LG 47LN575S podsvícení LED

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oya
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2009, 01:00

LG 47LN575S podsvícení LED

#1 Příspěvek od oya »

Zdravím všechny chytré lidi.Nemá někdo zkušenosti výše uvedenou TV?Ze dne na den přestala svítit,po zapnutí jen problikne logo LG a pak zhasne.Zvuk jde i paňáci na obrazovce běhají,jak mají,jen by se to muselo podsvicovat baterkou.V servisu majiteli řekli vyměnit celý panel obrazovky,to je 10 000,-Kč plus práce.Do podsvícení vedou dva napajecí okruhy,v STB mají výstup 87 V,po zapnutí jeden dává 197 V,druhý 96,ale po vteřině se vrátí na 87 V.Nemám sice schema,ale vypadají shodně.Je možné,aby se LED napájely tak velkým napětím?Na foru se o této TV už psalo.stejný problem,ale mam pocit,že to nedotahli do konce.TV tu mám chvili,ještě jsem ani schema nestačil hledat.Původně jsem si zahrál na borce,když za zdrojem a v podsvícení byly nafouklé ellyty.Jenže po jejich výměně žádná změna.Mám podezření,že to nakonec nebude v panelu ale v tom napájení.Kdo by věděl?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Asi to nebude panel ani napájení. Bude to někde mezi a to je podsvit LED.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
1010
Příspěvky: 208
Registrován: 05 úno 2006, 01:00

#3 Příspěvek od 1010 »

Vadné LED.

Uživatelský avatar
oya
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2009, 01:00

#4 Příspěvek od oya »

No ty ellyty jsem vyměnit musel,to byl základ.Osobně si myslém,že vada bude v jednom okruhu napájení LED panelu,protože rozdílná napětí dávají i po odpojení panelu,tedy případná vada LED by na to neměla mít vliv.Jenže schema se mi zatím najít nepovedlo čas na měření není-cca 1 vteřina.Proto jsem to dal do fora,zda se u této TV s touhle závadou někdo už nesetkal.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“