TV Tesla 2510 TS

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza24
Příspěvky: 20
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

TV Tesla 2510 TS

#1 Příspěvek od Honza24 »

Zdravím Mám problém z touto TV,asi před týdnem se zůžil horizontálně obraz asi o pět cm.uprostřed o něco více.Potom to zase najelo dobře asi 2dny pak se obraz stmavoval až vysadil úplně.Proměřil jsem BU 2508AF je dobrý,ale hodně se hřeje.Je to horši o to,že nemám plánek.Prosím pomozte.Díky

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: TV Tesla 2510 TS

#2 Příspěvek od jef111 »

To se mě zdá jako jasný studeňák. Možná i v některém kondenzátoru (uvnitř) někde okolo toho BU.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Honza24
Příspěvky: 20
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Honza24 »

Jasně díky budu laborovat snad se povede Hojky

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

Ale zase si myslím,že kdyby tam byl studeòák,tak by se to BU tolik nehøálo?Co myslíš? 8O

Uživatelský avatar
Tom-Jablonec
Příspěvky: 7
Registrován: 23 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Tom-Jablonec »

já bych taky řekl že studeňák. C ose týká toho zůžení obrazu, tak jsem měl stejný problém u starýho COLORTRONU 1100. Tam byl studeňák na jedný diodě. Diodu jsem znovu naletoval a vše bylo OK. Od tý doby televize funguje bez jedinýho problému. ale to s tím že se Ti hřeje BU2508 to bude nejspíš i těma elytama. zkus je všechny povyměňovat.

Uživatelský avatar
Honza24
Příspěvky: 20
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Honza24 »

Tak zatím proletovávám jestli někde není studeňák a potom se pustím do těchn elitu.Díky za radu potom dám vědět jak jsem dopadnul. :lol:

Uživatelský avatar
Honza24
Příspěvky: 20
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Honza24 »

Čau tak jsem ji skoro celou proletoval ,studeňák tam asi už nebude,ale našel jsem spálený odpor,který vede na tranzistor,ale takový neznám je to 9NQ20T tak to vůbec nevím co to je.Vývody jsou označené SDG a ten odpor /10ohmu/ vede přes kondík na vývod D.Tranzistor se začal hodné zanřívat.Jsem z toho už pořádně zmatený.Prosím poradte nebo jestli má někdo schéma tak bych prosil.Díky

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

To bude nejaky MOSFET.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“