Kazeťák AIWA, nehraje

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

Kazeťák AIWA, nehraje

#1 Příspěvek od kOhm »

Zdravím,nedávno jsem na půdě objevil kazeťák značky AIWA.Je celkem pěkný a má oddělitelné bedýnky.Když jsem ho zapl tak se choval jako by normálně fungoval ale zvuk nikde :( Žádný brum ani šum prostě ticho jako by byl vypnutý.Zkoušel jsem kazetu,rádio, a vstup (line in) ale všude je to stejné...zkoušel jsem i jiný reproduktor (se stejnou hodnotou Ω) ale taky nic.
Teď v týdnu ho budu otevírat a chci se zeptat kde by mohl být problém,abych věděl na co se mám zaměřit a co zkontrolovat. Děkuji všem za případné odpovědi. :)

EDIT: přikládám obrázek (z internetu)
Přílohy
556f089747d87ff57fb80100.jpg
(110.1 KiB) Staženo 80 x

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#2 Příspěvek od Neniu »

Prvně koukni na to, jestli tam někde není tlačítko MUTE a jestli není stisknuté :D

Jinak to vypadá na to, že nejdou zesilovače, což může být od prasklé pojistky, přes upadlý drátek po totální destrukci elektroniky všechno.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od kOhm »

Ne tlačítko MUTE tam není,kdyby to byla pojistka tak ale přece rádio nezapnu..původně jsem myslel že to bude odpálený zesilovač ale už jsem jich pár viděl a ty aspoň šuměly nebo při zapnutí kleplo v repracích tady nic.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »

Bude to chtít zkontrolovat postupně celou signálovou cestu od snímací hlavy magnetofonu přes zesilovač až k reproduktoru.
Napiš prosím přesné označení modelu. Nebo vyfoť zadní štítek.
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 30 srp 2015, 16:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#5 Příspěvek od Neniu »

Pojistky mohou být i v přívodech k zesilovačům, také tam může být obvod pro zpožděné připojení reproduktorů či něco dalšího. Pokud ale reproduktory při zapnutí ani trošku necvaknou, tak to bude něco společného se zesilovači, to je jasné.

Těžko radit takto na dálku.

Jinak s tím tlačítkem to nebyla sranda, nýbrž zkušenost. Jak vlastní, tak zde na fóru přečtená.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#6 Příspěvek od Neniu »

PS: jde signál do sluchátek? :)
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#7 Příspěvek od Hydrawerk »

Neniu píše:PS: jde signál do sluchátek? :)
Tam bude asi společný zesilovač pro sluchátka i pro reproduktory. Může být samozřejmě vadný přapínač ve sluchátkové zdířce.

Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od kOhm »

Je to model CA-W72E..Sluchátka taky nejdou.

V týdnu se k tomu rádiu dostanu a vyfotím zevnitř,teď nejsem doma.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#9 Příspěvek od Kvicala_r »

Mám ho doma už leta a nehraje špatně :).
Tipuju nejspíš na ten přepínač funkcí - tuším, že bude přepínat i signálové cesty. Je to z kazeťáků známý mnoha-polový přepínač. Ještě by mohl být vádný poťák. Rozdělat a měřit + hledat nf sledovačem.
Jsi si jistý, že jsi měl repro připojené do správných zdířek a korektně? Jsou tam ty standardní perkové svorky.
Jinak tam není co pokazit - potenciometr a balance.

Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od kOhm »

Čau jelikož nejsem doma tak jsem možná popletl značení modelu takže to je buď ten co píši víše nebo CA-WR57SH každopádně ten přepínač je u obou modelů...a svorky taky

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Kdybys napsal už do svého profilu, odkud jsi, určitě by se našel někdo poblíž, kdo se také připojuje přes nova-net v okolí Třebíče, pro případ, že si neporadíš sám.
Jestli budeš mít pocit, že dalším bádáním bys zhoršil rozsah případné škody na přístroji, bylo by lepší, kdybys to svěřil někomu, kdo už nějakou tu věž opravil a má možná vhodnější vybavení, než ty. A třeba se i přiučíš.

Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od kOhm »

Díky za tip zkusím se na to podívat a pokud nebudu vědět co s tím radši to někomu přenechám ;) Teď nastupuji do 3. ročníku slaboproudu + je to moje hobby už od malička :) tak snad to něják dám do kupy :D díky za vaše rady Pánové a kdybych narazil na problém napíšu sem na forum ;)


EDIT: Ano je to tedy model: CA W53 :) ověřeno SMSkou :D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“