Zdroj z gme?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

Ono je to s tím zančením fakt blbý. Sice se můžu dívat dvacetkrát, ale pokud ve schematu bude třeba jen jeden kondenzátor, tak už to může být zavádějící.
Pravdu má Jezevec, je třeba dodržovat buď nynější normy nebo systém zažitý z dřívějška.
Co píše feliz_navidad můžu v bodě jedna potvrdit, mám ve svém zdroji taky 24V trafo a vytáhnu jej maximálně na 27,4V. Ale na druhou stranu mám na výstupu použity 2ks tranzistoru KU608, ještě jsem nikdy žádný neměnil. A to má proudové omezení na 4A.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

#17 Příspěvek od Standahorusice »

Dík za odpovědí.Na tom trafu je trocha místa tak páz závitů klidně přimotám.Co ti měřáky jsou k něčemu?

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od CZJKP1 »

feliz_navidad, proto jsem psal aby tam dal Tesla KD503 nebo ONsemi MJ15003 z ověřeného zdroje (vyskytují se totiž i padělky...) Na nějaké 2N3055 bych se rovnou vyprdnul. Ještě by šel použít Tesla KD3772 nebo 3773, taky jsem je kdysi za tímto účelem levně koupil...

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#19 Příspěvek od ferro0 »

Zdroj je popsan v A Radio PE 12/2010 .

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od CZJKP1 »

nejen, . . .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#21 Příspěvek od ok1hga »

takhle to jde dát i přímo sem . . .
jak dlouho to v "letecké" zůstane?
Přílohy
zdr_0-30V_0-3A_PE12_2010.pdf
(245.37 KiB) Staženo 198 x

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od CZJKP1 »

Díky. . .

Jsem proti uložištím typu letecká pošta nebo édisk, kde to po 30 dnech smažou...

Výsledky na vyhledávání názvů programem ARBASE, jen kdyby někdo program neznal . . .
Přílohy
stab123.jpg
(201.83 KiB) Staženo 53 x
stab12.jpg
(203.71 KiB) Staženo 40 x
stab1.jpg
(207.07 KiB) Staženo 41 x
labzdroj.jpg
(161.14 KiB) Staženo 52 x
regzdroj.jpg
(187.85 KiB) Staženo 85 x

Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

#23 Příspěvek od Standahorusice »

tak objednám tu stavebnici jak je ten odkaz od ok1hga.Souhlasíte?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#24 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

#25 Příspěvek od Standahorusice »

Děkuji obědnávám.Nikdo se nevyjádřl k těm LCD měřidlům.Nebo je lepší analogový .LCD je lepší vydět a asi i přesnější ?

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od CZJKP1 »

Kolik Ti prosím tě je roků, že tam máš tolik pravopisných hrubek :cry: ?

Ty měřiče potřebují oddělení, jinak ho hned zničíš!!! Začni asi raději analogovými jednoúčelovými měřidly se systémem ,,Depréz" ty se zapojí bez dalších komponentů, tedy Voltmetr a Ampérmetr. Na ty digitály máš možná času dost...

A ještě Ti doporučím oživit to a teprve až to bude fungovat, tak dokoupit krabicu a V, A metr (protože když Ti to nebude fungovat a nezprovozníš to, tak je to škoda peněz!!) Tranzistor tam dej raději s vyšším ztrátovým výkonem. Použil bych osobně asi MJ15003, ale nehleď na cenu, vyskytují se padělky a člověk rychle naletí, taková koupě pak způsobí více škody v zapojení než užitku. Takže bych objednal v Semic Trade, GESU anebo EZK - Zděněk Krčmář, protože dokonce i v GM se objevují nedůvěryhodné součástky s označením GM, které podle informacích, které se mi dostaly jsou nekvalitní a nevydrží to, co jim výrobce deklaruje! Pak jsou taky padělky, který člověk skoro nepozná od originálu, na to je taky možnost v GM naletět. Proto si dej říct a objednej to tam, kde jsem doporučil !!!
Tranzistor taky můžeš použít Tesla KD503, ale ten seženeš jen v určitých prodejnách (nebo bazarech) kde prodávají ještě ze zásob naše totalitní součástky (dnes se nevyrábí) seženeš například u Denkla, RaC Vonka, možná iepa nebo nakonec i na aukru . . .

Dobré je tranzistor podmáznout tenkou vrstvičkou teplovodivé pasty (seženeš taky v jedné ze zmíněných prodejen), použít jde i pasta na CPU do počítačů, ale zbytečný přepych (píšu pro případ, že bys měl doma)...

Na chlazení bude potřeba větší chladič, nejvýhodněji chladiče ve velkém nakupuju ve sběrných surovinách. Koupit se dá na aukru, EZK nebo GM.

upozorňuji, že pouzdro tranzistoru je vodivě spojeno s kolektorem, a tento potenciál je na celém chladiči !!!! takže není radno s ním pak o něco škrtnout!!! Doporučuji zakoupit slídovou podložku a tzv. hříbečky, které se dávají pod šroubky (protože i když je tam podložka, tak šroubek by spojil chladič s pouzdrem tranzistoru)...

Ten výkonový odpor dej Tesla, Vishay anebo Vitrohm, ten co je na obrázku je pěkná srajda...

Kondenzátory ECOM anebo GES (Ale pouze NIPPON) Hitano je ještě horší než Jamicony!!!
Naposledy upravil(a) CZJKP1 dne 25 úno 2014, 22:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#27 Příspěvek od Hydrawerk »

Doporučuji analogová měřidla, protože jsou odolná vůči VF rušení. Když jsem si hrál s VN zdrojem z TV trafa, tak mi digitální měřidla ukazovala nesmysly.

Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

#28 Příspěvek od Standahorusice »

Děkuji všem za radu,vše obědnám a dám na vaše zkušenosti.

Uživatelský avatar
romanzbrna
Příspěvky: 168
Registrován: 14 pro 2015, 01:00
Bydliště: 61800

#29 Příspěvek od romanzbrna »

Koupil sem si na ebay zdroj ( http://www.ebay.com/itm/201393592805?_t ... EBIDX%3AIT ) za poloviční cenu, ale nečekám zázraky. Našel sem nějakou modifikaci, ale aji tak tam ty 3A jsou divoký. ( http://www.paulvdiyblogs.net/2015/05/tu ... y-kit.html )

Jelikož chci občas použít ty 3A, tak sem našel tento z GM. Rád bych se zeptal, jak zdroj běží po nějakým čase používání? Jestli má cenu investovat a nebo je to na jedno kopyto?


Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“