Miniaturní tlačítko do panelu

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

Miniaturní tlačítko do panelu

#1 Příspěvek od marli »

Ahoj,

jaká používáte miniaturní tlačítka do panelu, například jako ovládací prvky k dvouřádkovým LCD displejům ? Hledám po netu na Farnellu, TME atd., ale nic vhodného jsem nenašel... Buď jsou tlačítka velká a s velkým zdvihem, nebo bych musel navrhnout malou PCB s mikrospínači - to ale není tak univerzální.

Milan

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Nejak nechapu co vlastne chces? Velke spinace jsou moc velke, male moc male, kyselo mo kysele...

http://cz.mouser.com/Electromechanical/ ... /_/N-5g30/
pokud tvuj vysneny spinac nenajdes ani po projti tech 20000 polozek, tak asi neexistuje :-)

Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od marli »

Malé spínače určitě nejsou moc malé (ani jsem to nezmiňoval), jen jsem nenašel žádná malá tlačítka do panelu. Klasické taktilní mikrospínače určené k montáži na PCB mi nevyhovují právě kvůli té PCB - potřeboval bych miniaturní spínač do panelu, jehož pozici určuje právě jen to vrtání panelu a nic jiného... Ideálně s "mačkací odezvou" (nevím jak to lépe nazvat:) ) jako má mikrospínač.

Milan

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

Takže nějaké na vestavbu do panelu na matičku ?

Nebo existují plastové nebo pružinové nástavce.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Niečo ako toto
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
kutiltom
Příspěvky: 33
Registrován: 30 čer 2015, 02:00

#6 Příspěvek od kutiltom »

Dobrý den
Panelové tlačitko jsem řešil pomocí trhacícho nýtku, na který lze očkem vyříznout závit. Ten zároveň drží z druhé strany panelu plíšek tl 0,5 mm,který ohnut do pravého úhlu nese mikrospínač typu "co dům dal".Na kolíček mikrospínače tlačí původní hřebík procházející nýtkem. Při přesahu nad přírubu nýtku asi 2 mm jsem ani neřešil hmatník. Nýtky se prodávají o průměru od 3 mm v různých délkách, takže lze volit dle tloušťky panelu. Zústává zachován i "cvakací " efekt. Cenově bezkonkurenční !

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Kutilom dobrý , to vyzkouším . Při zadání je právě třeba určit , jak moc těsné má být oddělení prostoru před a za panelem .

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

kutiltom píše:...Panelové tlačitko jsem řešil pomocí trhacícho nýtku... .... Cenově bezkonkurenční !
Tohle řešení je myslím tak čtyřicet let překonáno, s tímhle je to "bezkonkurenčně hezčí".

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Krásný hmatníky jsem kdysi dělal z tranzistorů KC5xx, KF52x (menší průměr) nebo z KF(Y)xx (větší průměr). Stačilo pěkně oříznout vývody u epoxidu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Myslím , že jsi jezevče mimo . Zde jde o to , že je CELÉ upevněno s jakýmkoliv µspínačem , ne s DPS !!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jezevec »

Ale nejsem, ten šroubek lze dát i do tohoto hmatníku.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Jaký šroubek? Já to chápu stejně jako plechový 6,3jack . Venku budu mít miniaturní tlačítko a pod panelem plechový úchyt na µspinač-jakýkoliv . Perfekt myšlenka na kvalitní tlačírko .

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jezevec »

BOBOBO píše:... Perfekt myšlenka na kvalitní tlačírko .
... no když myslíš...

Uživatelský avatar
kutiltom
Příspěvky: 33
Registrován: 30 čer 2015, 02:00

#14 Příspěvek od kutiltom »

Trhací nýtek opatřený vnějším závitem prochází čelním panelem, takže je vidět pouze jeho příruba. Vyčnívá jen "hřebík" původně sloužící k roznýtování. Využití kloboučku od KCčka je dobrá myšlenka pro případ, že není vyžadována miniaturizace.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“