U116

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#16 Příspěvek od Radix »

Bohužel naskenované to nemám. Na upload to nemá cenu dávat, to už nikdo nebude dělat.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Radixi, tak to máš zřejmě unikát: když to nesehnal ani kolega Bader, pocházející z kraje, kde se tyto šváby dělaly (i když dnes sídlí ve Frankfurtu), tak by se nějaký ten sken hodil.
Odepsal mi:
Hallo Jarda
Danke für die ihr Tipp der Webseite. Ich werde, wenn ich Zeit finde diese Seite sicher besuchen. Ich schätze treue Besucher meiner Page sehr. Leider hatte ich die letzte Zeit wenig Gelegenheit Neuerungen und Schaltungen zu präsentieren.
Dennoch habe ich mir die Arbeit gemacht einige meiner Unterlagen und Sammlungen zu durchforsten und doch leider ohne Erfolg. Auch das Internet gab keine Informationen preis. Das bedaure ich sehr, denn es ist relativ selten, dass ich nicht helfen kann.
Ich wünsche trotzdem viel Erfolg mit diesem Projekt.
Mit freundlichen Grüßen. R. Bader

A tohle to znamená po našem:
Díky za tip na webové stránky (poslal jsem odkaz na Bastlírnu). Určitě, jak najdu zase chvili času, tyto stránky navštívím. Velmi si vážím věrných návštěvníků mých stránek. Bohužel mám v poslední době málo příležitostí představit novinky a schémata.
Přesto jsem si dal práci prohledat mé dokumentace a sbírky a přece bohužel bezvýsledně. Ani na internetu jsem nenašel informace, které by měly cenu. Velice lituji, protože se stává poměrně zřídka, že bych nemohl pomoci.
Přesto vám přeji hodně úspěchů v tomto projektu.
S pozdravy....


Takže je jasné, jak jsme dopadli. Jinak na jeho stránkách se najde dost zajímavých věcí, i když nerozumíte německy: http://www.bader-frankfurt.de/start.htm

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#18 Příspěvek od meno »

No tak ja už teda neviem :nevim:
Ale ten IO by mal byť kópion nejakého západného typu , nie ?
Potreboval bysom aspoň rozloženie vývodov a frekvenciu kryštálu pre oscilátor.
:D :D :D

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#19 Příspěvek od Radix »

Tak já to pro srandu během dneška naskenuju a dám to na upload. Ty AR mám ale svázané, tak to moc kvalitní nebude.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#20 Příspěvek od meno »

Radix: Kvalita nevadí ide len o zaujímavosť !

Ale tu U116 nie a nie nájsť. Prelistoval som aj starú Sdelovaciu tchniku kde sú popísané snáť všetky súčiastky s NDR okrem U116.

Nemá niekto hodiny s U116 ? Ak hej pošlite mi prosím fotku plošáku a hodnoty súčiastok ja sa už s toho dáko vymotám.
:D :D :D

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#21 Příspěvek od Radix »

Tak už tam jsou obě kuriozity - hybridní digitální hodiny s pohonem synchronním motorkem z přílohy AR 74 o hodiny s Ge tranzistory z AR 73.
Jinak jsem zjistil, že mám v zásobách IO U114. Zapojení s těmito obvody asi bylo v nějakém modrém AR, ale mám je volně ložené a probírat se tím ohromným množstvím je nad moje síly.
Ten U114 je pro krystal 4,194304 MHz.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#22 Příspěvek od meno »

Radix píše:Tak už tam jsou obě kuriozity - hybridní digitální hodiny s pohonem synchronním motorkem z přílohy AR 74 o hodiny s Ge tranzistory z AR 73.
Jinak jsem zjistil, že mám v zásobách IO U114. Zapojení s těmito obvody asi bylo v nějakém modrém AR, ale mám je volně ložené a probírat se tím ohromným množstvím je nad moje síly.
Ten U114 je pro krystal 4,194304 MHz.
Tie riešenia hodín sú celkom zaujímavé ! Hlavne tie digi hodiny pre "chudobných" elektrikárov :wink: Tak toto byma teda nenapadlo digitálne hodiny pohánané motorom :!: Vydel akurát jedne ktoré boli riešené pomocou nejakých automatických prepínačov s telef. ustredne.

U114 nemám ale ten je aj bežne v katalógu. Mám len U116 a U118 ktorý je tiež v katalógu ale ten mi nevyhovuje pretože nemá funkciu TEST čo je vlastne zvýšenie impulzov výstupe frekvencie na 16Hz čo sa hodí pri nastavovaní hodín a tak by so musel doplniť daľší AKO a teda ďalšíe IO a aj tak ich tam bude až až !
:D :D :D

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#23 Příspěvek od Artaban001 »

Měl jsem kdysi hodiny z U116. Představte si U114D se 32,768KHz krystalem a bez vazebního kondenzátoru pro motorek. Jinak zapojení sedí. . Měl jsem tady radiobudík - rádio a analogové hodiny TRAVELLER od východoněmeckých soudruhů a ty ten švabus obsahovaly.
Edit:

Mám tady teď kuchlý český spínačky "Chronotechna Brno Typ:90 33 10" a ty ten IO mají taky a má ten vazební kondenzátor taky.. (220uF/6.3V)

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/753 ... .57KB.html

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/305 ... .34KB.html

Jsou podrobné fotky PS z obou stran

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#24 Příspěvek od meno »

Artaban001:
Díky !!! Takže zapojenie a hodnoty súčiastok presne ako u U114 ?
:D :D :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#25 Příspěvek od Hill »

Meno, U118F je určený pro náramkové hodinky, kde se počítalo s mechanickým nastavováním ruček. Takže žádný vývod TEST nepotřeboval. Hlavně, když dělil.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#26 Příspěvek od Artaban001 »

meno píše:Artaban001:
Díky !!! Takže zapojenie a hodnoty súčiastok presne ako u U114 ?
V podstatě když jsi vyměnil krystal za klasiku hodinkovej a vyhodil jsi jednu kapacitu u krystalu, tak na místo U114D můžeš dát U116D. Ta U114D "běhá" na vyšší frekvenci

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#27 Příspěvek od meno »

Takže takto ??? V schéme je síce značka U114 ale je zapojená ako U116 :wink:
:?: :?: :?:
Přílohy

[Přípona bmp byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

:D :D :D

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#28 Příspěvek od Artaban001 »

Tak, jak jsi to namaloval, je zapojena ta U116D.
Jinak pak se začalo na místo U116D používat e1466D. který se chvíli vyráběl jako integrovaný obvod DIL8, ale v současné době se již dodává pouze hodinářským firmám asi velmi levně ve formě holého čipu, protože mechanický hodinový strojek Quartz se dá koupit u Conráda za 30Kč.

Datasheet toho obvodu je zde:
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... 466DA.html
dá vydolovat ve formě plošného spoje z "plivancem" uprostřed z jakéhokoliv budíku z rafikama na baterie.. "digitální" nastavování je ovšem nedostupné.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#29 Příspěvek od meno »

Artaban001:
Dobre díky za pomoc ! Zajtra to vyskúšam !

Ináč ten niečo podobné ako e1166 vyrábali aj NDRáci pod názvom U117X takisto ako holý čip pre náramkové hodiny akurát mám pred sebou katalóg v Sdelovacej technike 83/8
:D :D :D

bomba

U114

#30 Příspěvek od bomba »

Ahoj hoši, vlastním èasovací spínaè, urèený pro starší kotle, v nìmž se nachází právì obvod U114. Bohužel integráè je spalenýa potøeboval bych nìjakou náhradu..nemohl by mi nìkdo prosím nabídnouu tento funkèní obvod? Nabídky rád uvítám a mùžu nabídnout i výmìnu, tak urèitì pište pøes SZ.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“