Výroba šuplíků na nářadí

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Výroba šuplíků na nářadí

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Dobrý den všem.

Konečně jsem se dostal v rámci debordelizace k tomu, že bych umístil malé ruční nářadí (kleště, šroubováky, závitníky, gola sady, ...) do inteligentní skříně. Mám 19" rackovou skříň, do rohů jsem umístil ocelové L profily 40x40mm, teď doplním plnovýsuvy a můžu instalovat šuplíky.
A právě se šuplíky mám problém. Z čeho je mám udělat? Plocha jednoho šuplíku bude asi 58x48cm. Na boky bych myslel dát překližku 10mm, ale co dno? Taky překližku (to se ochudím o 10mm výšky) nebo 1mm plech s prolisem proti ohybu?

Nemáte někdo s výrobou šuplíků zkušenosti?

Děkuji za rady.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Bernard »

U ponku mám šuplíky z plechu ≠1,5 mm, ohnuté do U, horní hrany také přihnuté v šířce asi 1 cm. Čela vpředu a vzadu jsou z desky ≠20 mm. Dno nemá žádný prolis, i tak je dost pevné při ploše 48x60 cm. Většina amatérských ponků to má asi takto. A bez plnovýsuvů. :(

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Nějaké odlehčení výsuvu je vhodné - na mém ponku se plechová šuplata posouvají přímo po úhelnících a má to nehorázné tření. Pár pilníků plus prach, zatuhlá vazelína na styčných plochách a pomalu s tím nejde pohnout...

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od FHonza »

Mám šuplíky z 8mm překližky. Od plnovýsuvů jsou nakonec upustil, protože jsem chtěl mít šupliky vyndavací. Pro snažší vysouvání jsem do dna zapustil na každou stranu tři kuličky Ø 5mm z ložiska tak, že cca 2mm "kouká" ven.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“