Světla pro denní svícení

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Světla pro denní svícení

#1 Příspěvek od jerab »

Zdravím!
Koupil jsem světla denního svícení a tak bych chtěl vědět širší názor.Pročetl jsem spousta informací na netu a mohu říci že orientovat se v tom není jednoznačné.Světla jsou prdávané jako homol. na předním skle je značení RL v kroužku E8 což je ČR a číslo 000611.Podle mě splnují vše.ALE
na faktuře je pod hvězdičkou napsáno: Led světla 4 led 4W (DS-83088)
Takto označené zboží nemá atest 8sd!!! není homol. a není určeno pro provoz na poz.kom.ČR.Je určeno pouze pro sport.účely. Na obalu je číslo 83088.Tak jak to vlasně je?
Přílohy
P1000850.JPG
(267.71 KiB) Staženo 35 x

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

No jak asi, čínská klasika. Ten ti na výrobek dá značky podle libosti, klasickej příklad jako CE.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Podle vyjádření policie je dokladem o homologaci označení RL nad homologační značkou na krytu svítidla. Kartu z obalu od nich po tobě nikdo nechce, a to ani na STK.

Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#4 Příspěvek od jerab »

Co dnes není s Číny ale podle čeho chceš SDS kopit.No ještě si je nechám ověřit na STK,jinak je pošlu zpět.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#5 Příspěvek od feliz_navidad »

Je to jak říká zakázanej - číňan tam dá to, co si zákazník objedná. Ta homologace je možná falešná, protokol se nikde nedá dohledat. Policii bude ale stačit vyražená značka homologace, takže můžeš být v klidu. Alespoň dokud se neprokáže, že je opravdu falešná. Pošli dotaz na existenci homolog. protokolu na MDČR a víš hned, na čem jsi.

Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#6 Příspěvek od jerab »

Tak jsem volal prodejci a bylo mě řečeno že došlo na daň.dokladu k chybě,že ta poznámka s hvězdičkou tam nepatří a že mě pošlou nový doklad.Tak snad to bude v pořádku.Též se přikláním k tomu co je vyznačeno na skle.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#7 Příspěvek od MiraSt »

světla se rozsvěcejí automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí, nebo při rozsvícení obrysových světel
Všimnul jsem si, že to některým svítí i při hlavních světlech. A to na nových autech, kde jsou světla integrovaná pod hlavními světlomety. Je to tak správně? Nebo to mám brát doslovně, že při hlavních světlometech nesvítí obrysová světla?

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#8 Příspěvek od feliz_navidad »

U nových aut LED světla pro denní svícení mají zpravidla i funkci obrysových světel, pouze se jim sníží jas. Takže to zapoj tak, jak to má být.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#9 Příspěvek od TAKJAN »

Některým svítí denní včetně zadních origo. Mám to taky tak, když chci.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#10 Příspěvek od Kvicala_r »

Ano a ten poměr bývá cca 1:10 :wink: Některá auta (většina) tak mají jedny LED pro obě funkce...

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“