Panasonic SA-AK 27, chybová hláška F61

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oya
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2009, 01:00

Panasonic SA-AK 27, chybová hláška F61

#1 Příspěvek od oya »

Dobrý den všem.Nevěděl by někdo prosím,co znamená chybová hláška F61?Věž známý shodil na zem v alkoholovém opojení.Po zapnutí cvakne relé.objeví se F61 ,relé znova cvakne a věž přejde do STB.Povedlo se mi najít,že chyba je v chybovém napětí,co se objeví na výstupu koncáku.Ani jedna deska se mi ale nezdá po karambolu prasklá,schema nemám a číslo výstupního IO koncáku jsem nikde nenašel.Navíc měřit se tam moc nedá.přepnutí do STB je dost rychlé.Neměl prosím někdo něco podobného?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

F61 je zavada koncoveho zosilnovaca. Mas tam okolo bud niekde prasknuty plosak alebo "studenak".

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od durkovic »

ako už napísal rnbw - studené spoje v okolí koncového zosilňovača (zrejme hybridný IO) prípadne prekontrolovať aj zdrojovú časť na studené spoje.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#4 Příspěvek od MATYCH »

Na konci je RSN312H24,
rusové to řeší
http://monitor.net.ru/forum/topic58282-32.html

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

MATYCH píše:Na konci je RSN312H24,
rusové to řeší
http://monitor.net.ru/forum/topic58282-32.html
Azbuka byla můj druhý "povinný" jezýk ale technickou ruštinu nepanimaju. O co tam jde?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Použij Google translate.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#7 Příspěvek od serviceman »

Jsou tam závady způsobené kdečím...
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#8 Příspěvek od fredis »

Jo a i ta F61 může mít víc příčin než jen studeňák nebo prasklý spoj. Ale po tom co předcházelo se to jeví jako nejvíc pravděpodobné.

Uživatelský avatar
oya
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2009, 01:00

#9 Příspěvek od oya »

No tak to mě čekají dlouhý zimní večery.Aspoň vím,co je tam za koncový hybrid.Ve věži je na něm jen nápis 24.Jestli je ale v háji,tak by to nemělo cenu dělat,jeho cena je běsná.Desku jsem prohlížel lupou,co u nás používají zubaři/stereo čelovka,zvětšuje pěkně/ a deska je fakt v celku,bez prasklin,nožičky jsem ještě propájel.Ale podle těch stránek z Ruska,dělat to může opravdu víc věcí.Jdu bádat v ruštině.......

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od durkovic »

studené spoje nemusia byť priamo na DPS, môžu byť aj na vývodoch z hybridu KS. v miestach kde sú prispájkované jednotlivé nožičky (piny) toho IO. Riešil som to v jednom domácom kine panasonic - základná doska kompletne prelezená, nakoniec bolo nutné demontovať hybrid a vyslovene sa "vyhrať" s preletovaním jednotlivých pinov na doske hybridu.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Predtym by som skontroloval napatia na pinoch toho konca. Ci mu nahodou nejake nechyba.

Uživatelský avatar
oya
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2009, 01:00

#12 Příspěvek od oya »

Já bych i měřil,jenom nevím co a kde(není schema) a věž se spustí jen na 2-3 vteřiny,pak vypne,to se nestihnu ani rozkoukat.

Uživatelský avatar
oya
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2009, 01:00

#13 Příspěvek od oya »

Tak akce je u konce s výsledkem marnost nad marnost,vše je marnost.Z obou výstupů leze -46 V,přičemž napájení je +61 a -61 V.Když jsem povolili šrouby u koncáku pro zjištění,zda není upadlá nožička,povolilo se víčko toho hybridního IO a bylo krásně vidět dovnitř.No,na to,že je to deska s pár SMD a čtyřmi výkonovými tranzistory(nebo spíš dvojicemi tranzistorů),je to docela předražená věc.Na ty tranzistory vedou z desky volné drátky bez izolace.Mají od sebe zlomky milimetru.Tak se nedivím,že když ta věž spadla,tak se ty drátky na chvilku propojily a něco,co nemělo se proseklo.Docela mě udivilo,že tak drahý IO je dělaný takhle ledabyle.Po odpojení výstupů věž funguje,dokonce by při použítí oddělovacích kondů i slabě hrála,nicméně CD je taky mrtvé,tak to jde zpátky majiteli.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“