OTAVA 5523T

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

OTAVA 5523T

#1 Příspěvek od Milan121 »

Vyměnil jsem odpor R814 (měřil jsem asi 170 ohmu) za hodnotu podle schematu 20 ohm.Ale zase odešel spolupracující tranz Q509.Po výměně a zapnutí vše na chvilku naběhne a rozbliká se led.Párkrát jsem to potrápil tranzistor opět odešel.Je ta hodnota správná? 20 ohm?Tady na foru jsem se dočetl o zvětšené hodnotě R814,ale jaksi mi to nepasuje.Co by tam ještě mohlo být?

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#2 Příspěvek od MirekMH »

20Ohm je OK a jaký T jsi tam dal ??? Co jsi naměřil na zdroji když ti odkráčel ten T ???

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Milan121 »

Tranzistor jsem tam dal ten samý,napětí +B tak něco kolem 118

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#4 Příspěvek od MirekMH »

Milan121 píše:Tranzistor jsem tam dal ten samý,napětí +B tak něco kolem 118
s A nebo bez ???

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Milan121 »

Aha,toho jsem si nevšimnul,je to bez A.Ale divný je že ten tranzistor původní byl dobrý a až jsem vyměnil ten odpor tak prdnul.

Uživatelský avatar
salzvo
Příspěvky: 219
Registrován: 03 čer 2005, 02:00
Bydliště: okres Opava

#6 Příspěvek od salzvo »

Zdravím.
Mám tady tuhle TV (Otava 5523FT, chassis LX - schéma je na uploadu (Schémata/TV). Po zapnutí pouze cykloval zdroj. Vyměnil jsem filtrační elyty, ale pořád to cyklovalo. Odpojil jsem diodu D814 a po zapnutí zdroj už naběhne. Změřené výstupní napětí: 135V-OK, za D808 je 10,8V; za D809 11,8V. Podle schématu tam má být 12V. Dále tam jsou nějaké stabilizátory (8V, 5V), za nimi je napětí v pořádku.
Po zapnutí ale neběží VN trafo a LEDka trvale svítí (správně by měla po zapnutí chvíli blikat). Relé ovládající demagnetizaci na chvíli sepne.
Buzení VN trafa řídí IO TDA8842 přes 2 tranzistory. Na výstupu toho TDA (pin40) je pořád 0V. Kontroloval jsem ještě napájení toho TDA. Je tam 7,7V (má být 8V). Kde bych měl hledat chybu?
* Desku mám z TV vytaženou (odpojenou od obrazovky i vychylovaček). Vstup do VN trafa jsem odpojil aby mě to nepokopalo a na zkoušku jsem místo něj připojil malou 220V žárovku. Myslím, že by to nemělo vadit - zkoušel jsem desku šoupnout do telky, ale je to pořád stejné: po zapnutí VN trafo neběží a LEDka trvale svítí.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

* Desku mám z TV vytaženou (odpojenou od obrazovky i vychylovaček). Vstup do VN trafa jsem odpojil aby mě to nepokopalo a na zkoušku jsem místo něj připojil malou 220V žárovku. Myslím, že by to nemělo vadit - zkoušel jsem desku šoupnout do telky, ale je to pořád stejné: po zapnutí VN trafo neběží a LEDka trvale svítí.
Já nevím,ale osobně si myslím,že bys měl tu TV skompletovat,zakrytovat a odnést do nejbližšího servisu.Jinak se může stát,že přijdeš k vážnému úrazu. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“