Dálnice, asistenční služba, vysílačky

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

Dálnice, asistenční služba, vysílačky

#1 Příspěvek od MiraSt »

Jestli jsem včera ve zprávách dobře slyšel, tak se zavádí asistenční služba na dálnici a budou varovná hlášení vysílána do kamioňáckých vysílaček. Znamená to tedy, že se za státní peníze zavádí oficiální vysílání do hobby (CB) vysílaček? Který kanál? 19 nebo 10? Nebo 9? Něco v opačné podobě podobného fungovalo snad před desíti léty, kdy se dalo přes nouzový kanál 9 dovolat na MP ve Frýdku-Místku.

Uživatelský avatar
Generalsound
Příspěvky: 324
Registrován: 20 lis 2009, 01:00
Bydliště: Doma, kde asi?
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Generalsound »

Já už to někdy v říjnu na vlastní uši v CB slyšel. Na D3 na 10. kanále hlášení: "Pozor, nebezpečné místo". A pořád dokola. Evidentně vysíláno z auta údržby

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Lukas-Peca »

Na jak dlouhém úseku to bylo slyšet?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Nvm co máte proti CB. Je to jedno z málo médií, který na D fungujou. Informační cedule za stovky mega ani h.vno, dopravní info v rádiu min 30min zpoždění, TMC nefunguje vůbec. Tak proč ne CB stanice za 2k, digitální opakovač a CB anténa. Celý za 5k? Navíc se dozvíš, kde zbytečně pomáhají a chrání.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#5 Příspěvek od MiraSt »

Já nemám nic proti CB. Sám jsem vlastníkem tří kusů nyní už uspaných stanic. Jenom, že to po takové dlouhé době někoho napadlo dělat oficiálně když tyto vysílačky zůstaly v činnosti prakticky jenom u kamioňáků.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“