Podivnosti při instalaci HP scaneru

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Podivnosti při instalaci HP scaneru

#1 Příspěvek od Celeron »

Scaner HP4370, na XP léta bez problémů. S W7 /32 se mi ho taky podařilo nainstalovat (staženo z HP pro W7/32) Makal asi 2 měsíce a pak ze dne na den zmizela ikona z plochy a zůstal jen driver který umí jen základní scan do BMP, TIFF a PCX. Takže propojení na PDF a programy, ze kterých šlo přímo scanovat nejdou.
Zkusil jsem vše odinstalovat a kompletní novou instalaci. Bohužel po chvíli mě instalace vyplivne tyhle hlášky a netuším, co s tím. Zkoušel jsem instalaci v XP kompatibility, jako správce a jejich kombinace a je to stále stejný. Na netu jsem něco kolem toho našel, problémy s přístupovým oprávněním, ale co s tím dělat jsem nějak nepochopil. Ty klíče v Registry opravdu nejsou.
Poradíte co s tím? Doufám, že to neskončí na reinstalaci W7 protože je nějakej bordel v registry....
Díky
Přílohy
scr4.jpg
(59.96 KiB) Staženo 22 x
scr3.jpg
(62.3 KiB) Staženo 15 x
scr2.jpg
(59.06 KiB) Staženo 27 x
scr1.jpg
(62.2 KiB) Staženo 44 x
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od beny66ka »

Vypni UCA a zkus znovu.

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od beny66ka »

Promiň UAC .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Mám UAC vypnutý a přes to nešlo dál.
Ale nakonec se to podařilo nainstalovat i když se s UAC nic neřešilo.
Po zkoušení mnoha kombinací nastavení při instalaci jsem zjistil, že kompatibilita s XP musí být vypnuta, (opak mi doporučil místní ajťák) instalaci spustit jako správce ale hlavně musí se před instalací odstranit oba drivery pro scaner. Jeden si tam instaluje "Centrum řešení HP" a druhý, asi obecný Mrkvosoftí se ukáže až po odinstalaci celýho "Centrum řešení včetně driveru HP". No a až do vyzvání nesmí být scaner připojený, jinak se tam zase nacpe ten Mrkvosoft.
Jakmile tam jeden z nich zůstane, vždy to skočí do stavu dle přílohy. HP byl ve správci v Zařízení pro zpracováná obrázků a druhý z nějakýho nepochopitelnýho důvodu schovanej v Řadičích zvuku, videa a her.
:?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

To že zařízení při instalaci musí bejt úplně fyzicky odpojený od PC platí snad pro všecky tiskárny a skenery HP - nestačí mít ho elektricky vypnutý na připojeným USB, v takovým případě už ho PC identifikuje a právě natahuje ten mrkvosoftí univerzální zgarb, kterej následně blokuje instalaci origo fabrickýho driveru HP ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Hmm, zajímavý, takže ten scaner po odpojení napájecího adaptéru asi částečně běžel na 5V z USB. Myslel jsem, že když na něm nesvítěj Ledky, tak je bez napětí. U jinejch mašin s ecterním napájením jsem se s tím nesetkal. Do konce života se holt musí člověk učit. :oops:
Ale tem Mrkvosoftí zgrab instalaci HP driveru neblokuje, nainstauje se, ale skácí se instalace HP centra. Samotnej HP ovladač scaneru třeba v "Malování" funguje.
Ale stejně je na tom něco divnýho, nereagují jako na XP tlačítka na Scan A4, kinofilmu a kopírování, pouze z plochy ze spuštěnýho HP centra. A taky mě celkem mrzí, že se mi neprovázal s Adobe Akrobatem a nejde scan do PDF. Divný ale je, že v testovacím programu Scaner Doctor od HP test scanu do PDF chodí. Ještě zkusím reinstalaci Acrobata, třeba jde o pořadí instalace.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Spíš jde o verzi Adobe, jestli umí spolupracovat s výstupem skeneru a "nasávat" z něj data. Já ale pokud skenuju, tak skenuju pod základním ovládacím programem skeneru buď do .jpg, nebo do .png (případně občas i do .bmp) - a ten pak v grafickým editoru ČISTÍM - od stínů, šmouh, zažloutnutí podložky nebo nežádoucích vpisků spáchanejch na knížce předchozíma čtenářema. To mi trvá nejdýl, protože musím hledat "vši" a odstranit je. Finální produkt = vyčištěnou předlohu v .png nebo .bmp "proženu falešnou tiskárnou" zvanou "Do pdf" - výsledkem je .pdf soubor z už naformátovanejch a vyčištěnejch listů. Skenovat přímo do .pdf formátu se mi neosvědčilojo, sice to jde rychle, ale výsledek je hlavně v případě starších předloh s vzhledovýma vadama doslova katastrofa ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Jo ještě bych měl jeden okrajově související dotaz k tomu, že mi HPcentrum řešení nenabízí scanování do PDF. Nemohl by jste se někdo kouknout do MS Office, jestli je v něm nabízeno publikování do PDF? Mě jo, ale nevím, zda to bylo hned a nebo až po instalaci kompletního Acrobata 9. U XP se to objevilo až po Acrobatovi.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#9 Příspěvek od serviceman »

Co se týká scanneru, mám ty nejlepší zkušenosti s softwarem VueScan. Malý, drivery na všechno a scanuje i do pdf s OCR, neustále udržovaný atd. Není třeba shánět žádné drivery výrobce a dokáže toho víc, než jakýkoliv jiný soft pro scanner.
Naposledy upravil(a) serviceman dne 29 říj 2015, 17:21, celkem upraveno 2 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#10 Příspěvek od barnodaj »

Na celeronovu otázku převod v Office do pdf: OFF 2010, W7 E
Přílohy
UMÍ.pdf
(105.94 KiB) Staženo 16 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

barnodaj píše:Na celeronovu otázku převod v Office do pdf: OFF 2010, W7 E
Dík! Předpokládám, že tam žádnej driver PDF tiskárny (Bull print a pod) a nebo vytváředlo PDF typu Adobe Acrobat XX nemáš nainstalovanej. Nebo jo?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Uz do Office 2007 sa da doinstalovat export do PDF.
OpenOffice/LibreOffice to mal este skor.

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#13 Příspěvek od barnodaj »

Nic, jenom OFF
Je to v nabídce "Uložit jako"

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“