LCD LG W1952S - piskanie ked je bez zataze

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
smajly
Příspěvky: 41
Registrován: 21 črc 2011, 02:00

LCD LG W1952S - piskanie ked je bez zataze

#1 Příspěvek od smajly »

Dobry den,

chcel by som poziadat skusenejsich o radu - dostal sa mi tento monitor do ruk, nedal sa zapnut. Boli v nom klaiscky nafuknute kondenzatory, vymenil som vsetky okrem 68u/450V ktory je hned za mostikom. Ten nevykazoval pri merani stratu kapacity a narast ESR.

Monitor funguje, ale ked sa vypne vypinacom a zostane v zasuvke, pocut zo zdroja jemne piskanie (slabucke, ale pocut ho aj v ramci miestnosti ked je ticho). Ked sa monitor zapne (zdroj je zatazeny), piskanie nepocut.

Studene spoje som nenasiel, pre istotu som prespajkoval vyvody primarneho transformatora + tranzistory ale piskanie stale pretrvava.

Chcem sa spytat ci mi vie niekto poradit co by mohlo byt zdrojom vydavania tohto zvuku? Teoreticky ma napadlo, ze by to mohol byt transformator, ale nechcem zhanat a vymienat diely bezhlavo.

Prosim teda o radu.

Cassis LM84B, na zroji som nasiel napisane AIP-178A.

Samotny servisny manual pre tento monitor neobsahuje schemu zdroja, nasiel som ale manual na iny model monitora LG kde vyzera, ze popis suciastok sedi.

manual sa da stiahnut tu:

http://elektrotanya.com/lg_w2261vp_chas ... nload.html

Pripadne mozem poslat na mail. (pre velkost som subor nevedel pripnut). Schema zdroja je na strane 22.

Dakujem za rady.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Jestli je to opravdu tiché, tak není vyloučeno, že je to normální, zdroje ve standby jedou obvykle v burst módu a ač se výrobci předhánějí v tvrzení, jak zrovna ten jejich IO neprodukuje slyšitelné kmitočty, realita bývá často jiná. Pokud to ovšem píská hodně, je třeba hledat závadu. Asi by bylo nejlepší, kdyby měl někdo stejný monitor a poreferoval, zda píská taky, nebo ne.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#3 Příspěvek od Peterseal »

V STBy piskajucich monitorov mi preslo rukami vela, je to vlastnost, nie zavada. Ak vsetko bezi v poriadku a vymenil si vsetky kondezatory na vystupe zdroja eventuelne premeral a zle vymenil tak je to v pohode.

Uživatelský avatar
smajly
Příspěvky: 41
Registrován: 21 črc 2011, 02:00

#4 Příspěvek od smajly »

Pravda je taka, ze som si to piskanie par dni nevsimol - az potom ked som monitor zapojil doma v obyvacke, tak vecer som zbadal ze monitor mierne piska.

Necham ho teda v prevadzke, funkcnu vadu som na nom nenasiel ziadnu, dosku som kontroloval dva krat - pri prvej vymene kondenzatorov mi jeden chybal, tak som tam nechal povodny (bol to prave C105 0.22u/50V ktory je na riadiacom IO v zdroji). Myslel som si, ze jeho znizena kapacita moze sposobovat nespravnu funkconst - teda piskanie.

Monitor teda dam do prevadzky a uvidime sa ci bude drzat.

Dakujem za vas cas.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“