Beko WMB81244LA, práčka na 8Kg, bezuhlíkový motor

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

Beko WMB81244LA, práčka na 8Kg, bezuhlíkový motor

#1 Příspěvek od sefi »

Zdravím, páni, táto práčka sa stále akoby resetuje, to jest zobrazí dĺžku programu niečo akoby začne a naskočí End a zas dookola stále. Premeral som na nej asi všetko a zistil som že keď ma pustiť motor tak akoby do motora pustilo prúd aj to cítiť rukou že ho brzdí a sa nerozbehne a vtedy vypne a motor ide rukou krásne ľahko a to sa opakuje, aj cvakne nejaké relatko v motore. Neviete dakto poradiť ako ten motor funguje, dá sa zapojiť nejak aj sám mimo práčky bez programu? má 5 kontaktov a 2 sú asi vstup 230V a tri zvyšné asi signálove, neviem...
Přílohy
WP_20160311_002.jpg
(224.74 KiB) Staženo 182 x

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Odpoveď na poslednú otázku : s veľkou pravdepodobnosťou nie...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

motor pro svoji činnost potřebuje "komutátor". V případě těchto motorů tuto funkci zastává Hall snímače a řídící jednotka. Hall snímače by šly změřit, to ostatní je na "diagnostiku" - což sám doma asi neuděláš.
Sám můžeš proměřit vinutí (všechny 3 skupiny mají mít stejný odpor)
Sám můžeš ověřit Hally, když víš, jak je napájet a jaký mají mít urovně na výstupech.

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#4 Příspěvek od sefi »

vdaka, no pomerať niečo pokusim sa, to ale najprv je to problém rozobrať, musim nejaký specialny sťahovak zohnať, je to na rotore dosť napevno a plošak je tesne pritom, no des.. a ono to robi to iste aj na stole ked tam pustim 230V tak to zbrzdi rotor a cvakne relatko a nič...ani odber skoro žiadny...

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#5 Příspěvek od sefi »

tak sa mi podarilo dať dole ten rotor a je tam vidno že je trocha ošuchaný stator, ložisko asi ma vôľu a niečo sa poškodilo ale ďalej sa zas nemôžem dostať lebo tie cievky sú dosť napevno nalisované. Tak nakoniec som radšej objednal motor nový a práčka už funguje...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#6 Příspěvek od Hydrawerk »

Kolik stál nový motor? Je smutné, že zrovna bezkartáčový motor odejde. I komutátorové motory často vydrží velmi dlouho, při výměně uhlíků asi tak jednou za 10 let.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#7 Příspěvek od tatramacek »

Hydrawerk píše:Kolik stál nový motor? Je smutné, že zrovna bezkartáčový motor odejde. I komutátorové motory často vydrží velmi dlouho, při výměně uhlíků asi tak jednou za 10 let.
Moje rec :(
Audaces fortuna iuvat

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“