Dotaz ohledne mikrofonu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
DaveCZ

Dotaz ohledne mikrofonu

#1 Příspěvek od DaveCZ »

Chtel bych si udelat mikrofon ke komplu stacilo by mne na to vykuchyt s nejakyho radia mikrifon fungovalo by to? a dodal by mne nekdo nejaky schematko ?? :?: :?: :D

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DjRix »

To asi ne,v rádiích bývají na 99% kondenzátorové mikrofony a PC má vstup standardně na magnetodynamický,u některých zvukovek se to dalo přepínat jumperem,lepší bude koupit hamu nebo něco podobnýho kolem 100kč.

wiktor

#3 Příspěvek od wiktor »

to je fakt dneska je cena toho mikrace okolo 100kc tak ze se dneska ani nevyplati delat doma to samy mas se scart kabelama k vydeu bejvaly casy kdy to bylo nedostatkovy zbozi ale dneska je jina doba jesteby sis moch neco vyzkratovat v tom compu.

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#4 Příspěvek od jopein »


Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#5 Příspěvek od jopein »

To asi ne,v rádiích bývají na 99% kondenzátorové mikrofony a PC má vstup standardně na magnetodynamický
hm to nevím, ale moje zvukovka má vstup pro elektretový mikrofon. Právě ten co se v těch radiomagnetofonech používají.
Stačí ho připojit ve správné polaritě na tento vstup a normálně to funguje.
Ale jak bylo řečeno - nevyplatí se tím vůbec zabývat.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#6 Příspěvek od xmarty08 »

Já používám taky elektretový mikrofon, mám SB Live a jde tam bez problémů, ba i má lepší parametry, než ty kupovaný ke kompu. Podívej se na http://www.belza.cz/pcamp/mic.htm , tam maji i zapojeni zvukovek
Naposledy upravil(a) xmarty08 dne 25 črc 2005, 16:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

tak tak

#7 Příspěvek od Hill »

Už dlouho jsem se nesetkal se zvukovkou, která by měla vstup pro magnetodynamický mikrofon, zpravidla se počítá i s napájením elektretového.
Obvykle má karta na Jacku na středním vývodu vstup, na prstýnku napájení. Jde k tomu připojit mikrofon jak s odděleným napájením, tak dvouvývodový - k němu stačí od "prstýnku" odpor asi 3k3 a na středový kontakt se vývod mikrofonu připojí přes kondenzátor kolem 4M7. A je to.
Mikrofonní vložka nová stojí od 8 do 15 Kč.

Ale vzhledem k cenám hotových mikrofonů (50 až 100 Kč) si tu práci rád ušetřím.
Dovolím si ale upozornit na jednu věc: u některých zvukovek nelze pro mikrofonní vstup vypnout automatiku. Pro kvalitní nahrávku je lepší použít mikrofony s vlastním předzesilovačem připojené na linkový vstup a úroveň řídit ručně.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

potreboval jsem otestovat program PICO PHONE a nemel jsem mikrofon.
Inspiroval jsem se strankama :
http://www.belza.cz/pcamp/mic.htm a pripojil jsem elektretovou vlozku vykuchanou z Tamanskyho kazetaku na monofonni JACK (+ na spicku, stineni na - mikrofonu) a po povoleni mikrofonu v menu zvukovky to chodi jak vino. Mam pritom integrovanou zvukovou kartu v zakladni desce (Intel D845PESV). HILL: ani zadnej odpor ani kodan potreba nebyl, i kdyz zapojeni vstupu podle vyse uvedenych stranek umoznuje laborovat s predpetim mikrofonu

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od urbanek »

Podle mych zkusenosti mivaji prave ty integrovane zvukovky (hlavne na starsich deskach) vstup upraveny pro elektretovy mikrofon a stejne tak to mely stare lacine ISA karty typu ESS1868 apod. Naproti tomu vetsina lepsich zvukovek je prizpusobena na dynamicky mikrofon (AWE64, SB LIVE...) nektere z nich, spise ty novejsi zvladnou oboje (viz vyse) Jinak ja mam zvukovku integrovanou (AC97 na skoro 4 roky stare desce ECS K7VZA) a mam k ni pripojen obycejny elektretovy mikrofon za 15Kc a chodi to bez problemu.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#10 Příspěvek od mety »

Možem potvrdiť,elektretový mikrofon je super.Zapoj ho v spravnej polarite a musi to fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“