Sabotáž v přímém přenosu?

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Sabotáž v přímém přenosu?

#1 Příspěvek od Artaban001 »

při dnešním pořadu došlo ke spuštění alarmu v Žižkovské věži. Mám strach, že by příčinou byla porucha elektroinstalace v kuchyni restaurace, jak o tom píšou zde, spíš se našel nějaký vtipálek, který to spustil (mám strach, že se sama zapne hláška "pozor test hlasového evakuačního systému"). A jinak je smutný, že se v česku nedokáže "počeštit" poplašný zařízení..
http://zpravy.aktualne.cz/domaci/otazky ... 5900fea04/
Jinak sám nejsem příznivcem tohoto pořadu, jen to tu doma bylo puštěný..

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jova1 »

Co tě udivuje na té angličtině? Hlášky jsou nahrány v blocích, podle jazykových verzí, nadřazený systém vybírá a zapíná jednotlivé hlášky. Pokud se to zblázní, pak to opakuje neustále jen tu jednu hlášku. Nic jiného bych v tom nehledal.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

No jestli Ti nevadí to, že budeš v českým objektu a budeš tam slyšet anglicky mluvící výtah, poplašný zařízení a pod, tak je to Tvůj problém. Mě to vadí. Vadí mi i to, že když volám na českýho operátora, tak je tam anglický hlášení častěji, než český.. (je to pár hlášek, který by snad šlo nahrát v češtině)
A s tím Žižkovem: Za tím vtípkem, nebo nahlášenou bombou si stojím, protože testovací hlášení se pouští přes servisní menu. A to testovací hlášení bylo.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

Artaban001: Zdá se, že si nepochopil vysvětlení uživatele Jova1... Chtěl patrně říct, že když se něco zblázní, může se to zbláznit i do defaultního neboli pro Tebe česky "továrního" nastavení a tak to začne mluvit Anglicky :)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

No právě že očekávám, že se za nějakej ten pátek objeví zpráva, že za to můžou třeba "100hoven". Už mají na triku ten jaderný výbuch a jiný "skopičiny"..
Mám strach, že se takový zařízení zblázní zrovna při přímým vysílání ČT.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Cowley »

Je to jenom technika... Bohužel.

Je spousta systémů, někde jsou hlášky přednastavené výrobcem, jinde je možné nahrát a uložit vlastní zprávu.

Standardní Evakuační rozhlasovou ústřednu je problém "zastavit" v hlášení, pokud se "zblázní". Sám jsem to zažil a není to žádná legrace.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Cowley »

Podle tohoto bych netipoval požární sirény. Na pozadí je slyšet hlášení z rozhlasu o testu Evakuačního rozhlasu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

Já si počkám, co se o tom dozvím víc.. Každopádně v těch článcích jim vypadlo slovo "voice" což znamená hlas.
takže to hlášení bylo "Attention please, this is test of voice evacuation system". Což je "Prosím pozor, probíhá test hlasového evakuačního systému".
A pokud to bylo podle nich tím, že kuchař něco přismahl, začal by tím regulérní požární poplach. Zkrátka si s tím buď někdo pohrál, nebo jim ten systém zkolaboval úplně a tou kuchyní jen uspokojili veřejnost.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#9 Příspěvek od Cowley »

Artaban001 píše:...takže to hlášení bylo "Attention please, this is test of voice evacuation system". Což je "Prosím pozor, probíhá test hlasového evakuačního systému". ....
Kdyžtak už: "Attention please, this is a test of the Voice evacuation system"

Ale pravdu máš, uvidíme... :)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#10 Příspěvek od ZVUK2000 »

Také se přikláním k "sabotáži". Testovací hlášení nemá nic společného s EPSkou a už vůbec ne s nějakouu vadou na el. instalaci. Opravdová evakuace by zněla prvně česky a pak min. ang. a něm.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“