Windows neustále hledá aktualizace

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#31 Příspěvek od xsc »

Naprosto tragické je to na netbooku s Atomem. Tam ho na den odstaví i jen těch 10+ aktualizací, co MS vyplodí měsíčně. Kdybych to měl přeinstalovávat a vyhledávat všechny online, tak by mu to trvalo asi týden....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#32 Příspěvek od rnbw »

Nastastie pouzivam len Linux a ten bezi aj na netbooku so 600MHz Celeronom a 4 GB "SSD".

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#33 Příspěvek od masar »

Původně jsem měl za to, že když nainstaluji W7 včetně SP, bude počet potřebných aktualizací menší a čas na jejich vyhledání a instalaci úměrně kratší. Opak je pravdou. Čím více má systém nainstalovaných aktualizací, tím déle trvá jejich prohledávání při vyhledávání nových. Způsob, jakým tento systém "prohrabuje" a porovnává nainstalované aktualizace s novými je velmi neefektivní. Snad to u W10 již MS vyřešil lépe. :wink:

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#34 Příspěvek od beny66ka »

CZJKP1

Ten soft na který jsi dal odkaz je boží !! Jelikož dělám PC servis komerčně, ulehčí a zrychlí mi to neskutečně práci !! Dík.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#35 Příspěvek od TAKJAN »

Všechny vylepšené verze různých těhle pomocníků jsou horší. Jo, ATOM, ten se musel přeinstalovat po připojení na net po roce.
Jinak furt nevím, v čem je ten zázrak, že s W7 jsem neměl potíže po instalaci. Byl v nich už SP1...

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#36 Příspěvek od ondoubek »

No i když mám všechny aktualizace nainstalované, neustále mi to vytěžuje TrustedInstaller nebo svchost. Pokud službu aktualizací vypnu přes příkazovou řádku, procesor nic nevytěžuje. Před přeinstalací to nedělalo.
Nojo, kdyby tam šla nějaká Linuxová distribuce. tak Windows neřeším, stejně ho nepotřebuji. Bohužel na GMA500 a celkově tu čipovou sadu US15W v Linuxu ovladače nejsou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

GMA500 je tragedia, a to nielen v Linuxe.

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#38 Příspěvek od ondoubek »

No ještě před půl rokem mi na ní jelo 720p YouTube video, pak už jen 480p (používám embedded ovladače) Takže to celkem šlo, ale 3D výkon byl mizerný.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“