Zesilovač YAMAHA AX-470 - slabé basy

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Bernard »

cafenet píše:nevím jak z grafu dostat pryč fázi
Místo V(out1) dej vykreslit abs(V(out1)). bohužel, stupnice pro fázi zůstane, ale dá se upravit na dost nenápadnou, když dáš tick pro celý zvolený rozsah, např od 1m° do -1m° tick 2m°.

Uživatelský avatar
kasa
Příspěvky: 205
Registrován: 24 bře 2010, 01:00

#17 Příspěvek od kasa »

Jestli by nebylo lepší tu Yamahu neprznit a prodat ji někomu, kdo její přirozený zvuk opravdu ocení...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

S tím souhlasím, já jsem se s "ní" raději naučil žít. :)

Mám RX-V395RDS

Teda kromě toho, že jsem vyměnil bedny = postavil si nové, ale i tak je beru jen jako hřích z mládí. Ale TML bedny (Transmission line ozvučnice) z amára mě zaujaly, tak jsem si tenkrát postavil druhou generaci původních beden. Pak jsem pro změnu pochopil, že více problémů dělá poslechová místnost. A taky to, že Pink Floyd komprimovaný v mp3 128kbps se na tom nedá poslouchat. Docela dlouho mě trvalo pochopit, proč mě tam něco chybí. Proto pořád o sobě tvrdím, že jsem houby hifista.

Teď se pohybuju s korekcema v rozsahu 0dB až +4dB a bohatě mě to stačí. Se špatnou nahrávkou stejně nejde nic udělat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Mam RX-V495RDS a na nedostatok basov si nestazujem. Repro NS-525F. Nekvalitne MP3 sa na tom fakt pocuvat nedaju.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dobrá zkušenost je vzít tónový generátor, pustit si tam třeba 100Hz, zacpat si prstem jedno ucho a pomalu projít místnost. Pak to změnit třeba na 50Hz a udělat ten stejnej pokus. Velmi poučné....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zdencek3
Příspěvky: 65
Registrován: 17 led 2013, 01:00

#21 Příspěvek od Zdencek3 »

Díky za podněty, vyzkouším návrhy, každopádně si myslím, že výměnou čtyřech součástek na zkoušku nic nezprzním, buď to bude lepší nebo ne, dá se to vrátit. Na druhou stranu se obávám, že i ostatní zesilovače obdobné konstrukce na tom budou víceméně stejně, takže si asi výměnou moc nepomůžu.

Uživatelský avatar
cafenet
Příspěvky: 428
Registrován: 14 říj 2004, 02:00
Bydliště: RK

#22 Příspěvek od cafenet »

Bernard díky

Uživatelský avatar
Zdencek3
Příspěvky: 65
Registrován: 17 led 2013, 01:00

#23 Příspěvek od Zdencek3 »

Tak jsem zkusil snížit hodnoty R372 a R373 na 270Ω, subjektivně to pomohlo a hraje to celkem nahlas už při lehčím otočením volume. Tím myslel asi Cafenet to posunutí zisku Je pak možno zhutnit ještě zvuk otočením loudness, pak je na stejnou hlasitost potřeba víc zesílit. . Zkoušel jsem ještě snížit na polovinu kapacitu C359 a C361, ale nějaký velký rozdíl jsem nezaznamenal. Ale když jsem poprvé nějak blbě přečetl schéma a místo výše zmiňovaných odporů jsem nahradil omylem R381 a R383, tak to basovalo hodně, ale zežralo to hodně středy i výšky takže to hrálo zahuhlaně a snížila se i hlasitost.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“