Jak připojit externí HDD 2,5 k tabletu?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

Jak připojit externí HDD 2,5 k tabletu?

#1 Příspěvek od cputakt »

Zdravím kolega se mě zeptal jak připojit externí HDD k tabletu? Tablet v USB podle mě neroztočí ten disk protože ten potřebuje minimálně 5V a v tabletu je baterie jako v telefonu tedy 3,7-4,2V max.
Jediné co mě napadá je koupit nějaký kabel se dvěma USB a napájet o to nějakým POWER BANK ale ty taky mají stejné napětí jako tablet nebo telefon nebo mají uvnitř nějaký násobič napětí?

Uživatelský avatar
so92
Příspěvky: 37
Registrován: 18 led 2015, 01:00

#2 Příspěvek od so92 »

Mám externí HDD a k notebooku zapojuji bez problému...

Ten jeho nemá zvláštní konektor pro napájení?
Naposledy upravil(a) so92 dne 23 lis 2015, 16:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#3 Příspěvek od sr71 »

Je tam normálnì 5V, pøes OTG kabel by to mìlo jit

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od Prochy »

Souhlasím na klasickým USB musí být 5V. I přesto že má baterie výstup 3,7V, existují měniče, kteří napětí dokáží navýšit na těch potřebných 5V. Takže by to mělo normálně šlapat po připojení na USB.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Potřebuješ "nabíjecí USB HUB", protože některý tablety mají omezený schopnosti napájení z OTG. (něco jako proudová pojistka kvůli baterce) Sám jsem tohle řešil s TV kartou s čipem RTL2832 coby jako vstupní část SDR přijímače. Na prasáka se to dá ubastlit tak, že na OTG kabel naroubuješ ještě 5V zdroj.
http://www.i-tec.cz/?t=3&v=265

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Nez dopredu neco kupovat tak prvne zjistit zda tablet podporuje OTG rezim. Jsou tablety co to neumi a pokud neumi neda se s tim nic delat. Pokud ano, prvne koupit-pripojit OTG kabel. Na jedne strane mikro usb a na druhe samice usb. A zapojit treba nenarocnou flesku. Kdyz to pojede pote pripojit disk. Nekdy to pojede nekdy ne, zalezi na konstrukci tabletu a na tom disku, proudove omezeni. Pokud se to nerozjede, pak se poohlednout po aktivnim usb hubu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

jestli podporuje plný OTG, nebo jen jakýsi módy stejně nezjistí. Pokud ten HUB koupí v obchodě, dá se druhý den vrátit s tím, že s "mým zařízením nefunguje", nebo to v kvelbu přímo vyzkoušet.
Vím, když jsem v "xperii" zkoušel ten tuner, tak na mě ta Xperie anglicky nadávala, že mám použít externí napájení, protože to nestíhá uživit - 1000mAh baterie by těžko dávala po rozumnou dobu 1A, když něco musí zbýt na ten telefon. Proto tablet z 5Ah baterii bude mít "silnější zdroj" na provoz OTG napájení, tudíž Huawei mediapad T1 8 pro zvládne SDR i bez HUBu. Taktéž i bezdrátovou myš i klávesnici v jednom. .
Jinak OTG kabel koupí do 100kč, myší vyzkouší OTG (objeví se mu myš na tabletu), pak může zkusit nějakou tu USB klíčenku a potom HDD. Pokud mu to HDD neutáhne, nebo odmítne, může zkusit ten kabel vybavit externím napájením, nebo jít do toho HUBu.
A tím HUBem může v případě jeho "odložení" nabíjet mobil, nebo tablet. (nebo obojí) Dávají k tomu docela výkonný zdroj.
Jinak vím, že SDR s USB HDD nesouvisí, ale elektrickým odběrem jsou na tom stejně. Klasický rotační HDD může mít záběrný proud, který menší zařízení "stopne".

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od Prochy »

A ono klasický USB na tabletu nevyskytuje, že je nutné používat OTG? I když ono to bude z důvodu úspory místa, že? Já si totiž pamatuji, že kamarád ještě ve škole měl tablet s klasickým USB, který podporovalo normálně USB 3.0 standard. A USB 3.0, pokud se nepletu, může odebírat až 800 mA, snad neplácám nesmysly.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Nevím, jestli by mohl mít USB3, když na ten jsou potřeba speciální konektory, ve kterých jdou ale používat produkty USB1 a USB2. Ovšem při velikostech vnitřních pamětí těch současných tabletů nevím, zda by byl někdo ochotný platit za technologii, kterou by třeba ani nevyužil.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od cputakt »

Je to nějaký Lenovo tablet kupoval ho minulý týden a podle popisu by měl umět OTG. Objednal jsem redukci micro USB na USB female až to přijde budu chytřejší.I můj telefon (HTC one x) umí OTG zkoušel jsem to s flaskou co má z jedné strany USB a z druhé micro USB a jede to ale flashka nepotřebuje takové napětí a proud jako mechanický HDD.Uvidím až přijde ta redukce.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od cputakt »

Tak jsem zkoušel přes redukci spojit telefon s 2,5 HDD a bohužel to nejede.Jen bliká LED dioda na HDD ale disk se neroztočí.Vyzkouším s tabletem ten má možná jiné napájení na USB.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

cputakt píše:Tak jsem zkoušel přes redukci spojit telefon s 2,5 HDD a bohužel to nejede.Jen bliká LED dioda na HDD ale disk se neroztočí.Vyzkouším s tabletem ten má možná jiné napájení na USB.
Trošku při tom připojování HDD počítejte. 2,5" disk s USB převodníkem žere z 5V při rozběhu skoro 1A. I na zaručeně jenoampérovým USB, pokud je nekvalitní kabel se disk sice pokouší roztočit, zabliká ledka na disku, ale neudrží otáčky a vypne se a celý to jde do cyklu.
No tak si to přepočítejte trojčlenkou na napětí baterky dotykáče nebo tabletu přidejte cca minimálně 20% na účinost měniče a pak zjistíte z kapacity baterky, jak dlouho to může jít. Pár desítek minut a kdoví jestli HDD měnič vůbec utáhne.
Datovou záležitost neřeším, ale HDD k baterkový věci je nesmysl.
To bych se radši kouknul po větší kartě a nebo flash.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, tie disky niekedy nechodia ani na desktope, k niektorym sa kvoli tomu dodaval kabel s dvoma USB konektormi.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

před chvíli jsem zkoušel rotační HDD s USB rozhraním na tabletu a normálně se s ním dalo operovat. Teď nevím, co je uvnitř toho černýho pouzdra z nápisem MAXELL, ale myslím si, že se to hlásilo v CrystalDisk jako Toshiba něco.
Doopravdy to záleží na vlastním zařízení, jakou má nastavenou rezervaci proudu pro vnější zařízení. Čím silnější baterie, tím větší hodnota, tím má OTG povolen větší odběr.
To znamená, že tablet s 4800mAh baterií bude mít větší povolený proud OTG, než Xperie s 1000mAh baterií.. A proto je jí potřeba při tom spojit z externím napájením (OTG kabel s vyvedeným 5V na napáječ) , nebo externě napájet připojený zařízení (USB nabíjecí HUB)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“