M-Bank - jak se dá lehce přijít o peníze.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#16 Příspěvek od MetalGod »

Tak vono jde jen vo to vytvořit si RČ je ve formátu RRMMDD/XXX(X), tedy devíti- nebo desetimístný číslo beze zbytku dělitelný jedenáctkou.
Jestli si někdo zadá RČ 471332/1228 (s konečným čtyřčíslím, nebo 471332/114 s konečným trojčíslím; 32. 13. 1947), tak se snad jen ověřuje právě ta dělitelnost. A jestli je tam 32. den 13. měsíce, asi nikoho zajímat nebude.
No a kdyby přece jen jó, tak si vemu datum výroby dejme tomu 26. 4. 1986 - to křápnul Černobyl. A dostanu použitelný RČ třeba 860426/3162
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od Martin_Fio »

Zdravím, odhaduji, že tak ještě před pěti lety viselo mé rodné číslo, adresa, datum a místo narození na Justice.cz v členech představenstva AS. Vymazaným kolegům tam dále visí rodné číslo, jméno adresa. V katastru adresa, majetek. Při vyžádání si výpisu z katastru dostanu celé dědické usnesení s rodnými čísly, adresami a majetky rozvětvené rodiny. Tady není co tajit.

Rodné číslo má při známém datu narození rozmanitost tak 1:500. http://webdev.zaujimave.info/generator-rodneho-cisla/?


Při znalosti, že jsem se narodil poránu jsem se našel do 3 návrhů.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Jsou to kecy. Klient má smlouvu s bankou a pokud ta neoprávněně zablokuje účet, tak veškeré škody pak bude platit ona. Samozřejmě to bude chtít nasadit právnika a banka ať si to vyřizuje s exekutorem sama, ne klient.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Michal22 »

Asi bych se připojil k p32- civilní žalobu na banku, klidně to i rozmáznout ve sdělovacích prostředcích. Problém duplicity RČ je známý od doby, kdy se zavedlo čtyřciferné koncové číslo, o to víc by si banka měla ověřit relevantnost.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Můj právník tyhle věci velmi ochotně řeší. Exekutory prostě nemá rád. Můžu přes PM poskytnout kontakt.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

ZVUK2000 píše:A co potom OSVČ co má DIČ? Tam je DIČ vaše rodné číslo. A to jde dohledat za pár sekund :D
Nedávno mě to taky překvapilo - doufal jsem, že v souladu se zákony o ochraně osobních údajů se tohle změnilo, ale skutečně fyzické osoby platící DPH mají pořád jako DIČ rodné číslo.

Normální právník tohle smete ze stolu během prvního stání, pokud je pravda to, co bylo napsáno.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

#22 Příspěvek od josek »

Myslím že sa každá banka bude správať podobne. Chyba je v zákone, ktorý toto bankám priamo predpisuje.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Ne, nic se tam pro banku bez vědomí smluvního klienta nepředepisuje.
Přesně řečeno, dej sem výňatek smlouvy klienta s bankou, kde je napsáno, že banka si může s klientovými penězi manipulovat na základě neprokázané žádosti od exekutora na základě jen udaného rodného čísla a podobného jména. Takové bance bych udělal reklamu přímo na webu tak, že bych o nich na specielně udělané stránce informoval ostatní občany a o nespolehlivosti této banky a na 100% by to nebylo postihnutelné. Jejich podmínky jsou veřejné a tudíž zveřejnovatelné kdekoliv i s upozorněním na jejich nespolehlivost. A tedy hezky a moc bych to rozmáznul a poslal bych odkazy na tuto stránku všem novinovým deníkům atd. atd.
Mě totiž nějaký připosraný exekutor vůbec nemusí zajímat.

Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

#24 Příspěvek od josek »

No napríklad táto veta (citácia):

Banka zadá obmedzenie na sumu na základe obdržaného rozhodnutia napr. orgánu činného v trestnom konaní.

Nehodlám skúmať, čo môže obsahovať toto "napr." . Ani nemám na to čas, ale je to na zamyslenie. Podotýkam že ide o jednu z najväčších domácich bánk v SR.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

"Banka zadá obmedzenie na sumu na základe obdržaného rozhodnutia napr. orgánu činného v trestnom konaní" znamená pouze to, že to rozhodnutí musí být platné a nelze si splést klienta. Což "rozhodnutí" exekutora s informací o rodném čísle a podobném jméně prostě nemůže být. Ani soudní exekutor nemůže obejít platný soudní příkaz ze soudního rozhodnutí ve věci trestního zákona a dělat si to podle svého.
Příklad: soud tě odsoudí za něco v trestním řízení a dodá toto rozhodnutí bance s informací k účtu s prokazatelnými údaji. Jinak to ani nejde. A ty o tom fakt nebudeš vědět? :lol:
Pokud se tě to prostě opravdu netýká a nemá to s tebou nic společného, tak má problém banka jako tvůj smluvní partner. Je na takové připady za zákona pojištěná a je jedno, jestli je malá nebo velká. Spadá pod centrální banku jako podnikatelská firma a řídí se s klienty stejným zákoníkem.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mimochodem obecně nejlepší je komunikovat. Poslat doporučeně stížnost na chybu, pokud se neozvou, kontaktovat "vyšší instituci". Samozřejmě schovat kopii dopisu a podací lístek - pokud to samozřejmě nepošleš z datové schránky.

Tím případné problémy často končí. A člověk se nesmí bát jít k soudu, když je žalován, ono se to taky může obrátit a vysoudit si finanční odškodnění.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“