PIR čidlo samovolně spíná

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

PIR čidlo samovolně spíná

#1 Příspěvek od pepito »

Zdravím přítomné a dodatečně přeji vše nej do nového roku.

U příbuzných jsem dostal k pořešení následujcí problém. V předsíni, kde jsou troje dveře, malý radiátor a vestavěná skříň, je stropní světlo od Fulguru s pohybovým senzorem, které začalo samovolně spínat. Tak jsem koupil samostatné 360 st.PIR čidlo od Panluxu a vyměnil jej. Cca 1 hodinu fungovalo čidlo bez problémů, ale pak začalo také samovolně spínat. Kočku, pavouka i jinou osobu lze vyloučit. Původní čidlo bylo mikrovlnné provozované s úsporkou, která odešla častým spínáním. Zkoušel jsem nové čidlo se žárovkou, tak jsem ho pro jistotu i vyhnul na drátech mimo světlo, aby ho neovlivňovala žárovka. Stáhl jsem i radiátor. Bohužel beze změny. Neřešil jste někdo podobný problém?
Zkusím ještě vzít domu to mikrovlnné čidlo, jestli tam není v háji srážecí kond, ale mám to 100 km daleko.
Ještě bych zkusil dát na vstup čidla odrušovací kondík. Netušíte kde bych ho dnes v Plzni koupil?
Předem díky za případné rady.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

Jedine kouknout na stranky GM, zda budou mit dnes otevreno jako v beznou sobotu, nebo az v pondeli.
EDIT: maji dnes zavreno :(

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Mikrovlna je někdy problematická, protože dokáže zaznamenat pohyb i přes "papundeklový" dveře.
U PIR čidla je někdy "zajímavá hra" zkoušet zastínit kouskem alobalu některé "směry", podle popisu bych u vás něco takového vyloučil, ale někdy taková záclona nad topením dokáže "divy".

Ale pohrát si můžete, zkusit zastínit nějakou část...

Ovšem další věc je, že některá čidla dokážou reagovat na poklesy napětí v síti. Ale na to by asi odrušovací kondenzátor nestačil.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#4 Příspěvek od jirkati »

Když se to čidlo úplně zastíní tak spíná také? Mně to dělalo něco podobného i přes sádrokartonovou tenkou stěnu mezi kuchyní a chodbou. Nakonec jsem třetinu čidla směrem ke kuchyni přelepil alobalem.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

A mne čidlo hlásilo aj že bude zvoniť mobil. To sa rozsvietilo tak 30 sekund pred zazvonením.. som nevedel na to prísť dlhu dobu , lebo telefon bol stíšený a ono sa to rozsvietilo. Pomohlo preložiť mobil na inu skrinku - mimo miestnosť. A čidlá su citlivé aj na prúdenie vzduchu okolo radiatora.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

30 sekund? To este predtym, ako volajuci vytocil cislo...

Uživatelský avatar
rudo7117
Příspěvky: 60
Registrován: 26 pro 2012, 01:00

#7 Příspěvek od rudo7117 »

Mne čidlo rozsvieti svetlo pred vchodom skoro vždy, keď zhasnem vypínačom neónkove svetlo v inej miestnosti. Asi nejaká špička.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#8 Příspěvek od galjo »

rnbw píše:30 sekund? To este predtym, ako volajuci vytocil cislo...
číslo vytočíš a ono to hned nezvoní, najprv to číslo bunka hľadá niečo podobné je počuť aj v zosilovačoch pri produkcii. A do tých 30 sekúnd moc nechýba. :lol:

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od breta1 »

Přesně tytéž potíže jsem měl, vyrobil jsem si podomácku GSM alarm ze starého mobilu a spínal jsem jednotlačítkovou volbu, která se vybavovala přes optron od výstupního signálu z PIR čidla.
Nepomohlo žádné stínění čidla PIR alobalem, navlékání feritových kroužků na vodiče, blokování keramikami - tak jsem přestěhoval PIR z původní vzdálenosti asi 0.5m na 3m od mobilu a byl definitivně pokoj.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#10 Příspěvek od ZVUK2000 »

To čidlo stojí za 3,14ču :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Rudo má pravdu . Také jsem to často pozoroval , dnes ho nechám svítit . Spíná mi ho pračka při reverzaci , mám Eudoru .

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od TAKJAN »

Mně zas dost vadí tupost čidel na "studeného" člověka. Přijdu zvenku v mrazu, nabalený a než si sundám venkovní věci, neví o ničem. A pak na něj stejně musím mávat.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“