LED pásky - měnící se barvy

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

LED pásky - měnící se barvy

#1 Příspěvek od Kaca »

AhojTe!
Po přestavbě obýváku a nové bílé obývákové stěně chci nasvítit stěnu za obývákovou stěnou nějak atraktivně. Napadlo mě LED pásky s měnícíma se barvama. Našel jsem na Googlu pásky které se mění napěťově. Máte prosím někdo nějakej nápad ja to realizovat? Existuje nějaký zdroj který by nějakým způsobem cirkuloval napětí pro tento účel?
Děkuji Vám všem za nápady a aktuální připomínky! Snad tzo pomůže i někomu jinému než mě.
Zdravím!!! Kaca

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

Nejaky maly MCU a rizeni tri barev pomoci PWM.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Kaca »

Ale jo. Taky jsem si říkal jestli to nebude kolotoč. Mám na mysli nějaké hodně pomalé měnění barev. Manželka chtěla dát na stěnu tapetu a co víc - chtěla ji nabílit nějakou barvou. Tomu se ale bráním.
To Cowley: Prosím trochu konkrétněji. Co to je to: Nejaky maly MCU a rizeni tri barev pomoci PWM. ? Děkuji!!! Potřebuju pořádně nakopnout. Ze strany doma už se to stalo tak se to snažím napravit. Možná to nasvítím bez měnění barev ale snad bych alespoň na chvíli udělal dojem. Stejně má za telkou něco svítit kvůli očím.
Díky!!!

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

Nebo něco takového od času 11:30

Jinak skoro každý LED pásek s dálkovým ovládačem mívá i program pro prolínání barev.

A MCU je mikroprocesor, byl by v něm program pro náhodné prolínání barev a byly z něj pomocí PWM (pulsně šířkové modulace) řízeny tranzistory. Přes ně potom RGB LED pásek.

Asi tak...

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kaca »

To mrkání je nežádoucí. Třicet let jsem promítal kino a ždy jsem nensnášel černochy v tunelu a strboskop ve tmě. Nebylo by něco něžného k duši lidské?
Nebo tam fláknu poličky a kytky. Ještě že jsou dnes telky kam se nedá postavit květináč. Jinak už by tam dávno stál. A zuřivě by se zalévalo.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#6 Příspěvek od jirkati »

Pro Kaca - od té doby co se nechají TV přijímače připlácnout na zeď jako obraz, je nasvícení za nimi k ničemu. Stejně je nejlepší si v místnosti svítit, aspoň člověk nevypije ve tmě manželce lak na nehty. A od provozu TV nebolí od blikání oči. To se ovšem netýká současných TV programů.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Kaca píše:To mrkání je nežádoucí. Třicet let jsem promítal kino a ždy jsem nensnášel černochy v tunelu a strboskop ve tmě. Nebylo by něco něžného k duši lidské?...
Vždyť režim "strobo" nemusíš používat, umí to plynulé "přelévání" s nastavitelným časem, můžeš si nechat dlouhodobě nastavenou jedinou barvu, jak je libo.
Taky jsem deset let promítal v kině a blikání si rád odřeknu, stejně, jako většinu z rostoucího počtu TV programů, s víceméně stejně bezduchým obsahem...

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kaca »

Děkuji Hille!!! Právě to mám na mysli. Aby to šlo buď hodně pomalu a nebo i zastavit. To by byla nádhera. Můžeš mě tedy poradit co sehnat?
Já začínal v roce 83 a končil jsem až nedávno když osadili do kabiny nějaký projektor který si stahuje filmy z netu a pak je promítá. Začátek byl na MEO 4 a pak MEO5XB s těma krásnejma RP210 které se tak s...y.
Zdravím! a prosím zkus mě něco doporučit na ty LEDky. Přesně víš co mám na mysli. :?:

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od beny66ka »

Umí to jakýkoliv set LED pásku s dálkáčem.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kaca »

Děkuji Vám! Třeba asi tohle a k tomu nějaká vhodná LED páska.
Ještě jednou díky!!!
http://www.ges.cz/cz/rgb-ir44b-GES05114673.html
http://www.ges.cz/cz/led-pasek-strip-50 ... 14999.html

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od beny66ka »

Ano toto umí pomalé prolínání.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od cputakt »

To co prodávají v GESu se dá koupit jako celý set 5M LED pásek DO+přijímač a zdroj do 500Kč na ebay nebo alexpres.Už jsem to pár lidem kupoval a zkoušel co to umí a to chceš ty to umí dokonce se dá nastavit rychlost změny barvy.

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od beny66ka »

Ne za 500 Kč, ale za 12$ = cca 300 Kč.

http://www.aliexpress.com/item/Foxaon-B ... 30021.html

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Koukám, že jsem pomalý - ten IR44 jsem chtěl taky doporučit.
S promítáním jsem skončil v roce 1984, o rok později už byly Meoptony IV překopané na výbojky a ještě na nich téměř 10 let promítal brácha. Pak obec to kino zrušila.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

Objednano a zaplaceno tohle: http://www.aliexpress.com/item/Foxaon-B ... 30021.html
Já začínal taky už na těch čtyřkách s xenonkama. Už ale někdy v pěta osmdesátém jsme dostali ty MEO5.
Ješťe jednou diky a zdravim!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“