Nabíječka baterií aku šroubováku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od CZJKP1 »

Zeptej se přímo aku-batu emailem, za kolik by Ti ji zrepasovali z těch článků v odkazu, který jsem linkoval já. Ta firma provádí i repase akubloků. Sám jsem u nich nechával repasovat akublok a i u nich nakupoval různé baterie a akumulátory (mají malou kamennou prodejnu v Praze a docela dobré ceny). Budeš tak mít jistotu, že tam dají články podle tvého požadavku.
Možná to vyjde zastejno, možná trochu víc.

Jinak předpokládám že víš v čem spočívá repase. Použijí tvé stávající plasty a vymění uvnitř články.

Navíc ta firma bývá i na radioburze v Holicích. Takže pokud tam jezdíš nebo znáš někoho kdo tam jezdí máš možnost alespoň v jednom případě ušetřit na dopravném.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od CZJKP1 »

Nabíječku už máš opravenou?
Zase by bylo vhodné tam dát nějakou tepelnou pojistku až budou zase baterky K.O. aby sis nespálil tranďák.

Uživatelský avatar
sewerman_cz
Příspěvky: 289
Registrován: 13 úno 2011, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od sewerman_cz »

Opravou nabíječky začnu. Pokud se nepodaří tak to pak budu asi řešit jinak.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od CZJKP1 »

I trafo se dá nahradit... Obzvlášť když je to AC/DC adaptér. Já měl u své trafo přímo součástí nabíjecí základny.

Ale půjde-li opravit proč to dělat. Koukni na kolik stupňů je ta původní pojistka, tady jí seženeš: http://www.gme.cz/radialni-teplotni-pojistky-do-dps pokud to tam nebude napsaný, dej tam tu na 115 stupňů, nenech se odradit, že jí zrovna nemají, bez "pohádání" to nepůjde, prosaď si, ať ti jí přepraví z jiné pobočky nebo skladu...
I tak se mi to zdá být skoro moc, ale co dělat když nic nemají, je to lepší než drátem do voka :roll: ... Kdysi se žádné pojistky do traf nedávaly a taky jsme žili.

Pokud se Ti nepodaří původní vypreparovat a nahradit novou, použiješ jiný lineární adaptér (s trafem). To seženeš snad v každé hrabárně nebo bazaru kde mají krabici se šnůrami. Možná by se mohl použít i 15V, to ty články ještě snesou, běžně jsem viděl, že se nabíjelo až na 1.5V/čl - příp. můžeš dát do serie diodu, na ní se čtvrt voltu ztratí, neměl by být zbytečně silný (tvrdý)..

Uživatelský avatar
sewerman_cz
Příspěvky: 289
Registrován: 13 úno 2011, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od sewerman_cz »

Trafo jsem rozdělal. Našel jsem jeden přívod pojistky, ale ten vedl někde doprostřed mezi trafoplechy. Druhý přívod jsem nenašel.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od CZJKP1 »

pošli foto....

Problém je, že ta pojistka bývá někdy"zamotaná mezi závity" a je problém jí dostat bezpečně ven.

Není jeden přívod na jednom boku a druhý na druhém boku? a pojistka mezi?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Habesan »

CZJKP1 píše: bez "pohádání" to nepůjde
Ale půjde: GES.cz/ GES07901068.
A taky dělají bodování a repase.

V čem je 115°C lepší než ostatní teploty (110, 120, 125) ???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od CZJKP1 »

No, tak tu nemají nikde, jen na centrálním skladě. Takže si může "hodit" korunou, kde budou rychlejší...

Dělají, já vím. Otázkou je z čeho a za kolik. Dotyčný neměl zkraje špatné ceny ani za repas ani za články, malá firma = nízké náklady. Sám sem tam nechával dělat akublok, ale je to tak čtyři roky.

Já nenapsal, že je lepší, akorát, že skladem nemají ani ty další, tak proč nevybrat tu, která se mi zdá pro ten účel nejvhodnější... Vypne při nižší teplotě. A vzhledem k tepelnému odporu mezi vinutím a pojistkou si myslím, že ta teplota je nejspíš krajně tak akorát.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Habesan »

Dávají Panasonic NC-1900SCR (PP) za 99,-Kč + 30Kč/bod.

V Brně mají jiné pojistky, např.: válcovou 115°C.

U mě "Centrální sklad" znamená, že když objednám do 11:00, tak si to odpoledne vyzvednu.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“