LCD HP 1965 Ztrácí obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

LCD HP 1965 Ztrácí obraz

#1 Příspěvek od cechpk »

Dobrý den všem!
Po delší době užívání mě začal zlobit LCD monitor HP model 1965 jedná se o 19".
Celý problém je v tom že když jej zapnu vše se tváří že je ok oranžová se změní v zelenou při startu PC chvilku ukazuje jak má ,ale po pár vteřinách obrazovka zčerná s tím že stavová LEDka svítí stále zeleně. Po přepnutí vstupu nebo vypnutí a zapnutí se obraz opět na chvilku objeví ale zas zhasne to samé dělá u i když mám otevřené menu. Čeho jsem si všiml že poslední dobou měl obraz tendence problikávat ale jen jemně. Tak mne napadla první věc trubice/invertor
Zatím jsem to otevřené neměl a upřímně ani netuším co kde měřit.Jen by mne zajímalo zdali už tuto závadu někdo neřešil a jestli má vůbec smysl se tím zaobírat.
Předem díky za reakce

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#2 Příspěvek od Peterseal »

Ano, tvoja uvaha je spravna. Problem je v podsvieteni. Moznosti je viacej a to: trubice, VN trafka, kondenzatory v zdroji.
Trubice otestujes najlepsie tak, ze namiesto nich das nejake ine, alebo tie svoje otestujes napr. menicom z podsvietenia ntb, aj v kopirke mas menic pre trubciu, v tuningovych osvetlovacich supravach pre PC...
Dalsia moznost, ktoru pouzivam na testovanie je kondik cca 220-330pF na 2-3KV keramicky, ten zapojim namiesto trubice. Vacsina invertorov ho zoberie ako "trubicu" teda invertor a podsvit normalne idu.
VN trafko ked byva vadne, ma najcastejsie preruseny sekundar, alebo ma sekundar mensiu alebo vacsiu hodnotu R/L ako ostatne trafa.V tvojom pripade je tam jedno dvojite trafko-cize spolocny primar a 2 sekundarne vinutia. Merat.
A kondenzatory bud premerat ESR+kapacitu, ale ak su napriklad nafunkute, rovno menit.

Toto su najpravdepodobnejsie poruchy.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

V 95% pripadoch staci rozobrat a je to jasne - nafuknute elyty.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#4 Příspěvek od Peterseal »

Ja co sa podsvitu tyka mavam najcastejsie vadne ccfl

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#5 Příspěvek od cechpk »

Pánové jak se vůbec do toho leze ?? aniž bych cokoliv zničil ?

Uživatelský avatar
mario111
Příspěvky: 166
Registrován: 20 zář 2005, 02:00
Bydliště: slovakia RS

#6 Příspěvek od mario111 »

mechanicky rozobrat samotny displej neni problem..treba davat pozor aby si neposkodil tie tienitka..je ich tam par...pozor aj na rozmer trubic aby ti to tam vošlo..inak je to uz len piplačka
:)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“