Bruska Narex EBU15 H zapojení elektroniky za vyhořelou.

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

Bruska Narex EBU15 H zapojení elektroniky za vyhořelou.

#1 Příspěvek od xxxe »

Zdravím kamarád mě donesl úhlovku že mu umřela.Po proměření kabelu atd. jsem nic nezjistil.Tak už jen rozběhová elektronika. viz. foto.Jsou tam dva šedé tenké vodiče v konektoru zřejmě jako tepelná ochrana?Vede někam k vinutí.Na měřáku se chová jen jako odpor 78R nemá se chovat jako vratná tepelná pojistka?Díky za radu jinak leda tu elektroniku asi koupit jinou protože tam se nedá nic moc proměřit.
Přílohy
ebu15h.jpg
(146.07 KiB) Staženo 172 x
narex.jpg
(29.97 KiB) Staženo 132 x
Naposledy upravil(a) xxxe dne 16 bře 2016, 09:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

To bude "merať" otáčky, najskôr (jednoduchý indukčný snímač s magnetickým prstencom na rotore..predpokladám). Má to prúdovú ochranu (ako sa píše v špecifikáciách) pri zaseknutí. Bez tej ochrany sa kolektor po pár sekundách zabrzdenia zvykne porúčať.
Ak by bol zlý ten snímač, minimálne by sa aspoň trochu pretočila a scípla. 78Ω môže byť standard-odpor vinutia (indukčnosti).
Nemal som to v rukách :oops: , viac neporadím, vidím to na spálený triak, prípadne elektroniku v tom "oné".
Obyčajne, ak nie je poruke origo, spácham taký softstart... dole, často s vyrezávakom deliacimi čiarami od oka za pár minút.
Přílohy
SoftStart_U2008B_SCH_PCB.JPG
(273.89 KiB) Staženo 224 x

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od xxxe »

Místo původní jsem sehnal jen tu na obrázku která má jinak zapojení.Poradí někdo co kam zapojit?Nechci to skoro za litr hned zničit.Původní měla jen dva vodiče které jdou na spínač ale tahla má 3.Díky
Přílohy
_vyr_4253elektronika-705.jpg
(201.98 KiB) Staženo 124 x

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Atlan »


Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od varok »

Co jsem dělal v jedné firmě, tak tam měli podobné brusky. Buď přímo Narex modrá řada, nebo Protool černé. Elektrikář to každou chvíli opravoval. Dokoce dávali i dva typy v těch černých, vypadaly jako na prvním obrázku, na první pohled stejné, jen na jednom typu byly jinak ty faston konektory.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“