WC Roca

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

WC Roca

#1 Příspěvek od markoni »

Mám takový problém mám WC Roca a v něm blbne plovák který po napuštění vody v nádobce a následném spláchnutí zůstane vyset a to má za následek znovu nenapuštění vody do nádobky, dá se sehnat ten plovák samotný nebo nějak opravit? díky

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Vyfoť celý mechanizmus.
Celý to rozeber (nezapomeň zavřít přívod vody) a vyvař to v kyselině citronový. Pak zkontroluj gumovou membránu (obě gumový membrány), či pístek a jehlový ventil. Slož a uveď do původního stavu.
Celý plovákostroj lze vyměnit i za jiný typ ze stejným upevněním. Chce to řešit na místě..
Celý postup opravy je "univerzální" pro všechny typy, proto se nediv, že některou komponentu, co jsem tu vyjmenoval tam nenajdeš

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#3 Příspěvek od jirkati »

Mám dnes skoro stejný problém na WC Jika. Při stlačení "malého" tlačítka zůstane uzavírací mechanismus viset a nespadne a protéká voda. Zjistil jsem opotřebovanou hranu destičky tlačného mechanismu - ta, co na ni dosedá tyčka tlačítka. Zatím jsem šroubováním zkrátil tlačnou tyčku tak, aby ani při maximálním tlaku (nejhlubším zatlačení) se nedostala hrana desky do blokovací polohy. Pokud se bude porucha opakovat vymontuju splachovací mechanismus a navštívím s ním OBI nebo BAUHAUS. Podle kusu v ruce jsem obvykle úspěšnější než podle typu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Potřebuješ vědět, jaký to má závit (jestli 3/8" nebo 1/2"), a jestli je přívod spodem nebo z boku.
A můžeš napouštěcí ventil nahradit jiným.

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Martin_Fio »

Osobně bych do BauBau nešel, více si cením své práce a času než kupovat asi nejnižší spolehlivost za střední peníze. Před 20 lety jsem nainstaloval napouštěč geberit 240 700 00 do myjavské nádržky, a dodne jsem se s ním nepotkal. Nádržka navíc je dost nepřístupná v sadrokartonovém podhledu a je ovládána starterovým elektromagnetem a servis zatím nebyl

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Takže když nejde elektrika, nespláchneš? A pokud spláchneš, tak to musí dělat rany jak prase.. Třeba jako stykače od ještěrek? Zvláštní řešení.. Asi byl na něj nějaký důvod..

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Martin_Fio »

elektrické wc

Ten druhý díl vypínače slouží k odsávání zápachu skrz splachovací trubku. V podhledu je zatěsněná sádrokartonová komora i s nádržkou, ventilátor z avie s klapkou a odvětrání ven. Napájeno je to cca 35v zdrojem. Ventilátor v míse vytvoří podtlak, případná vodní mlha v trubce zůstává.
Když se byt kolaudoval, paní ze stavebního úřadu si byla odskočit a pohrála si s vypínačem a vyletěla ze záchodu tak jak byla, řvala po nás, že tohle ne a certifikáty atd, pak se zklidnila a vpohodě, ale asi na to také nezapomene. Důvodem celého bylo, že nádržka je vlastně v jiné místnosti a dobrých 5m daleko. Prostě půdní vestavba. Bez elektriky spláchnu, neodvětrám si, ale musím vedle, vyklopit sádrkartonová dvířka a zatáhnot za tkaničku.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Puda »

splachovat vypínačem, no super, dneska už dokonce prodávají za cca šest stovek kódované dálkové ovládání, a to by se potom už ani nemusela dělat díra do dlaždičky :-D U nás máme kombiňák, a stejně nejlepší byly ty záchody s odpočívadlem -nic necákalo :-D
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od Martin_Fio »

Set od Sanely s infrared funguje jen na malou část geberitů, mám ho pro jiné místo k aplikaci a zatím jsem ho nenamontoval, protože neumí malé a velké splachování, ovládací část se nevejde mezi tyčky dvousystému. Tento starý stačí krátce ťuknout, spláchne málo a podržet a je potopa. Kombík nemá tu razaci odstranit odpad jako 5m vodního sloupce. Plošinové wc má v této apikaci nevýhodu ve vystřelení exkrementu, a musí se použít mísa s celoobvodovým splachováním.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#10 Příspěvek od kejki »

Hillova rada je pro markoni, jirkati má problém s vypouštěcí soustavou, ale u dobrých prodejců se to dá koupit. Jinak citronová je složitá, stačí trošku solné do nádržky, jen tak šplíchnout.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Puda »

takže

http://www.logix.cz/michal/humornik/fekal.xp

já si na tom zas tak nepotrpím, mam tam jen sbírku amár a popelník :-D
Jo a taky když tam sedím a vytvářím to nejlepší, co ze mne kdy vypadne, tak se můžu koukat do ohně v krbovkách (když se tam nezavřu) :-D
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

To už si tam zrovna dej todlecto:
http://www.evac-train.com/Vacuumtoiletsystems.php
Je tam elektroniky jak nadrbaný a i přes to, že je to vakuový hajzl, tak potřebuje stlačený vzduch (vakum v "pracovní nádrži" dělá ejektor a pak stlačený vzduch vytlačí obsah do odpadu z "pracovní nádrže" )

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

Puda píše:... nejlepší byly ty záchody s odpočívadlem -nic necákalo :-D
Já tomu říkám záchod z vyhlížečkou. To proto, že se dá produkt pořádně prohlédnout. A jinak se vyrábí do dnes. A jejich nevýhodou je po "produkci" vysoký stupeň merkaptanu v atmosféře oproti systému, kdy produkt zajede hned pod vodní hladinu. Nevýhodou je šplouchanec skoro až na zádech :-D

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#14 Příspěvek od weed_smoker »

U bezodpočivadlovýho WC tam stačí hodit na dno dva papíry z toaleťáku a nešplouchne to ani při velkym hovnu.Elektrický WC existujou,dávaj se tam,co jsou úzký odpady(historický baráky...).Tahá se na to normální 230V zásuvka a to WC má 3drátovou šňůru.Musí to bejt na 230V AC,v odtoku je zabudovanej mlejn podobnej malýmu čerpadlu.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Habesan »

Někdy se během činnosti musí ty papíry doplnit.

Další nevýhoda odpočívadla je, že na něm může nastat Stack Overflow.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“