Banggood nedodane zbozi, jak reklamovat.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Banggood nedodane zbozi, jak reklamovat.

#1 Příspěvek od robo »

Zakoupil jsem zbozi na Banggood. Jedno prislo a na druhe jsem zapomel. Ted jsem objednaval jeste jednou co uz porislo a vsiml si ze jsem jeste objednaval pinzety a ty zatim nedorazili. jeste 5 prosince to bude mesic od odeslani. Vcelku je jeste cas ale co kdyby. Koukam na muj ucet kde vidim objednavky ale nikde nemohu najit nejake tl na reklamaci nedoruceni. Nemate nekdo zkusenost s Banggood ? Dekuji.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Už jsem to naznačoval v jiném vláknu, že dodací lhůty jsou nyní extrémní. 16.10. odeslání objednávky z Alixpressu a 1.12. dodání.
Nevím jak to přesně je na Banggood, ale požádej prodejce o prodloužení lhůty. Pokud času nezbývá, tak vyvolej spor.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Ten spor bych otevrel, jen nevim jak na to.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Synek dnes podává stížnost na Českou poštu - měsíc měl předem zaplacenou zásilku na poště tady, z nepochopitelných důvodů ji nedoručili, jestli ji vezli s sebou, ani zazvonit se neobtěžovali, ani oznámení do schránky nehodili. Ale vlastně proč by házeli? Celých 24 hodin denně je někdo doma, aby zásilku převzal, mimoto nešlo o nic přes kilo, aby se to nedalo unést.
Pak se dověděl, že zásilka dorazila jako nedoručitelná zpět k prodejci, tak si ji vyžádal poslat znovu, tentokrát i s podacím číslem, aby ji mohl sledovat.
Jak to dopadne, uvidíme.
Nicméně podobnou zkušenost s poštou jsem měl třikrát za posledních asi 8 let, stížnost pomohla vždy jen na čas. Co jsem potřetí musel čekat o den (nebo o víkend) déle jen na to, až zásilku vyloží z auta na hlavní poště, ačkoli ji včera mohli vyložit u mne, jen zazvonit, i dobírky si nechávám doručovat jen do práce. Tam je pošťáci aspoň rovnou vyloží.
A už vůbec nejradši si pro zboží dojedu osobně, případně, jestli se něčeho zbavuji, dovezu do k případnému odběrateli co nejblíž, způsob konečného doručení se sjedná podle okolností na místě.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

Pokud se na Banggod platí PayPalem, tak logicky přes něj (je tam 45 dní).

Mě by fakt zajímalo, kde je zakopaný pes? Jestli to visí v Číně, než se něco naplní, nebo na to serou v Ruzyni, ale tipuju obojí.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Paypal ma 180 dni -You can still report the problem in the Resolution Centre within 180 days. Tak je to jeste v klidu a pockam.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#7 Příspěvek od Petr-II »

Na Banggood nakupuji třetím rokem a naprosto v poho. Dokonce mě 2x vrátili peníze za nedoručené zboží (i za to, co nemělo trekovaci číslo) - sami, ne přes PayPal. Jednou se spletli s kabelem, reklamoval jsem ho, napsali, že se sekli ve skladě - lidská chyba, ať to pochopím, ať si ho nechám a poslali správnej. Fakt jsem maximálně spokojenej a že jsem si toho nechal od nich naposílat. Máš trekovací číslo?

Jinak na poště mě už taky znají (psal jsem i poštovní obudsmance - k hov.nu). Jak píše Hill, moje manželka dělá z domu, pošťák s balíkem nezazvoní a dokonce ani nehodí lístek. Ten přinese poštačka s dopisy až následující den - tím se sami usvědčují, že se balík ani neráčejí doručit! Kolikrát zjistím až z trekovacího čísla, že balík leží na poště. Udělám vítr u vedoucího, chvilku pošťák seká latinu a pak se to opakuje.

Jinak Banggood posílá napřímo, přes Švédsko a Holandsko. Nejdéle trvá Švédsko, napřímo a přes Holandsko vyjde nastejno. Teď mě jde balíček z 11.11. napřímo a poslední záznam přes trekovací službu mám z 24.11. z Guangzhou Terminal. Česká pošta moc nekomunikuje se sledovacím sytémem. Na Holandském a Švédském vidím celou cestu balíčku. Jinak např. balíček z 15.11. mě už dorazil 1.12. ten šel z Shanghai Pudong Terminal. Zaleží z kterého skladu a kterým letadlem to letí. Takže radím klídek.

Větší problém mám s T.i.n.y.D.e.a.l. (- proč se toto slovo nedá napsat bez teček?proč je dané ve SPAMu?)
Naposledy upravil(a) Petr-II dne 03 pro 2015, 18:16, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

No jo, ono už je to rok prodloužené :wand:

Jinak to posílání přes evropské pošty je proto, že ty pošty tam mají své filiálky a cití kšeft.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#9 Příspěvek od Petr-II »

Pošty mají filiálky v Číně,ale jde to opravdu přes celní obchodní sklady ve Švedsku a Holandsku.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#10 Příspěvek od Petr-II »

to Robo: To hlavní jsem ti nenapsal. Vždy jsem "reklamaci" komunikoval přes Chat, co mají na stránkách. Buď naživo nebo písemně.

Uživatelský avatar
ringojr
Příspěvky: 29
Registrován: 25 dub 2015, 02:00

#11 Příspěvek od ringojr »

Jak již někdo psal tak dodací lhůty z Ćíny přes nejpoužívanější formu "China Post Ordinary Small Packet Plus" jsou nyní opravdu extrémní - dnes mi došla zásilka expedovaná 5. října a několik dalších objednávaných ve stejný den ještě visí na cestě. Mezitím však přišlo i několik zásilek objednávaných skoro o měsíc později. Zásilku kde jsem měl dva motorky s převodovkou dokonce "z bezpečnostních důvodů" vrátili ještě před opuštěním Číny zpět obchodníkovi - to trvalo taky skoro měsíc. Tipoval bych že vzhledem k tomu co vyvádějí islamisti zvýšili bezpečnostní opatření při kontrole zboží a tak se jim to hromadí.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#12 Příspěvek od KUBO »

Idú Vianoce, tak preto tie dlhšie dodacie doby. Každý rok je to rovnaké.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

Jednak jsou ty vanoce na krku a pak zprisnene bezpecnostni opatreni. Co kdyby byl v cine nejaky sfanatizovany komunisticky islamista. :D

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#14 Příspěvek od KUBO »

robo píše:sfanatizovany komunisticky islamista. :D
:rofl: :rofl: :rofl:
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#15 Příspěvek od Petr-II »

Když se tu ten Banggood probírá, pokud tam chcete něco koupit a nejste tam zatím zaregistrovaní, můžu Vám zaslat 10$ kupón - pošlete e-mail do SZ.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“