Update na Win10 (+ Anniversary Update)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#151 Příspěvek od Standa99 »

Nezkoušel jste někdo přesunout adresář WinSxS z SSD na HDD?
Tohle vypadalo nadějně, zkoušel jsem to ve virtuálu, ale celé se to dojebalo při tom restartu, kdy byly naplánovány přesuny pomocí "movefile".
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#152 Příspěvek od serviceman »

Ona je velikost složky WinSxS klamná, protože obsahuje mnoho linků na soubory, které jsou jinde, ale zde se jen jeví, viz zde. Typicky prý zabírá asi 400MB, ale jeví se třeba jako 9GB.

Dost místa můžeš také uvolnit odstraněním (přesunutím) nepotřebných *.msi a *.msp souborů ze složky Windows/Installer programemPatchcleaner. (U mě 4GB).
Naposledy upravil(a) serviceman dne 07 úno 2016, 21:23, celkem upraveno 6 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#153 Příspěvek od Standa99 »

To už mám, ale nyní mám pifku na WinSxS (tohle je málo "dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase"). Asi to dopadne tak, že mi zbylo další 30GB SSD (stejné), tak je dám do strajpu (RAID) a bude pokoj.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#154 Příspěvek od Jirka »

Rozdělení HDD - systém a data.
Jakou velikost by jste doporučovali nechat jako systémový oddíl?

(W10 + Office + www prohlížeče + nějaký video přehrávač a prohlížeč fotek.)
*****

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#155 Příspěvek od serviceman »

Takových 150GB.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
saitt
Příspěvky: 107
Registrován: 11 lis 2015, 01:00
Bydliště: Ostrava

#156 Příspěvek od saitt »

Musím se pochlubit i svojí zkušeností s W10 po nainstaování 10tek se mi z rychlosti netu 5mb/s udělá 500 kb/s .Po startu shodím službu OneDrive od W10 a vše jede jak má

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#157 Příspěvek od serviceman »

Ona to nejspíš nedělá ta služba jako taková, ale probíhá synchronizace dat s OneDrivem, dokud se vše nepřenese. Když nechceš, můžeš OneDrive samozřejmě permanentně vypnout.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#158 Příspěvek od rnbw »

Cize Microsoft si stahuje data od pouzivatela?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#159 Příspěvek od serviceman »

Nikoliv. Tvoje dokumenty a obrázky se ukládají na OneDrive. Tomu se dá také předejít lokálním účtem.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#160 Příspěvek od rnbw »

Moje nie :D

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#161 Příspěvek od Standa99 »

Windows 10 Anniversary Update je oficiálně vydaný (mimo insider program). Už to konečně trochu vypadá, tak jak to před rokem mělo.

Edit: Stále by měli jít upgradovat.
Přílohy
win10_an-up.png
(12.95 KiB) Staženo 24 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#162 Příspěvek od forbidden »

A protože Mrdkosoft zjistil, že si uživatelé W10 upravují podle sebe a nechtějí třeba na desktopu ukrutně 🤐 aplikace vhodný tak leda na mobil, tak jim pár věcí prostě zakázal. :)
Čím dál víc přemýšlím, že až nebude v daleké budoucnosti W7 schopný fungovat bez omezení, tak přejdu prostě na Linux.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#163 Příspěvek od Standa99 »

Pro mě úplně zbytečné úpravy, které jsem v životě nepoužil, ale aspoň k něčemu ten článek je. Tak přejdeš na Linux, a co? Taky nemám problém, ale Windows je pro mě efektivnější i když mám další SSD s Linuxem. Někdy si zapařím lepší hry pod DX12, ale i pod Linuxem mám Steam a klidně si na něm dám souboj s rusákama v CS:GO.
Opravdu nechápu, jak celoživotní vazalové Microsoftu se té jejich lopaty jednou rukou přidržují a druhou rukou jim vyhrožují :roll:
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#164 Příspěvek od forbidden »

U MS jsem celej můj IT život, když nepočítám krátkou paralelní epizodu a Applem. Ale každej musí uznat, že MS prostě přiostřuje, snaží se userům vnutit svůj pohled na věc bez ohledu na jejich názor. Do W7 to ještě šlo, spoustu věcí mám zakázaných a prostě předělaných podle sebe. Ne proto, že bych byl paranoik, ale prostě z principu a protože můžu a chci. W8 jsem přeskočil úplně a s W10 mám zkušenosti teprve pár měsíců starý. Ale můžu říct, že mě neskutečně štve právě to vnucování. Proč se mi po instalaci OS na desktopu stahují nějaký 🤐 matlací aplikace a ještě k tomu 🤐 hry? Já to nechci, chci být pánem svýho OS. Proč má W10 tak schizofrenní vzhled? Myslím tím hlavně nastavení a ovládací panely?
Prostě ne, doma to nechci a jak to tak vypadá s dalším vývojem, tak prostě od MS časem uteču. Pokud je odhánění pokročilých userů jejich cílem, tak to chápu. BFU jsou tuny, kterým je jedno, co mají za OS a nezajímá je co se v pozadí děje.
Na Linuxu nejsem už dávno hlavně proto, že jsem zatím nemusel a na W7 a WXP mám prostě postavenej celej svůj "ekosystém". Ale W10 prostě není cesta k lepšímu OS, na kterej bych byl ochotnej přejít. Já MS nevyhrožuju, nemám proč, já na ně jen nadávám, protože se mi nelíbí jejich přístup. A to mám doma koupený dvě licence W7PRO a několik licencí Office2010.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#165 Příspěvek od Standa99 »

Stihomam je snad pochopitelné, že nemám, ale základ je u mě efektivita.
Veškerou síťovou infrastrukturu mám na Linuxu, což je pro Windows nedostižný sen a na telefonu Android, kde Google podle senzorů ví i to, jestli si náhodou neděláš dobře a nebo kolik si toho zase vychlastal :)

P.S. Na nový PC přece nebudu dávat předpotopní Windows a ani nebudu opakovat, že na první pohled u mě nerozeznáš, jestli jde o Win10.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“