Vysavač Electrolux 8810 ultra one, nejde spustit

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Migen
Příspěvky: 2
Registrován: 23 bře 2015, 01:00

#76 Příspěvek od Migen »

Ahoj. Muze mi prosim nekdo napsat jaka je maximalni proudova zatizitelnost indukce L3. Promeril jsem silovy obvod vysavace electrolux Z8810 a indukce L3 je prepalena. Potiz je ze nevym jaky typ koupit vzhledem k proudovemu zatizeni. Dekuji

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#77 Příspěvek od procesor »

± Takto sa to spočíta orientačne
i=U*ω*C3=(230-5)*2*∏*f*C3=0,106 A ±30%

L3 je tam len aby pribudlo do zapojenia ďalšie "kurvítko" ku C3. V krajnom prípade (pri skrate C3) funguje ako tavná poistka, zároveň pôsobí ako pochybný útlmový prvok vysokých frekvencií.

Uživatelský avatar
Migen
Příspěvky: 2
Registrován: 23 bře 2015, 01:00

#78 Příspěvek od Migen »

Dekuji za rychlou a vycerpavajici odpoved. Kupuji tedy tuto tlumivku: http://www.gme.cz/tlumivka-axialni-tl-1 ... n-p611-011
Jeste jsem premyslel o tlumivce s odkazem nize, ale na zaklade odpovedi je nevhodna. Stejne kdyz jsem se dival do GM tak maji pouze tyto dve tlumivky s indukcnosti 1mH: http://www.gme.cz/tlumivka-axialni-tl-1mh-ec24-p611-096

Uživatelský avatar
ringojr
Příspěvky: 29
Registrován: 25 dub 2015, 02:00

#79 Příspěvek od ringojr »

Pánové mnohokrát děkuji za rady, díky nim jsem opravil vysavač. Jen jsem žil v domění že tlumivka musí být nějaká cívka a že v mém případě byla nahrazena jen odporem. Tak jsem místo porouchané tlumivky zapojil odpor 100 Ohmů a vysavač již více jak dva měsíce znovu funguje. Na základě dvou posledních příspěvků jsem se poučil že tlumivka může vypadat jako běžný rezistor :-) Ale předělávat to už asi nebudu když to zatím šlape.

Uživatelský avatar
gyngy
Příspěvky: 3
Registrován: 11 čer 2015, 02:00

#80 Příspěvek od gyngy »

Zdravim pani!
Dakujem za cenne informacie! Podarilo sa mi vdaka vam opravit vysavac - konkretne som :

1. vymenil Z1 - zbytocne, vysavac zase siel zapnut len prvy krat.
2. vymenil C1 , C3 a 1000uf elektrolit a zabralo!

Vysavac veselo vysava ... teda manzelka s nim veselo vysava ... teda vysava ... :-)

Tom

Uživatelský avatar
fazolejh
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2015, 01:00

#81 Příspěvek od fazolejh »

Zdravím, mám Z8810W (PNC 910286960) a sám se mi vypíná a zapíná (po 5 sekundách) při všech sacích režimech, kromě nejnižšího. Co jsem to tu pročetl, a ještě někde poblíž, tak by to mohla být zoxidovaná tepelná pojistka u uhlíků na motoru. Jelikož nejsem elektrikář a ani jiný kutil v oblasti elektra, tak bych potřeboval poradit, zda jsem schopen udělat alespoň minimum pro opravu - dostat se k té pojistce a vyčistit ji (někomu to pomohlo).
Šroubovák používat umím a oxidaci taky poznám. Ale elektromotor a pod. věci jsem nikdy nerozebíral a ani nevím, jak to funguje. :-D

Díky za rady.

Uživatelský avatar
MiloPS3
Příspěvky: 259
Registrován: 07 srp 2010, 02:00

#82 Příspěvek od MiloPS3 »

Zdravim, taky tu mam vysavac Samsung SC 4321 s prerusovanym chodem https://youtu.be/JCjDYaloJhc , po rozebrani a kontrole uhliku sou z jedne strany opalene (priloha), pri behu to silne jiskri a smrdi + nestandartni zvuk, komutator ma 3-4 lamely opaleny az dolu (priloha) , takze motor KO ?, mezizavitovy skrat/kotva v haji ...? diky
Přílohy
uhliky.JPG
(66.72 KiB) Staženo 213 x
komutator.JPG
(63.61 KiB) Staženo 227 x

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#83 Příspěvek od ohryzek36 »

Jo, máš motor v háji - buď mezizávitový zkrat nebo spíš přerušené vinutí rotoru mezi těma dvouma lamelama - pak je na tom místě velký rozdál napětí mezi lamelama, který musí jít přes uhlíky a tak to dopadá. Možná se mýlím (v určení příčiny), ale prostě motor ja K.O. a opravit se nijak levně nedá (jedině převinout) - soustružení komutátoru a/nebo shánění nových uhlíků je promarněný čas.

Uživatelský avatar
MiloPS3
Příspěvky: 259
Registrován: 07 srp 2010, 02:00

#84 Příspěvek od MiloPS3 »

o oprave motoru sem neuvazoval a ani nebudu, novy motor za cenu cca 1K neprichazi k uvahu za tu cenu se koupi novej se zarukou, DÍKY

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#85 Příspěvek od Rostav »

fazolejh
Než začít s rozborkou tep. poj. na motoru tak zkontroluj nebo vyndej za motorem výstupní hepa filtr. Často bývá ucpaný. Motory se při nastaveném
max. výkonu nedokážou chladit.

Uživatelský avatar
fazolejh
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2015, 01:00

#86 Příspěvek od fazolejh »

Ahoj, vysavač jsem testoval - vyndal jsem filtr, co je úplně na konci a i ten papírovej od motoru a stejně to dělá. Zlepšení jsem nezaznamenal. Takže co teď? Dá se to nějak rozumně opravit nebo je to na vyhození? Nejsem opravář, ale uvítal bych případný tip na někoho z Prahy - východ.
Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#87 Příspěvek od JirkaCZ »

Ahoj, nechci tu zakládat nové téma na podobnou závadu, mám Electrolux Z8830PSK (stejný jako Z8810) jen snad jiná barva a měl v příslušenství něco navíc.

Problém je, že po připojení do sítě se vysavač nechce spustit a je stále v režimu standby, tzn. že problikávají zelené ledky od minima k maximu ale na stisk tlačítka nereaguje.

Kde mám hledat závadu?


EDIT: problém byl v mikrotlačítku na zapínání :D

Uživatelský avatar
RadekP
Příspěvky: 2
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#88 Příspěvek od RadekP »

Ahoj,
chci se jen zeptat, jeslti jsou tyhle motory zaměnitelné.
https://www.mamlux.cz/nahradni-dily-ele ... 133-detail
https://www.mamlux.cz/nahradni-dily-ele ... 915-detail
Mám tam tento 2192043053_A995 a přemýšlím, který koupit. Díky za radu.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#89 Příspěvek od ohryzek36 »

Jednoduše a prostě - tyto motory záměné nejsou, musel by jsi sehnat i oba silentbloky (viz výkres) a ty se na ten motor s černýma krytama uhlíků už nedají sehnat, i když je to novější verze - toto je totální čína, zatímco motor s bílýma krytama uhlíků je původně ze Slovinska. Rozdíly jsou hlavně velikostní - číňan je tak aspoň o centimetr menší a nemá ho po výměně co držet.

Pokud máš 2192043-05/3, tak musíš koupit ten.
Přílohy
z8810w.JPG
(8.44 KiB) Staženo 167 x

Uživatelský avatar
RadekP
Příspěvky: 2
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#90 Příspěvek od RadekP »

Ok, moc díky za potvrzení, tušil jsem to :-)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“