Pony Prog <-> ATmega8

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiLe
Příspěvky: 123
Registrován: 18 říj 2005, 02:00

Pony Prog <-> ATmega8

#1 Příspěvek od MiLe »

Ahojte,

cca pred rokom som s tymto programatorom http://www.lancos.com/e2p/avrisp-siprog.gif vcelku uspesne programoval ATmega8...

Teraz by som rad opat ale neviem to rozchodit :(((
zapojene:
z paralelneho portu PC s 1,5m dlhou originalnou predlzovackou /1:1 - bez krizenych RxD, TxD/ na programator, z neho na jednotlive piny procesora: MISO, MISI, CLK, RST, GND, VCC+AVCC, napajanie z 5V stabilizatora...

A za svet nie a nie procesor precitat - je novy, vsetko by malo byt originalne nastavene... vratane interneho oscilatora... Pri mojom snazeni precitat procesor mi to vypisuje, ze zariadenie chyba alebo je vadne ale nie je to pravda...

Myslym, ze namam nieco dobre nastavene v samotnom SW programatora. Co treba prosim vas nastavit v setupe? Paralelny port mam samozrejme nastaveny ale potom je tam 5poloziek a neviem ktoru. Najradsej by som AVR ISP I/O ale s tou mi to nejde... zariadenie ATmega8 mam samozrejme vybrate...

POMOOOOC!!! kde by mohla byt chyba???

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Pony Prog <-> ATmega8

#2 Příspěvek od luccas »

MiLe píše:Ahojte,

cca pred rokom som s tymto programatorom http://www.lancos.com/e2p/avrisp-siprog.gif vcelku uspesne programoval ATmega8...

Teraz by som rad opat ale neviem to rozchodit :(((
zapojene:
z paralelneho portu PC s 1,5m dlhou originalnou predlzovackou /1:1 - bez krizenych RxD, TxD/ na programator, z neho na jednotlive piny procesora: MISO, MISI, CLK, RST, GND, VCC+AVCC, napajanie z 5V stabilizatora...

A za svet nie a nie procesor precitat - je novy, vsetko by malo byt originalne nastavene... vratane interneho oscilatora... Pri mojom snazeni precitat procesor mi to vypisuje, ze zariadenie chyba alebo je vadne ale nie je to pravda...

Myslym, ze namam nieco dobre nastavene v samotnom SW programatora. Co treba prosim vas nastavit v setupe? Paralelny port mam samozrejme nastaveny ale potom je tam 5poloziek a neviem ktoru. Najradsej by som AVR ISP I/O ale s tou mi to nejde... zariadenie ATmega8 mam samozrejme vybrate...

POMOOOOC!!! kde by mohla byt chyba???
No jestli ti to pomuze tak mi to taky kdysi psalo chyby. A zjistil jsem, že jsem dal špatný typ procáku :)

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

Prekontroluj si znova zadané parametre ,a lepšie by bolo skusit prečítať niečo iné , aby si vylučil chybu programera.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#4 Příspěvek od mety »

Vyskušaj iny procesor . Mne sa už stalo to,že som mal vadny kus od vyroby.

Uživatelský avatar
MiLe
Příspěvky: 123
Registrován: 18 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od MiLe »

"super" rady...

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#6 Příspěvek od galjo »

MiLe píše:"super" rady...
No ked si s tým pred rokom robil a bolo to dobré a nikto ti nechce poradiť - alebo lepšie prísť k tebe a naprogramovať to u teba, tak zapni mozog a porad si sám.....

Uživatelský avatar
MiLe
Příspěvky: 123
Registrován: 18 říj 2005, 02:00

GALIO

#7 Příspěvek od MiLe »

niet co dodat, so jednicka!

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jankop »

>paralelneho portu PC s 1,5m dlhou originalnou predlzovackou /1:1 - bez krizenych RxD, TxD<

Jestli třeba nebude problém v tom, že paralelní port nemá žádné RxD, TxD a překřížit u něj můžeš leda nohy.

Uživatelský avatar
MiLe
Příspěvky: 123
Registrován: 18 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od MiLe »

problem bol v nastaveni LPT v Biose... uz to slape tak ako ma...

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“