Stažení LibreOffice

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fin
Příspěvky: 19
Registrován: 04 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Podblanicko

Stažení LibreOffice

#1 Příspěvek od fin »

Omlouvám se ,že Vás připravuji o čas.
Mám stažený LibreOffice, ale nejde spustit.
Při snaze o spuštění se zobrazí toto:
Chcete povolit, aby nastávající program provedl změny v tomto počítači?
Název programu: LibreOffice
Ověřený vydavatel: Internet Info, s.r.o.
Původ souboru: Staženo z internetu

ano ne
Mohu bez rizika zaškrtnout ano?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Kdo se bojí, nesmí používat Winďous a ani jim nic dovolit ...

Neříkej, že ses vodvážil sám, bez mámy, která by tě při tom držela za ruku, úplně samostatně vyrazit do divoký džungle internetu a optat se na nějaký Bastlírně!!!???!!!???
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Hejnicek »

Jestli to neni stazene primo z nejakeho zakouti te dzungle, tak chute do toho :)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Pamatuj si - stahuj nejlíp přímo ze stránek "výrobce" toho kterýho softwaru, ne nějakýho freesoftware.zh - tak máš záruku, že v tom nejsou napumpovaný nějaký škodlivý sračky, který nepotřebuješ. Pak je tady bloatware ve smyslu toho, že si chceš nainstalovat nějakej program, ale přitom si k němu navíc nainstaluješ program jinej, kterej nechceš - příkladem budiž třeba Avast!, se kterým si při troše nepozornosti nainstaluješ Googlův Chromej prohlížeč. Zpravidla, ne vždycky, se tomu vyhneš tak, že nebudeš jako splašený tele klikat na čudlik Další >, ale přečteš si, co po Tobě instalátor chce - ten "extra" software se dá odškrtnout (ale bohužel ne vždycky).
No a tady bydlí LibreOffice.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#5 Příspěvek od SDZ »

ne vždy to funguje.Zažil jsem softy,který sice nabídku možnosti mají,ale nainstaluje si to plevel bez ohledu na zaškrtávací checkbox.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#6 Příspěvek od TAKJAN »

Mně se už W7 neptá, dřív se ptal antivir, ale taky už to má na háku

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#7 Příspěvek od MetalGod »

SDZ píše:ne vždy to funguje.Zažil jsem softy,který sice nabídku možnosti mají,ale nainstaluje si to plevel bez ohledu na zaškrtávací checkbox.
I to je možný. No, naštěstí, co by linuxák, takový problémy nemám 8-)
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

A je potřeba sledovat instalační proces. Jinak se Ti může stát, že budeš mít místo domovské stránky seznam.cz třeba nějaký Bing, nebo Yandex.. A spousta zbytečnýho softweru, co nechceš.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#9 Příspěvek od misocko »

vecsinou ked je nejaky soft zadarmo tak so sebou nataha kadejaky neporiadok ktory vobec nepotrejes ani nechces.
PS to je fakt prvykrat co sa ta win pita ci to fakt chces nainstalovat? tuto hlasku povazujem za standart aj ked otravny, nechce sa mi hladat ako to vypnut a furt skratka povolim
na tie "next" pocas instalacie si vsak uz davam pozor a citam co zaskrtavam, nechce sa mi totiz zakazdym hladat a odstranovat ten bordel ktory som povolil "vedome" , staci mi ze musim odtranovat to co som pocas instalacie zrusit nemohol.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#10 Příspěvek od TAKJAN »

Tak, tak

Uživatelský avatar
fin
Příspěvky: 19
Registrován: 04 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Podblanicko

#11 Příspěvek od fin »

Děkuji všem. Udělám to takhle. Na W7 mám stažený program na adrese
c:\Users\uzivatel\Downloads\LibreOffice_5.0.2_Win_x86.exe .
Tak to tam vymažu a nainstaluji znova z orig. adresy. V tomto postupu
snad nebude zádrhel.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

Tady asi někdo poprvé něco instaluje do počítače. Jestli často prohlížíš prezentace v mailech, tak si stáhni "powerpoint wiever" Aplikace v Libre office neumí prohlížet všechny typy. Ten prohlížeč najdeš na stránkách Microsoftu zdarma (je to jen prohlížeč).

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od CZJKP1 »

Já všechno tohleto hlášení vypnul, protože to 🤐 při každé instalaci otravovalo a "zaneprázdnilo" celou obrazovku a ve Windows XP to taky nebylo...

Asi takhle: http://infoek.cz/jak-vypnout-otravnou-h ... e-windows/

Potom to jde i znovu zapnout:

Start>Ovladací Panely>Zabezpečení a údržba>Změnit nastavení nástroje řízení uživatelských účtů.(Postup ve Windows 10)

Mám tam "Nikdy neupozorňovat". Pokud to má opravdové podezření, podchytí to stejně Filtr "SmartScreen" se zvláštní hláškou "Windows ochránil Váš počítač" :lol: i v takovém případě se dá dát "další informace" a "přesto spustit".

Mam AVAST Free, když se to udržuje aktuální, tak to jako ochrana před viry stačí. Občas PC proskenuju pomocí "AdwCleaner" nebo "Rogue Killer" to první nevyžaduje pro jednoduchost ani instalaci a odstraňuje to právě MALWARE a některé nežádoucí SW (rootkity). Ještě mam v PC trvale nainstalovaného Spybota 1.6.2, to je v podstatě něco hodně podobného akorát to navíc obsahuje "imunizaci" ale stejně to musí uživatel ručně zaktualizovat a proskenovat tím PC, to nedělá samo plánované kontroly.

Soused řešil před pár dny problém, vnucovala se mu v IE při prohlížení internetu pořád "PC oprava Windows" a protože je laik, ani ho nenapadlo, že by to mohlo být něco pochybného bo dokonce se pokusil opravu spustit a nechat provést, aby se mu to přestalo zobrazovat. Když jsem tam přišel, vysekal jsem ho z toho adwcleanerem, řekl jsem mu, že to bylo fake a vir, zároveň mu o rok prodloužil licenci na Avastu a nainstaloval mu aktuální verzi.

A vůbec, úplně nejjistější je, nainstalovat si Windows + všechny používané programy, udělat si pomocí "Acronics True Image" zálohu jednotky C: a pokud se systém časem při používaní zašpiní a zaviruje nebo poškodí tak zhruba během pěti minut ho obnovím z vytvořené zálohy a mám vše čisté "jako po instalaci" a navíc se vším SW co potřebuji, a nemusím u toho trávit den, abych vše znovu instaloval.

Uživatelský avatar
fin
Příspěvky: 19
Registrován: 04 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Podblanicko

#14 Příspěvek od fin »

Děkuji. S pomocí všech jsem nainstaloval. Předpokládám , že když jsem nic nezatrhl při zmínkách o finančním přispění, bylo to, že můžu přispět a né musím. Velice si vážím pomoci a schovívavosti všech.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

LibreOffice je seriozny otvoreny projekt, ktory rozhodne nepribaluje do instalacie ziadny malware. Kto chce, ten moze prispiet, nie je to povinne.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“