O demenci a invenci při elektroinstalacích (přejmenováno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#16 Příspěvek od Mysteri »

Keď pominiem problém, že ,,pdp7" si myslel, že môže zasahovať svojvoľne do toho, čo je dané v projekte, má ešte iný problém: Názov tohto vlákna. Keď sa o tom dozvie majiteľ firmy, ten bude vedieť podľa obsahu o ktorého zamestnancia sa jedná a nebude mať problém ho dať aj na súd, ktorý vyhrá... 8-)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Tak mu to neříkej. Já to Frantovi taky neřeknu. :lol:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#18 Příspěvek od Mysteri »

Niekto z adminov ho zachránil a názov mu upravil. :wink:

Uživatelský avatar
pdp7
Příspěvky: 210
Registrován: 15 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od pdp7 »

Trestní oznámení? Za pomluvu? Můžu já podat trestní oznámení když někdo pomlouvá mě?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

Když to máš čím dokázat, tak můžeš trestní oznámení podat.
Stačí, abys to měl někde písemně nebo dva důvěryhodné svědky, kteří budou ochotni to potvrdit (nebo více svědků).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Ale viníka(y) odsoudí jen tehdy, pokud zároveň prokážeš, že jejich vyjádření se nezakládá na pravdě a že jeho zveřejnění tobě způsobilo hmotnou nebo i nehmotnou újmu ... Pokud újma nevznikla, žádnej soud to neodsoudí - stejně tak pokud pro pomluvu žalovaná strana v rámci svojí obhajoby prokáže, že napadanej výrok je pravdivej ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pdp7
Příspěvky: 210
Registrován: 15 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od pdp7 »

A pozor, blbost není invence. A zároveň, nasměju se až někde něco nějaký projektant podělá, kvůli tomu to nepojede a po mě se bude chtít abych zkoumal proč. Škoda že tu není smajlík ukazující zadnici :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Ale kdeže. Pokud ho dá k soudu, tak záleží pouze na tom jak je definovaná obžaloba. Prostě v klidu může vyhrát, ale protože újmu neprokáže, tak soud vyhraje, ale nic nevysoudí. :lol:
Po krátkém čase při placení soudních nákladů zjistí, že na tom moc nevydělal. Na druhé straně tak může klidně zlikvidovat konkurenci a nedá se to žalovat, protože z toho neměl soudem přiznaný prospěch. Dělá se to stále, ale musí mít peníze na takový "vyhraný soud bez náhrad" a ty se mu vrátí ve zlikvidované konkurenci v následné informační kampani místními médii, která si do huby vůbec a záměrně nevidí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Jo, smát se DODATEČNĚ můžeš - a to dokonce i když ti někdo z nich nařídí jejich chybu opravit. A pokud NÁSLEDNĚ o nich prohlásíš, že trpí poklesem vrozený inteligence, protože jinak by takovou chybu neučunili, PRAVDĚPODOBNĚ to nebude klasifikovatelný jako pomluva. Pokud se jim ale budeš vysmívat předem, přičemž nemáš tušení jestli ta záměna byla neúmyslná chyba nebo záměrný opatření, který mělo (například) kompenzovat nějakou jinou vlastnost rozvodu, pak jseš žalovatelnej ty sám.

Ve fabrikách, kde jsou jako výhradní (nebo skoro výhradní) světelnej zdroj v halách používaný řady zářivek, se rozvod pro ně naprosto běžně dělá z 2,5mm² mědi, protože vyšší průřez kompenzuje větší zatížení vodičů jalovým proudem - každý zářivkový svítidlo má z výroby svoji vlastní kompenzaci jaloviny, ale fabriky v drtivý většině mají centrální kompenzační "ústředny" a individuálně kompenzovaný spotřebiče nepoužívají respektive kompenzaci třeba právě ze svítidel odstraňujou. Vedení takový 250m dlouhý řady osazený víc jak stovkou svítidel po 2ks 120cm dlouhejch trubic bez vlastní kompenzace už nějakou tu jalovinu vést jednoduše musí ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Ekkare, osvětlení výrobních hal se většinou projektuje jako trojfázová řada, každý třetí svítidlo na jednu fázi. K tomu jsou vyráběná svítidla s průběžnou třífázovou montáží, takže přijdeš z jedný strany do, zamačkáš Wagovky a na druhý straně pokracuješ přes další Wagovky dál. A přiznám, že tu průběžnou montáž ve svítidlech jsem zatím neviděl silnější než 1,5. Důvod trojfázu je jasnej, bezpečnost u točivých strojů. Někde se to taky používá na stupňovou regulaci intenzity podle počtu připojených fází.
S tou kompenzací máš pravdu, taky mě před časem zaskočilo, že 10A jistič neudržel zářivky s výkonem necelých 1,7 KW. Musely se osatit 13A.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pdp7
Příspěvky: 210
Registrován: 15 zář 2014, 02:00

#26 Příspěvek od pdp7 »

No tak v halách s mrtěmi svítidel bych to chápal. Ale třeba na hajzlících?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

pdp7 píše:No tak v halách s mrtěmi svítidel bych to chápal. Ale třeba na hajzlících?
Píšu výrobních hal. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

Já to vím od elektrikářů od nás z podniku, protože z těch elektronickejch předřadníků vybírají ty kompenzace - 3f zapojení je samozřejmost, kvůli stroboskopickýmu efektu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pdp7
Příspěvky: 210
Registrován: 15 zář 2014, 02:00

#29 Příspěvek od pdp7 »

Nakonec se ukázalo že jsem to předělával zbytečně! Chyba v projektu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#30 Příspěvek od Celeron »

A dostal to projektant k úhradě?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“