zesilovač Blaupunkt Coach CCA 41 - lze spustit jen za tepla

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zmizik
Příspěvky: 19
Registrován: 11 bře 2015, 01:00

zesilovač Blaupunkt Coach CCA 41 - lze spustit jen za tepla

#1 Příspěvek od zmizik »

Zdravím - jakožto člověk elektrikářsky zdatný natolik, že umím odpájet součástku který navíc jednotlivé součástky od sebe rozezná, se chystám do opravy výše zmíněného zesilovače.

Diagnostika:
Když je zima, nejde spustit. Musíme počkat až se teplota ve vozidle zvedne, pak se spustí. Při odchodu a delší neaktivitě opět nejde v závislosti na teplotě spustit. Rádio stejného výrobce se za studena vypínalo a zapínalo dokud se po zahřátí nějak neustálilo.

Můj návrh je prozkoumat všechny elyt kondenzátory - to jediné mne napadá, žeby mohla být součástka ovlivnitelná teplotou.

Jak byste začali vy?
Níže přikládám PDF schéma

http://elektrotanya.com/blaupunkt_coah_ ... nload.html

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#2 Příspěvek od ZVUK2000 »

Koupit chladící sprej a součástky testovat kdy to přestane hrát nebo zesilovač z chladit a součástky něčím ohřívat kdy to zase začne hrát.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#3 Příspěvek od Jodr »

Měl jsem podobný problém. Závadu způsoboval SMD keramický kondenzátor, který za studena chytal svod a stahoval napájecí napětí pro jeden operák. Chladicí sprej a následné přihřátí pájkou přispělo k odhalení spolehlivě.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
oya
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2009, 01:00

#4 Příspěvek od oya »

ak tohle je pěkně blbá oprava.A na dlouho.Před rokem jsem dělal kamarádovi autorádio,to zas pro změnu v zimě vybíjelo baterku.Přes jaro až do podzimu žádný problem,na zimu ho vyndaval.A taky kondenzátor,keramika,naštěstí ne SMD.Co si jen pamatuju,něco tam bylo s vlhkostí.Ten kondenzátor,když se prohřál,tak neměl svod i dva dny i když byl v zimě.Ale hledat tu závadu,to nemělo konce.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

řešil jsem podobnou závadu . . . někdy nešlo zapnout rádio s přehrávačem SONY.
závada byla v měnících se svodech mikrotlačítek.
Víceméně to dělala všechna tlačítka v odnímatelném panelu.
Bylo nutné vyměnit všechna.
Od té doby (asi 5 let zpátky) je pokoj a rádio hraje jako nové . . .

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“