Nabobtnalá kuchyňská linka z rozpálené pánve

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#16 Příspěvek od Hydrawerk »

Takhle dopadla naše kuchyňská linka od firmy Oresi. Koupeno 2007, vyměněno v záruce cca 2009. Nevím, jestli na tom vyloženě něco zfušovali. Asi není dobrý nápad dávat dřez do rohu, kde jsou spáry. Daleko lepší je snad pracovní deska z materiálu Technistone. http://www.technistone.com/cz/uvodni-stranka Ale bude to drahý jako kráva.
https://photos.app.goo.gl/eJ89r7Q6RbP3tMxM7
Přílohy
kuchynska linka02.JPG
(116.59 KiB) Staženo 16 x
kuchynska linka01.JPG
(161.31 KiB) Staženo 19 x
kuchynska linka000.jpg
(201.06 KiB) Staženo 25 x
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 25 pro 2021, 23:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Tak to je přesně ta samá deska (barvou) co nám naskočil puchejř pod hrncem. :wink: Ti tvoji truhláři jsou fušeři, takhle to dát jen na sraz. Já mám ve spojích asi 2 mm vysokou a 20 mm širokou nerez T lištu, co má zespodu a z boků drážky na zatěsnění silikonem. A ještě před sestavením truhlář řezy desky něčím bílým natíral aby to bylo vodovzdorný.
S tím Technistone bych byl opatrnej. Výrobu polotovarů desek umělýho kamene jsem u nich viděl, když jsem pro ně něco dělal. Pojivo umělýho kamene je Polyester, smrdí úplně stejně jako starej CHs 104. Když se z něho kdysi laminovaly trupy modelářských letadel, tak se to stále mastilo, lezl z toho styrén nebo podobný svinstvo. I když ten kámen bude mít atest, žrádlo bych na to nepoložil. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#18 Příspěvek od Hydrawerk »

Ti tvoji truhláři jsou fušeři
Já nevím, možná jo. Tu nerez T lištu máš v rohovém spoji? No když si nedáte dřez do rohu, tak uděláte jenom dobře.
http://www.stolarskepotreby.cz/lista-na ... -provedeni
S tím Technistone bych byl opatrnej. (...) žrádlo bych na to nepoložil.
To jsem jenom tak namátkově střelil jako ukázku materiálu, který je snad nenasákavý. Jestli má kromě nehorázné ceny další nevýhody, nevím.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Jo, tahle lišta je na sesazení na 90 stupňů, aby se "ucpal" čelní rádius "delší" desky. Ale taky existuje "čistý T" ale v případě jak to máš ty se musí stojna T lišty v místě rádiusu desky vyříznout a na kulatince naklepat gumovkou paličkou do stejnýho rádiusu jako má deska. Tohle jsem viděl u známých.
Ta umělina šutr má další nectnost, 10x větší roztažnost než příroda nebo slinutina dlaždice. Když dáš velkou plochu podlahy, tak se to pokud na ní praží slunce utrhne od podkladu, duní a nebo dokonce udělá střechy. Nedej bóže, pokud si pod to někdo dá topení. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#20 Příspěvek od jandu »

Aj ja sa pridám - spolubývajúca, mladá manželka, nevesta.

Aj moja nevesta sa snaží, ale nie a nie si nechať poradiť. Alo čo už s ňou?
Moji mladí sa už asi pred 5 mesiacmi odsťahovali a zdá sa mi, že pomali si uvedomuje, že na svoje zariadenie si začína dávať pozor. Ešte síce domrvila ozubené súkolie sekačky na zeleninu u tyčového mixéra (pokúsila sa vyrobiť práškový cikor z kockovaného), dala si síce povedať, že to "nie je na to dimenzované", ale mám za to, že niektorým do dochádza pomalšie ....
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#21 Příspěvek od Prochy »

Tak teď jsem si všimnul, že u plotýnek se objevila prasklina (viz obrázek). Co sem tu tak vyčetl, tak to může být způsobenou právě tím, jak tam tu rozpálenou věc položila, i když to je trochu vedle (je tam slabší místo, tak asi proto). Je to možný? Mám dilema, jestli to napráskat domovníkovi nebo to nechat bejt, jako že o tom nevím. Přeci jenom nechci být za práskače, i když ta holka mi je úplně šumafuk, jak to s ní dopadne, jaký to bude mít pro ní následky. Pořád lepší asi když to bude teď na ní, než aby to za půl roku bylo na všechny, co tu bydlí.
Přílohy
DSC00285.JPG
(291.53 KiB) Staženo 51 x

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#22 Příspěvek od Jimmi2 »

Protože kuchyňské linky si zásadně vyrábím sám, tak vím, že uřízlou hranu potenciálně problematického spoje pracovní desky je nejlepší nejprve napustit disperzí a pak po zaschnutí pořádně oplácat silikonem. Prospěje i ta hliníková mezilišta, opět dostatečně zalitá silikonem. A tohle podle mě žádná firma neudělá.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

Jimmi2 píše:Protože kuchyňské linky si zásadně vyrábím sám, tak vím, že uřízlou hranu potenciálně problematického spoje pracovní desky je nejlepší nejprve napustit disperzí
A co to je za disperzi? Akrylát nebo něco latexovýho? Něčím bílým to právě truhláři v řezu patlali.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#24 Příspěvek od Jimmi2 »

Něco jako Herkules ve velkém balení. Beru tím všechny hrany.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#25 Příspěvek od Hydrawerk »

Podobnost bude čistě náhodná. Herkules není vodovzdorný.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od forbidden »

Když jsem skládal kuchyň u mamky, tak do vyřízlé díry na dřez návod doporučoval silikon. Tak jsem vzal silikon a napatlal na řez i kousek za hranu, aby do něj dřez zapadl a usadil se.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Jisté, když nic k tomu není, tak se tam prostě strčí silikon. Já osobně bych to něčím napustil (fermež, zředěná synt. barva) a silikon použil jen na zatěsnění, aby tam nic neteklo a hlavně aby ta hrana trochu vypadala.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od Michal22 »

Já osobně bych tam dal duvilax. Neředěný. Asi taky hlavně proto, že mám doma zásoby, které mě dal strýc. Měl to ze stolárny.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#29 Příspěvek od Celeron »

Hydrawerk píše:Podobnost bude čistě náhodná. Herkules není vodovzdorný.
Jseš si jistej? Já jsem chtěl zachránit štětce od Herkulesu v teplý vodě a ani náhodou. Jak uschne a z bílý přejde do transparentní, tak ho těžko rozežere i aceton. Je to akrylát a venkovní akrylátový barvy vydrží na dešti spoustu let.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#30 Příspěvek od ZVUK2000 »

Asi si to plete že je vodou ředitelný :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“