chybové hlášení win XP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

chybové hlášení win XP

#1 Příspěvek od sr71 »

Krátce po nové instalaci win XP (zpoèátku fungovaly normálnì) se mi pøi startu systemu zobrazila tato hláška (kvùli ni nelze spustit system, pouze v nouzovém režimu). Pc není pøipojen k internetu. Nic takového jsem nikdy nevidìl 8O
Přílohy
win.jpg
(36.38 KiB) Staženo 126 x

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od hakamusai »

Vždyť je to tam napsáno. Systém se asi snaží při startu ověřovat platnost licence.Může to bejt taky něco jinýho.Spušť PC v nouzovým režimu a koukni se co vše se spoušťí při startu PC.Zkontrolij PC na viry.Kolikrát je jednodušší a rychlejší přeinstalovat OS.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#3 Příspěvek od sr71 »

právì že je to prakticky nová instalace na zformátovaný disk (od instalace spuštìno cca 5x a nebylo to vùbec zatím pøipojeno k internetu), xp jsem instaloval nesèetnìkrát ale s tímhle jsem se nesetkal

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od hakamusai »

jak starej je tam HDD ? Zažil jserm něco podobnýho -byl načnutej.
Případně to zkus znovu přeinstalovat a uvidíš.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#5 Příspěvek od monterjirka »

sr71 píše:... xp jsem instaloval nesčetněkrát ale s tímhle jsem se nesetkal
Nemá to něco společného s aplikací JSQ ? To v původních instalacích nebylo a od jisté doby to asi hlídá po nové instalaci ověření...

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#6 Příspěvek od Prochy »

Co to zkusit připojit k internetu? Třeba se to úspěšně poté aktivuje.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#7 Příspěvek od satam »

To vypadá na nějakýho šmejda, protože Mrkvosoft nikdy takhle licence neověřuje.
Máš originál XP? Jestli ne, tak se snaž dál sám.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

hakamusai píše:jak starej je tam HDD ? Zažil jserm nìco podobnýho -byl naènutej.
testnul jsem disk v jiném pc programem HD sentinel a ukazuje "zdraví" 65% takže to možná mùže být pøíèina (i když pøi vadném hdd bych oèekával jiné problémy než že bude system ovìøovat licenci nìjakým nestandardním zpùsobem)

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#9 Příspěvek od hakamusai »

Ono ten špatný HDD se vykazuje tím,že to třeba některý soubory čte špatně,případně to klekne úplně.Vytvoří se znovu logická jednotka,nainstaluje OS a po pár spuštěních zase nějakej problém.
Můžeš to zkusit znovu přeinstalovat a uvidíš. Podmínkou je mít OK mechaniku a instalacní disk (pokud to neinstaluješ z USB,nebo přímo z HDD).

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Zaky »

Zdraví disku 65% není dobré. Projeď v HD Sentinelu kompletní reinicializaci povrchu, je to samozřejmě destruktivní, takže buď nejdřív zazálohovat, nebo potom nově nainstalovat, pokud tedy disk po té inicializaci bude vypadat k světu. Tuto procedůru dělám se všemi staršími disky, které hodlám dále používat, protože se skutečně vyzkouší celý povrch a vadné sektory se při tom korektně rozpoznají a přemapují, je-li ještě místo v záložní oblasti. Pokud nainstaluješ OS na poškozené místo, systém z něj pak už jen čte a disk nemá šanci provést přemapování, takže sice může sektor označit jako pending, ale k přesunu dat nikdy nedojde, až data jednou nejdou přečíst a OS klekne. Reinicializace povrchu docela trvá a je potřeba jí dělat na nativním rozhraní, ne přes USB redukci, ta je pomalá a pokud má disk problém, HD Sentinel to nemusí poznat (s tím jsem se osobně setkal).

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Behemot »

Co to jako je „zdraví“, to je tak informativní jako prohlášení o erupcích na slunci. Co je špatně? Jestli to neukazuje kloudný informace, tak použij normální program, jako třeba HD TUne.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#12 Příspěvek od sr71 »

:D je to nìjaká souhrnná hodnota na základì vyhodnocení celkového stavu disku (chybných sektorù apod.), to že byly na disku nalezeny chybné sektory tam bylo taky uvedeno

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Behemot »

No, někam se dostáváme.

Test povrchu, kde, kolik, přeznačeny/realokovány…

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#14 Příspěvek od sr71 »

ten disk bude po smrti, situace se stále zhoršuje a teï už jeho pøipojení do jiného pc zpùsobuje zásadní pøibrždìní, témìø nefunkènost, celého systemu (pøipadá mi že se ten hdd i nìjak víc høeje), seženu jiný a bude to doufám ok

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Behemot »

Jestli přibývaj, tak urychleně zazálohovat zbytek čitelnejch dat a pak si z něj udělat zrcátka.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“