Neštěstí chodí po lidech, ale v horách

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

Neštěstí chodí po lidech, ale v horách

#1 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#2 Příspěvek od Soemtron »

Názory nemá cenu číst. Jsou o ničem. Mne tyto informace v poslední době nechávají nějak chladným.
Můj kamarád před 10 dny na ledovce dostal smyk. Auto šlo do srázu 5 metrů hlubokého několikrát přes střechu. Zlomená čelist a krční obratel a další zranění. 7 dnů v umělém spánku. Nyní ho probrali. Mícha snad neporušena tak se z toho doufám nějak dostane. Otázkou je jak. Takže nějací lyžaři jsou jen problém těch lidí co je znali.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od janousek »


Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Než mu dovolí chodit (za předpokladu, že bude chodit) tak mu všechny svaly strašlivě ochabnou.
Doma může bejt třeba rok, hlavně nezanedbávat rehabilitaci.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zachytil jsem citaci jejich vyjádření, že je údajně "nikdo fyzicky(?) nezadržoval či nevaroval", jen "četli upozornění na nástěnce v hotelu". Takže to věděli, že tam není bezpečno. Byla to jejich volba. Bohužel.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Nemám s nimi žádného slitování .

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

řekl bych, že tak ignorance varování je také produkt doby. Díky tomu jaké obrovské množství je okolo nás nařízení, zákazů a příkazů i různých varování, tak už jim lidé nepřikládají význam. Nakonec jakýkoliv výrobek co dnes koupíte má v návodu víc varování než návodu misto aby se spoléhalo na zdravý rozum.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Presne tohle jsem rikal chlapovi pri kontrole z inspektoratu bezpecnosti prace. Misto ctyr, peti dulezitych veci ktere zamestnance skutecne ohrozuji na zdravi/zivote tam musim mit 10 stran kravin typu nechodit po zledovatelem povrchu apod.

Vysledkem je ze pak serou i na ty skutecne nebezpecne rizika, ktere se dozvi v lepsi pripade od partaka, v horsim z vlastni zkusenosti.

Chlap rikal ze je na to harmonizovana norma bla bla bla... a ze nemam vymyslet. Kdyz pak vul uklouzne na lede a bude se se mnou soudit, zamavam papirem a soud vyhraju. V tom ma asi pravdu.

Pokud jsou soudy schopny priznat odskodneni za uklouznuti na chodniku (led klouze, jake to necekane prekvapeni) bude tech nesmyslnych zakazu a prikazu na ktere kazdy sere jen pribyvat.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jenys »

bu2520 píše:řekl bych, že tak ignorance varování je také produkt doby. Díky tomu jaké obrovské množství je okolo nás nařízení, zákazů a příkazů i různých varování, tak už jim lidé nepřikládají význam. Nakonec jakýkoliv výrobek co dnes koupíte má v návodu víc varování než návodu misto aby se spoléhalo na zdravý rozum.
Tak s tím varováním u výrobků se mi to také nelíbí, ale bohužel je to dáno paragrafy. Dneska se pak každý ohání vším možným, aby byl z obliga a tak se píší nesmyslné varování na několik stran, aby se pak nějaký chytrý právník nemohl na nedostaku informací hojit.

Těch alpinistů mi také není líto, každý ví, že hory jsou zrádné a jelikož tam jezdí za adrenalínem, tak musí počítat i s nezdarem. Holt jak někdo říká, že byli v nevhodnou dobu na blbém místě. Když se to vezme zpětně, tak v horách zahynulo dost čechů a tihle se přidaly.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#10 Příspěvek od bu2520 »

ale ve finále je to problém justice a její výchovy (vzdělávání). Všichni pamatujeme ten americký příklad, jak baba dala kočku do mikrovlnky na usušení a pak se soudila, že to nebylo v návodu. Kdyby byla justice zdravá. Tak by rovnou bábu odsoudila za trápení zvířat. Stejně hrozný je, když důkazy pro zločin učí soud jako nelegálně získané a díky tomu zločince neodsoudí. Pro mě je vrah vrahem i když ho neodsoudí. Ale je fakt , že často se s tím ohání politici.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“