Tesla LCE CK-5086W/T

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

Tesla LCE CK-5086W/T

#1 Příspěvek od Carel »

Zdravím všechny! Prosím,neznáte někdo noty na tuto TV?

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#2 Příspěvek od Carel »

Stačilo by mi jen napájení hor.řád.rozkladu.Tv někdo kdysi už opravoval a pravděpodobně jako ochranu,připojil zenerku 150V k filtr.elytu /byla přiletovaná ze strany tišťáku/. ZD byla bouchlá/zratovaná/.Po odpájení,vše OK,žádná jiná závada.Při provozu naměřeno 115V.Snad takové má být,dle báně.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#4 Příspěvek od Carel »

Kondíku,díky za odpověď.To mě taky napadlo,ale kamoš mi teď řekl,že TV vypadla v okamžiku,když zapínali mikrovlnku,takže nějaká napěťová špička.

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »



Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#6 Příspěvek od Carel »

Mikrovlnka má dosti velký příkon, nevím v jakém stavu je el.instalace ve starém baráčku,nedostatečné dotažení vodičů,následné jiskření/zásuvky/.Jsou to známé problémy s následky poškození el.spotřebičů,obzláště elekronických.Napěťovou špičku,jsem sorry nevyjádřil teoreticky odborně.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#7 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jef111 »

Tyto "úžasné" zdroje v LCE jsou náchylné na změny napětí v síti v případě, že jsou vadné elyty na primáru. Když to tak necháš tak se pravděpodobně velmi brzy stane to, že zdroj začne trvale dávat zvýšené napětí na sekundáru (až dvojnásobek) a odejde Ti výkonový tranzistor ŘKS, možná vertikál a bůhví co ještě. Tu zenerku tam pak určitě dej druhou, až zase zdroj začne po pár letech blbnout, zachrání to zbytek TV. Bez té zenerky by už pravděpodobně situace jak ji popisuji nastala a oprava by byla mnohonásobně dražší.
Ještě před tu zenerku do série s napájením ŘKS za filtraci můžeš dát ochranný odpor asi 0,22ohm/0,25W (ne do série jen se zenerkou!!) který se přepálí když zenerka odejde znovu. Je to jistější.
Hodně štěstí s tímto krámem :wink:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:41, celkem upraveno 1 x.

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

Kondíku zapomnìl jsi na to , že tv odešla , když spustili klekání . To je taky vodítko , ale trochu vážnì . Na skokové courání sítì byly háklivé tv. ORAVAN a od té doby se to traduje . Na druhou stranu jsem se s takovým pøípadem setkal pouze jednou a ještì to øešil kolega . Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jef111 »

Tyto zdroje o třech tranzistorech + jeden výkonový a podobné se zcela běžně objevují v těchto TV LCE, Akai, Funai a podobné pochybné značky. Jsou asi veelmi levné a proto se používají, je to snad to nejhorší co jsem kdy viděl. I to IPSALO v Oravanu je proti tomu zlaté (když se ho člověk naučí opravovat, je to brnkačka). Já už jsem těchto zdrojů s nepravidelným chodem měl na stole spoustu, kdy prostě jednou začas si zdroj řekne že místo 110V na řádek pustí 200V a pak všechno vylítá. Pak zase měsíc funguje normálně a zase to samé. Jediné opravdu spolehlivé řešení je namontovat nějaký úplně jiný zdroj, jak to někdy řeší někteří kolegové. Ta zenerka s ochranným odporem myslím v tomto případě také docela spolehlivě poslouží. Bez této ochrany je zdroj doslova časovaná bomba, leda že by se majiteli chtělo každé 2 roky vyměňovat elyty. Časem jsem si ověřil, že těmto zdrojům někdy stačí 20% ztráta kapacity některého z elytů, což je velmi kritické.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#12 Příspěvek od Carel »

Pánové díky moc za odpovědi.Ty elka jsem také vyměnil,jen mě vrtal červ,že tv bouchla zrovna v momentě zapnutí mikrovlnky.

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

Jefe to snad nemyslíš vážnì . IPSALO skonèilo svou "kariéru" právì pro složitost a náchylnost ke skokovému courání sítì . O dalších negativách se nebudu rozepisovat . Opravovat ORAVANA , když nemáš náhradní "R" je libùstka a faulující kondenzátor , èi vadná prostøelující nepr. podložka pod SU je chybou témìø k nenalezení . Jen si vzpomínám , že blbì dimenzované oddìlovací trafo to posílalo také do "kopru" , tak proboha , kde je ta jednoduchost opravy ? Taktnì pomlèuju o chybách v oddìlovacích trafech a o zatìžování sítì ss složkou . Proti tìmto "výhodám" je øízenej blocking opravdu "brnkaèka". Mimochodem je to koncepce , která byla snad poprvé použitá u tv color 110 in line a nikterak výraznì se nezmìnila (zdroj). Ještì mi prosím prozraï , jak montujete náhradní zdroj do napø. Akaie 1407. Dost dobøe si neumím tu zoufalost pøedstavit . Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jef111 »

To:Ivan
Samozřejmě o těch nešvarech IPSALA vím, také jsem si prošel přes všechny ty závady jak je popisuješ. No ale stejně Oravana opravuju raději jak ten LCE nebo Akai. Zvlášť když tady těch modulů R mám krabici a vymontovaných celých šasi myslím 5. Samozřejmě ten druhý zdroj nejde namontovat do všech, konkrétně s tím 1407 bojuji s dlouhými přestávkami už asi rok a nejsem schopen jej dát dohromady, protože tam ten zdroj prostě dát nejde. Už jsem vyměnil snad všechny součástky ve zdroji, proměřil a procínoval všechny spoje a nic tak opravdu nevím. Viděl jsem ale jendu LCE úhl. 37cm s merkurovským trafen a na sekundáru zdvojovač :lol: a fungovalo to bez problému (i když za úplně vhodné toto řešení nepovažuji).
Jinak ještě dodám, že Mánes s IPSALEM byl úplně první TV který jsem asi před osmi lety opravil. Od té doby mi jich prošly rukama desítky a všechny jsem opravil, což se nedá říct o LCE a Akai.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Návštěvník

#15 Příspěvek od Návštěvník »

Co dìlá , nebo spíš nedìlá ten Akai ? Ivan

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“