invertoru (TJ. vlastní zdroj pro podsvícení.) Napětí pro výbojku je zhruba 1,4KV až 2,2KV podle uhlopříčky a typu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od pajosek2 »

diky zase jsem o něco chytřejší.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od rezis »

|Ne hodili by jste sem nekdo fotecku rozebrane LCD a Plasmy? Zajímalo by mě co je uvnitr. V LCD bude asi prázno. (spravuji jen LCD monitory a tam neni skoro nic)
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
kenav
Příspěvky: 51
Registrován: 31 pro 2006, 01:00

Příkon televisorů

#12 Příspěvek od kenav »

Já jsem ten dotaz poslal aniž bych znal další tech.podrobnosti protože v žádný nabídce jsem kromě různých parametrů nikde neviděl uvedenou spotřebu a když mě kamarád který není
odborník na to upozornil tak jsem tomu nevěřil,to je spotřeba jak u ruských televisorů ale jinak to holt nejde.Provozuji-li dva přijímače tak mě ta spotřeba sakra zajímá. :(

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od gumickar »

Kozoka: Když jsem myslel značku, nemyslel jsem VEstel :D:D Jinak jakýsi odběr ampérmetrem určitě změříš. popravdě LG jsem dělal asi jen půl roku a plasmy se mi nelíbili. Kdybych chtěl plasmu, určitě panasonic. Ale jen jsem chtěl říct, že odběr záleží daleko víc na úhlopříčce, než na technologii. OLED bude drahý, ale už se na něj těším...jen nevím, jestli to vůbec bude servisovaný:D
Pajosek2: Zapomeň na indukční, či kapacitní charaktery, zapomeň na funkci impulzního zdroje. Tyhle zdroje si už jedou podle vlastních dat a jsou regulovánz svými zpětnými vazbami a nejsou na ničem závislé. Samozřejmě by to zanedbatelné bylo, kdzbz se jednalo o příkon 50W, ale tady jsou příkony 4* a více višší, takže zdroje jsou i na třikrát spínané(hlavně SONY je mistr v žravosti:D)

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od gumickar »

rezis píše:|Ne hodili by jste sem nekdo fotecku rozebrane LCD a Plasmy? Zajímalo by mě co je uvnitr. V LCD bude asi prázno. (spravuji jen LCD monitory a tam neni skoro nic)
No, u LCD se vče inegruje již do jedné desky a zdroje, který bývá u menších úhlopříčkách externí. PDP je samej board. podle toho, jak je použito skenování, ale méňe jak 6 desek snad nemá žádná plasma, nehledě na to, že je to jeden velkej chladič:D Foto nemám(nemám v práci digi foťák):(...zatím.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Příkon lcd

#15 Příspěvek od kozoka »

Na LCD už není pomalu co opravovat. Zdroj, Invertor, panel, základní deska. Dnes na základni desce u LCD není pomalu co opravovat, protože veškeré obvody jsou integrované v Processoru od firmy micronas nebo jiném švábu. Budete se divit ale např. Panasonic používal stejné základní desky jak v LCD i plazmách. Main byl osazený stejnými chipovými sadami. Sam jinak konfigurované, Digitální výstup desky LVDS u LCD jde do budiče panelu a v plazmě zase do CTRL boardu který pak řídí koncové stupně Sustain a Scan. Dnes už to neplatí a desky v LCD Panasonic jsou osazené Mironas processorem. Nafotil jsem vám LCD Samsung a LG, plazmu jsem dneska na stole neměl, ale přidal jsem rozkreslené schéma ze školení od Machuldy, Mimochodem LG jsem vyřadil na vadný panel, zas AUO.
Ja na servise používam fotak neustále, fotografie štítků panelu a obrazovek, obvzlášt P.Synek z JVC si na to potrpí.
Přílohy
Schéma PDP.jpg
Blokové schéma Plasma
(79.54 KiB) Staženo 154 x
Schéma LCD Beko.jpg
Blokové schéma LCD Beko (Grundig, ECG, Sencor aj. smetí)
(85.65 KiB) Staženo 103 x
DSC00103.jpg
Main LCD Samsung LE32R71
(82.21 KiB) Staženo 71 x
DSC00102.jpg
LCD Samsung LE32R71
(79.34 KiB) Staženo 91 x
DSC00101.jpg
Main LCD LG
(76.77 KiB) Staženo 72 x

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“