schémátko k CRW-TECH - CTV-1437T

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
radovanhlavacek

schémátko k CRW-TECH - CTV-1437T

#1 Příspěvek od radovanhlavacek »

Zdravím Vás pánové. Našel jsem na sbìrném dvoøe TV CRW-TECH - CTV-1437T. Když ji zapnu cca 1s jde a hned se vypne. Zøejmì ochrana. Má nafouklej kondík 100uF/400V v sí￾ovém pulzním zdroji a pøifouknutej kondík 1000uF/36V v obvodu vertikálu (TDA8174). Urèitì budu muset oba vymìnit to mi je jasné.
Prosím Vás nemáte nìkdo schémátko? Asi namítnete, že na takhle jednoduchou TV to není potøeba, ale kdyby to nebyly jen kondíky....jsem zaèáteèník.
Byl by ještì nìjakej tip na nìjakou další souèástku, když to po výmìnì kondíkù nenabìhne? Díky
mùj emajl: radovan.hlavacek@seznam.cz

Uživatelský avatar
honzula
Příspěvky: 9
Registrován: 04 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od honzula »

Zkus zkusit adresu www.eserviceinfo.com

radovanhlavacek

#3 Příspěvek od radovanhlavacek »

není tam, nebyl by ještì nìjakej tip?

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

Díky za tip na stránky.Našel jsem, že stejné zapojení má nìjaká hrùzka TAURUS 2122T.

radovanhlavacek

#5 Příspěvek od radovanhlavacek »

Vymìnil jsem kondík 1000uF ve vertikálu a jeden ve zdroji 100 uF a vše chodí. Teda akorát mi z jenoho místa na VN kabelu srší blesky k èemukoliv kovovému a bohužel jsem odtud dostal drbu jako kráva. Co s tím? Co to mùže naznaèovat? Je jen špatnej kabel?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#7 Příspěvek od radovanhlavacek »

Díky za radu, zkusím to. Ještě mě napadlo přes něs něj převléct silnostěnnou hadici,ale to je asi blbost.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#9 Příspěvek od Miri »

Kdysi za dávné totality jsem to řešil omotáním prezervativem - nedělám si srandu!!! Fungovalo to. Alespoň k něčemu byl ten silikon dobrý.
Miri

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jef111 »

Ten prezervativ je dobrý nápad :lol: Ale já to předem důkladně očistím nějakým rozpouštědlem a pak pečlivě omotám širokou silnostěnnou izolačkou, asi tak 3mm. Pokud místo není přímo blízko něčeho kovového tak by to mělo vydržet. Je dobré blízko toho místa dát rozpěrku na VN kabely aby se kabel nemohl ničemu samovolně přibížit.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

#11 Příspěvek od nadzgo »

Napojím sa na vlákno...
TV CRW-Tech 21T94 nebol obraz,naladil iba tmu...Výmena 24C08N za 24C08N/AN obraz naladí ale je posunutý.
Viete poradiť servis menu?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

radovanhlavacek píše:... Teda akorát mi z jenoho místa na VN kabelu srší blesky k čemukoliv kovovému a bohužel jsem odtud dostal drbu jako kráva. Co s tím? Co to může naznačovat? Je jen špatnej kabel?
Propálené místo na kabelu omotat několika závity samovulkanizovatelnou černou gum. páskou (používají telefoňáci i silnoproudaři při izolování zemních kabelů). Taky se používá pro zaizolování F-konektorů na LNB (proti vlhkosti), při montážích SAT-kompletů.
Má vysokou izolační pevnost - vyzkoušeno :wink:

A co tak celý kabel (i s přísavkou) vyměnit - vadných traf se většinou po dílně povaluje dost :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#14 Příspěvek od Mysteri »

Kolegovia, zatiaľ reagujete iba na ,,zaspatý" problém z roku 2007, ale ,,nadzgo" chce vedieť niečo iné.... 8-)

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

#15 Příspěvek od nadzgo »

:roll:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“