co je to studený spoj

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#16 Příspěvek od MetalGod »

Radix píše:Když máš podezření na studený spoj, dotkni se ho špičkou jazyka. Ten studený spoj je studený.
:D :D :D
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Mourek »

To děláš restaurátora v muzeu? Uvědom si že počítačový karty , i takhle historický jsou na vícevrstvém spoji, takže nemusí vůbec jít o studený spoj , ale o prasklý spoj na desce, nebo prasklý prokovený otvor. No a totéž může být i v integrovaném obvodě uvnitř. Noo a to zamrznutí na jiné rozlišení spíš tipuju na vadnou paměť karty.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

Re: co je studeny spoj

#18 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:00, celkem upraveno 1 x.

Návštěvník

Co je studený spoj

#19 Příspěvek od Návštěvník »

Hoši,dìlá si z nás šoufky.Kdyby se ptal na studenty,nepovím :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: co je studeny spoj

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

roxor píše:studeny spoj = nevykureny autobus :lol:
Chvilku mě trvalo, než jsem pochopil, že je to slovenky. Nějak mě nechtělo docvaknout, jak se kouří autobus... :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#21 Příspěvek od mi-ro »

Taky si myslím že vás dostal tam kam chtěl a teď se vytlemuje. Určitě mě teď bude přesvědčovat že ńéé, že to opravdu nevěděl....(dálší kolo)
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
foxtrot
Příspěvky: 60
Registrován: 14 led 2007, 01:00

#22 Příspěvek od foxtrot »

tak doma mam 32isa kariet , + 15 PMD-85 a jedneho mileho PET200-a
ak neviete co to je tak visit www.old-computers.com
a reštaurovaním a znovuobnovením strých pocitacov sa zaoberám uz pár rockov ;)
ale ten autobus bol COOL , ale nehnevajte sa , nevedel som ze studený spoj je vlastne studený spoj :(

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#23 Příspěvek od Nagant »

Z VŠ si pamatuju termíny eutektikum, solidus a liquidus. Ale nevím, jak na to napasovat ten studený spoj. Vznikne posouváním z eutektického bodu? Umíte to někdo vysvětlit na fázovém diagramu uvedeném na http://cs.wikipedia.org/wiki/Eutektikum?
Naposledy upravil(a) Nagant dne 20 bře 2007, 08:36, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Obávám se, že ten mechanismus bude trošku jinej - bude to vznikem intermetalických slitin při pájení a následným pnutím a oxidací vzniká nevodivá vrstva, která většinou nakonec praskne (nebo se "vyžere"), protože se nejvíc ohřívá díky svému odporu.

Ale příklad, že "studeňák" může vzniknouti i uvnitř pevného sváru, byl tuším obvod TESLA a řada 74xx, u kterých se v celé výrobní serii vlivem špatné technologie projevilo to,že ač byl čip správně a pevně nakontaktován, po určité době se stal spoj absolutně nevodivým...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#25 Příspěvek od silio »

Radix píše:Když máš podezření na studený spoj, dotkni se ho špičkou jazyka. Ten studený spoj je studený.
:rofl: :rofl: :prst:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od stepa »

ZdenekHQ píše:Obávám se, že ten mechanismus bude trošku jinej - bude to vznikem intermetalických slitin při pájení a následným pnutím a oxidací vzniká nevodivá vrstva, která většinou nakonec praskne (nebo se "vyžere"), protože se nejvíc ohřívá díky svému odporu.

Ale příklad, že "studeňák" může vzniknouti i uvnitř pevného sváru, byl tuším obvod TESLA a řada 74xx, u kterých se v celé výrobní serii vlivem špatné technologie projevilo to,že ač byl čip správně a pevně nakontaktován, po určité době se stal spoj absolutně nevodivým...
tak nejak to je...bud to je zapricineno nedostatecnou teplotou(nedosahnes teploty taveni-eutekticka teplota) a pajka se nespoji s pajenymi plochami,nevyvzlina po nich,atd... nebo kdyz to prepalis a vytvori se tam vrstva oxidu ... a nebo ti studenak vznikne postupem casu pusobenim porudu,telpoty a podobnejch veci

teplota liquidu je teplota,kde je slitina,v nasem pripade pajka,v tekutem stavu a teplota solidu,je teplota,kde je slitina v pevnem stavu...je nato takovej zkur*enej diagram

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“