Navinutí tlumivky do svářečky.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#61 Příspěvek od meno »

heldybeldy píše:Neviem, odkial mate tych 500Hz. Kludne to moze pracovat aj na niekolko desiatok kHz a potom ta tlmivka vyjde celkom mala a s feritovym jadrom. Ako vykonovy tranzistor by sa dalo pouzit niekolko FET paralelne.
Od nikial 500Hz som rátal pre bežný tyristor !
:D :D :D

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#62 Příspěvek od jano2 »

meno píše:Takže tých 500Hz nieje podmienka neviem kolko zvládajú moderné súčiastky.

A mám tu teraz jeden další typ 3f trafo s jednoduchou reguláciou v primáre a v sekundáre usmernovač bez tlmivky.
toto? :?:
Přílohy
Picture 1118.jpg
(111.86 KiB) Staženo 649 x

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#63 Příspěvek od meno »

Hej presne ! To čo si mi aj poslal ! To tvoje riešenie je celkom zaujímavé , lacné , jednoduché a vyzerá a vyzerá aj celkom funkčne :prst:
:D :D :D

Svaradmin

#64 Příspěvek od Svaradmin »

Ta tlumajzna by tam být stejnì mìla. Indukènost výrazným zpùsobem usnadòuje zapálení a vytažení oblouku. Tohle bude zapalovat fakt blbì... Ale vaøit to bude, to ano.

Ta regulace v primáru taky funguje. Zkoušeli jsme to: http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? ... 2007042401

Pokud zbastlíte nìco funkèního a budete se chtít pochlubit tak napište. Urèitì máme zájem to uveøejnit na http://www.svarinfo.cz. Kontakty tam naleznete. Pøedem dík. Tohle platí pro všechny bastlíøe a stavitele nìèeho, co souvisí se svaøováním :wink:

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#65 Příspěvek od meno »

V tom regulátore s diakom by som spravil menšiu úpravu čo na to poviete:

Záťaž by som pripojil priamo do serie s elektródou A1 triaku a nie do série s celým regulátorom.
:D :D :D

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#66 Příspěvek od meno »

Svaradmin: Máte celkom peknú stránku ! Kopa zaujímavých info pokope ! :prst:
:D :D :D

PavelFF

#67 Příspěvek od PavelFF »

Mám pochybnosti o tomto zpùsobu øízení 3f trafa.
Tøi samostatné regulátory tohoto typu asi nezajistí symetrii.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#68 Příspěvek od Radix »

To by musel být trojitý potenciometr, takový se špatně shání, nebo ty tři nějak spřáhnout dohromady.

PavelFF

#69 Příspěvek od PavelFF »

Asi ani to by nestaèilo - taky by musely být stejné diaky, odpory, teplotní závislosti. Mám neurèitý pocit, že takto se 3f trafo neøídí.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#70 Příspěvek od meno »

PavelFF píše:Asi ani to by nestačilo - taky by musely být stejné diaky, odpory, teplotní závislosti. Mám neurčitý pocit, že takto se 3f trafo neřídí.
"Oficiálny" spôsob riadenia to síce nieje ale fungovať by to mohlo :wink:
Mimochodom Jano2 mi písal že mu ten stroj funguje veľmi dobre , potenciometer tam dal 3itý.
:D :D :D

Pavel FF

#71 Příspěvek od Pavel FF »

Když mu to chodí velmi dobøe, tak to potom jo. Nebyl jsem si jistý.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#72 Příspěvek od jano2 »

Robil som to aj tak,že som dal trojity prepinač z odpormi(tol.1-2%) a subeh pot. bol zaisteny.
Svaradmin,doporučil by som ti to vyskušat.Oblu to chyta velmi dobre.pri zvarani to krasne šušti,nie ako zvaračka na 2f,ta tak vrči.

Uživatelský avatar
Svaradmin
Příspěvky: 65
Registrován: 21 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od Svaradmin »

Jano2: docela rád bych to zkusil, ale asi bude problém opatřit si to trafo (jen tak na zkoušku, svářečku momentálně nepotřebuju). Jaké tam máš součástky? Tyristor, diak a hlavně diody na sekundárním usměrňovači? A jaké napětí naprázdno má to trafo?

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#74 Příspěvek od jano2 »

Svaradmin píše:Jano2: docela rád bych to zkusil, ale asi bude problém opatřit si to trafo (jen tak na zkoušku, svářečku momentálně nepotřebuju). Jaké tam máš součástky? Tyristor, diak a hlavně diody na sekundárním usměrňovači? A jaké napětí naprázdno má to trafo?
Ja som to robil pred 15timi rokmi a spravil som ich asi osem,doma mam dve,jedna ešte nedorobena,jednu použivame.Za tovarensku,2f,neviem presne typ,ktoru ma brat,by som ju nemenil,čo sa tyka zvarania a chitanie obkuka,-zvar,to som nerengenoval,profesionalny zvarač niesom,tak že veviem to tak ohodnotit.Sekundar je vinuty dvojmo,lebo neboli k dispozicii diody,použil som alternatorove,neviem presne typ,(20A,120V)ale neskoer som robin z 60A,dve v jednom puzdre,deda tri dvojice(jedno vinutie),aišlo-CHODI- to super!!Zvaralo sa aj zliatina,kvalitu posudit neviem,ale iste dobra praca!Regulacia:triak,KT728/800, diak,KR206,potak spriahnuty,všetko trojmo.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#75 Příspěvek od jano2 »

Ešte,ak bude zaujem,rozoberiem,pofotim a pošlem fotki..

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“