Zas jeden čínskej šmejd

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Zas jeden čínskej šmejd

#1 Příspěvek od forbidden »

Zas mi přišlo na mail upozornění na šmejd, který se nás tak nějak týká. Prodlužka s nezapojeným zemněním a ještě s malým průřezem.
Mě by jen zajímalo, jestli se tyto průsery alespoň někdy dotknou i výrobce, nebo to prostě odnese jen prodávající a dál to neřeší, protože to nemá cenu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Osobne si myslim ze vyrobci je to sumak, ten vyrobi to co si obchodnik objedna. Pro cinany neni problem vyrobit kabel s jakymkoliv prurezem, otazka je ze to pak nebude za kauflandove ceny a to se tomu kdo takovy smejd objedna nelibi.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Ty myslíš, že za to můžou jen obchodníci? Že cíleně objednají výrobu šmejdu? Já jsem vždy myslel, že je to chyba výrobce. Obchodník přece cíleně neobjedná šmejd, to by bylo lehce dohledatelný. Pokud se tímto ovšem někdo vůbec zabývá.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#4 Příspěvek od dreamer »

Obchodníci za to můžou určitě. Nemyslím že by si prodlužku s takovými parametry přímo objednali. Ale někdo toho z té číny musel objednat celý kontajner nebo 10 a v EU to uvést na trh a ten si snad mohl dát tu práci a provést alespoň základní ověření avizovaných parametrů. Koncový obchodník který si jich objedná 5 na prodejnu už to samozřejmě ověřovat nebude a ten za to dle mého nemůže. Není v jeho silách ověřovat každý výrobek který má na prodejně.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

No tezko rict jak to bylo v tomto konkretnim pripade. Mam osobni zkusenost kdyz jsem objednaval kdysi z ciny 10mW laserove moduly a nechtel jsem aby pri tom bylo moc celnich a podobnych ofuku. Napsal jsem jim jestli by bylo mozne tam nalepit popisky s nizsim vykonem. Jedina otazka znela jestli to chci natisknout na obycejnou samolepku nebo pokovenou :-)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Namočený je v tom dovozce . Konečný prodejce jen na výrobku hledá pokud možno CE .

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

Je taky otázka jestli je kabel dvoužilový nebo jestli jenom není propojen ochranný vodič. Pak by to mohla být vada výrobní série. Ale domnívám se že celistvost vodičů by snad měli zkoušet.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#8 Příspěvek od monterjirka »

To nejdůležitější na fotce není - jak vypadá ten druhý konec kabelu, "zásuvka".
Někdy se u těchto kabelů dělá nálitek, který znemožňuje zasunutí vidlice od spotřebiče ve třídě I.
A odstraněním nálitku uživatel provede nedovolený zákrok do výrobku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Potom by ale ani vidlica nemala mat ochranny kontakt. Take predlzovacky sa predavaju.

Ale tu vyzera zasuvka ako Schuko. Ak tam nie je ochranny vodic, tak je to skutocne pruser.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Jo, ten druhý konec je fakt Schuko, zemnící kontakty jdou vidět.
Ale jak jsem na ten dTest nakouknul, tak nejen číňani mají problém: Scania
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#11 Příspěvek od Charos »

Na obalu je 3x1mm2, tedy nejen lžou, ale riskují, že mrtvý uživatel už si od nich nic nekoupí..

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Jedná se jednoznačně o podvod. Na obalu je něco, co v reálu není.
Ale vyjádření: "Průřez vodičů je příliš malý a kabel by se mohl přehřát." je tedy fakt kvalifikované a to rovnou na úrovni amatérů. :lol: Takže, když na konci kabelu připojím lampičku se žárovkou 40W, tak mi shoří ten kabel? :lol: Nebo by jen mohl?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od xsc »

To se ovšem neřeší vzhledem k připojené zátěži, ale deklarovanému proudu. A ten je na obalu 10-16A.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#14 Příspěvek od Achab »

Bylo by zajímavé změřit odpor toho kabelu, kdoví co je tam za měď. Nedávno jsem přes čínský měřící kablík pustil slabých 10A - okamžitě se z něj zadýmilo a stekla izolace. Kdybych to hned nevypnul nechtěje popálit stůl tak chytl plamenem. Kablík měl průřez 0,5mm², délka 80cm - následně jsem naměřil odpor přes 7Ω!
Ostatní vodiče (původ neznámý) byly 0,75mm² což není nijak závratný rozdíl a oteplení skoro nebylo znát - odpor 0,05÷0,1Ω.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#15 Příspěvek od janousek »

Kabel plní zároveň funkci pojistky. :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“